Fotbalové Brno bouchlo do stolu. Napsalo Malíkovi dopis, že nebude platit za VAR

Vedení jednoho ze dvou nováčků letošní sezóny fotbalové Fortuna ligy Zbrojovky Brno se rozhodlo zaslat dopis předsedovi Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martinu Malíkovi. A to poté, co nebylo spokojeno s činností videorozhodčích v posledních ligových zápasech tohoto jihomoravského celku. Klub v něm uvádí, že nehodlá v takovém případě hradit poplatky za videosystém VAR a to do té doby, dokud se situace s ním nezlepší.

FC Zbrojovka Brno
doporučujeme

„Má to být prostředek ke zvýšení kvality řízení utkání. Máme ale pocit, že se s ním poslední dobou pracuje zcela chaoticky, nesystémově a nejednotně s velkou mírou chybovosti ve vyhodnocování sporných herních situací," uvedl v dopise klubu zveřejněného i na klubových stránkách samotný majitel Zbrojovky Václav Bartoněk.

Připomíná, že takovýmto způsobem jedná VAR v poslední době nejen v duelech jeho klubu, ale i v zápasech ostatních prvoliogových celků. „Vyplývá to z vyjádření médií, odborné veřejnosti a v některých případech i verdiktů Komise rozhodčích FAČR. Přitom lidé, kteří mají na starost činnost VAR, jsou placeni ligovými kluby," uvádí v dopise.

Majitel klubu Bartoněk se vrací například do zápasu 16. kola mezi Brnem a Libercem, kdy se i podle pozdějšího vyjádření Komise rozhodčích FAČR měla zahrávat penalta ve prospěch Brna po faulu na útočníka Filu. Tehdy se však penalta nepskala a i proto nakonec Liberec v duelu vyhrál 3:0. Další podivný případ se podle brněnského vedení odehrál v duelu Zbrojovky na hřišti Bohemians 1905, kdy se v závěru Brňanům podařilo vyrovnat na 2:2, jenže sudí Pechanec tento gól nakonec neuznal kvůli předešlému útočnému faulu. „Nechápu, proč nenechal tu situaci dohrát, a nešel se pak podívat na video," nechal se pak tehdy po tomto zápase slyšet v rozhovoru kouč Brna Richard Dostálek.

Vedení klubu tak tedy poslalo na Strahov jasný vzkaz. „Rozhodli jsme se ve faktuře FAČR za řízení soutěžního zápasu nehradit poplatek za VAR, který činí v případě domácího duelu 7500 korun + cestovní náhrady. U venkovního utkání jde o 5000 korun. Z našeho pohledu se jedná o vadu výrobního procesu. A z logiky věci přidané hodnoty výroby se za zmetky neplatí," napsal ostře Bartoněk.

Až se činnost viderozhodčích zlepší, bude klub ochoten poplatky za VAR znovu platit. „Nemáme bohužel jinou možnost stížnosti či protestu. Proto se obracíme na vás jako na nejvyšší autoritu schopnou sjednat nápravu. Doufáme, že učiníte potřebné kroky, aby systém VAR fotbalu doopravdy sloužil," uzavřel svůj dopis Bartoněk.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tři nejbližší zápasy Sparty se kvůli covidu neodehrají. Její ředitel se…

24.02.2021 18:50 Kvůli zvýšenému výskytu koronaviru v A-týmu fotbalové pražské Sparty, který tak proto musel být…

Problém pro fotbalovou Spartu. Její stíhací jízdu za Slavií utnul…

23.02.2021 19:51 Po nedávném příchodu trenéra Pavla Vrby do Sparty se letenský tým výkonnostně vzchopil a zahájil…

Na Slavii by mohlo přijít až tři tisíce fanoušků. Blatný to podpořil,…

23.02.2021 15:04 Možná to znít vzhledem k nelepšící se epimeické situaci v Česku až nepatřičně, přesto majitel…

Anglická liga se dočká fanoušků. Do ochozů budou moct od poloviny května

22.02.2021 19:50 Zatímco česká nejvyšší fotbalová soutěž si bude ještě na zaplněnější ochozy vzhledem k nelepšící se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama