I druholigový Žižkov sahá ke snižování platů. Své peníze ale mohou fotbalisté dostat zpět

Protože i druhá nejvyšší fotbalová soutěž je v Česku profesionální, není překvapením, že i tam se snižují platy kvůli aktuální pandemii koronaviru. Po Zbrojovce Brno nyní k tomuto kroku přistoupila i Viktoria Žižkov, ovšem v tomto případě by se mohlo stát, že by své peníze mohli fotbalisté Viktorky dostat. Stalo by se tak jedině tehdy, pokud by se hráči Žižkova vrátili po individuální přípravě do tréninku řádně nachystáni a pokud zároveň po návratu splní i fyzické testy.

sport
doporučujeme

Jinde se dohodly kluby s hráči na snížení platů bez jakýchkoli podmínek. Jednu takovou však dalo svým hráčům vedení fotbalového Žižkova. Dohoda o snížení platů tu totiž doplňuje podmínka spočívající v tom, že pokud se hráči vrátí zpátky do plného tréninkového procesu ve velké formě, peníze se jim za to posléze vrátí. Je tu tak pro fotbalisty jasná motivace, proč při individuálních trénincích na sebe ještě více zamakat.

„Majitel klubu pan Louda ve shodě s vedením a trenéry rozhodl, že pokud hráči po ukončení individuální přípravy splní fyzické testy a vrátí se do tréninkového procesu řádně nachystáni, bude jim okamžitě doplacena zpět část z ponížené částky. Následně budou navýšeny i prémie na úvodní zápasy," uvedl pro klubový web ředitel Žižkova Milan Richter.

Dohoda mezi hráči a klubem zajišťuje fotbalistům za březen plné prémie a 80 % ze základní mzdy. Od dubna to pak bude tak, že fotbalisté budou pobírat 70 % platu a to s garancí až do konce roku, v případě, že by se nezačalo hrát. „Naší snahou bylo na jedné straně nastavit reálná úsporná opatření, ale na straně druhé jsme si vědomi, že musíme zajistit hráčům nejen podmínky na kvalitní individuální přípravu, ale také nedopustit, aby se dostali do existenčních problémů. A to se týká všech členů klubu," vysvětluje krok klubu Richter.

Připomeňme, že aktuální klubový majitel, jímž je podnikatel Martin Louda, získal klub v zimě prostřednictvím elektronické dražby a pak se nechal slyšet, co vššechno s bývalým prvoligovým klubem hodlá udělat. Součástí jeho plánů bylo i to, aby se klub dokázal probojovat do baráže o nejvyšší fotbalovou soutěž, na kterou aktuálně ztrácí pouhých pět bodů. Z jarní části ovšem druhá Fortuna národní liga stihla odehrá před svým přerušením pouze jedno jediné kolo.

„Věříme, že stejně, jako musíme prokázat soudržnost a pokoru v těchto dnech, dokážeme si přenést odhodlání a chuť bojovat i do zápasů, které jak všichni doufáme, zase brzy přijdou," vyhlíží do budoucna Richter.

Témata: Fotbal | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fanoušci chtějí po Tvrdíkovi čínskou nebo ruskou vakcínu. Jen aby mohli na…

15.01.2021 11:29 Někteří fanoušci pražské Slavie vyzývají na Twitteru slávistického šéfa Jaroslava Tvrdíka, aby…

Sudí z odposlechů nebudou na zápasy delegováni, ujišťuje komise vedená…

14.01.2021 15:58 Nový předseda rozhodcovské komise Fotbalové asociace ČR (FAČR), kterým je od Nového roku Vítor…

Roman Berbr už opustil vazební věznici. Bude tak stíhán na svobodě

13.01.2021 15:19 Po bezmála třech měsících se bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr dostal z…

Proč Messi zvažuje odchod z Barcelony? Španělská média zjistila, že mu…

13.01.2021 11:13 O tom, proč Lionel Messi po letech strávených v Barceloně hodlá z tohoto katalánského velkoklubu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama