I druholigový Žižkov sahá ke snižování platů. Své peníze ale mohou fotbalisté dostat zpět

Protože i druhá nejvyšší fotbalová soutěž je v Česku profesionální, není překvapením, že i tam se snižují platy kvůli aktuální pandemii koronaviru. Po Zbrojovce Brno nyní k tomuto kroku přistoupila i Viktoria Žižkov, ovšem v tomto případě by se mohlo stát, že by své peníze mohli fotbalisté Viktorky dostat. Stalo by se tak jedině tehdy, pokud by se hráči Žižkova vrátili po individuální přípravě do tréninku řádně nachystáni a pokud zároveň po návratu splní i fyzické testy.

Přidejte svůj názor

sport
doporučujeme

Jinde se dohodly kluby s hráči na snížení platů bez jakýchkoli podmínek. Jednu takovou však dalo svým hráčům vedení fotbalového Žižkova. Dohoda o snížení platů tu totiž doplňuje podmínka spočívající v tom, že pokud se hráči vrátí zpátky do plného tréninkového procesu ve velké formě, peníze se jim za to posléze vrátí. Je tu tak pro fotbalisty jasná motivace, proč při individuálních trénincích na sebe ještě více zamakat.

„Majitel klubu pan Louda ve shodě s vedením a trenéry rozhodl, že pokud hráči po ukončení individuální přípravy splní fyzické testy a vrátí se do tréninkového procesu řádně nachystáni, bude jim okamžitě doplacena zpět část z ponížené částky. Následně budou navýšeny i prémie na úvodní zápasy," uvedl pro klubový web ředitel Žižkova Milan Richter.

Dohoda mezi hráči a klubem zajišťuje fotbalistům za březen plné prémie a 80 % ze základní mzdy. Od dubna to pak bude tak, že fotbalisté budou pobírat 70 % platu a to s garancí až do konce roku, v případě, že by se nezačalo hrát. „Naší snahou bylo na jedné straně nastavit reálná úsporná opatření, ale na straně druhé jsme si vědomi, že musíme zajistit hráčům nejen podmínky na kvalitní individuální přípravu, ale také nedopustit, aby se dostali do existenčních problémů. A to se týká všech členů klubu," vysvětluje krok klubu Richter.

Připomeňme, že aktuální klubový majitel, jímž je podnikatel Martin Louda, získal klub v zimě prostřednictvím elektronické dražby a pak se nechal slyšet, co vššechno s bývalým prvoligovým klubem hodlá udělat. Součástí jeho plánů bylo i to, aby se klub dokázal probojovat do baráže o nejvyšší fotbalovou soutěž, na kterou aktuálně ztrácí pouhých pět bodů. Z jarní části ovšem druhá Fortuna národní liga stihla odehrá před svým přerušením pouze jedno jediné kolo.

„Věříme, že stejně, jako musíme prokázat soudržnost a pokoru v těchto dnech, dokážeme si přenést odhodlání a chuť bojovat i do zápasů, které jak všichni doufáme, zase brzy přijdou," vyhlíží do budoucna Richter.

Témata: Fotbal | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Anglická Premier League bude pokračovat 17. června, italská Seria A o tři…

28.05.2020 23:06 Další evropské fotbalové TOP soutěže ohlásily datum svého restartu. Ve čtvrtek tak učinili v Anglii…

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Schváleno. Saúdskoarabský korunní princ může vstoupit do Premier League

22.05.2020 18:44 Možnost prodeje anglického klubu Newcastlu United investiční skupině PIF, která je v držení…

Restart ligy v ohrožení? Po Mladé Boleslavi je pozitivně testovaný na…

19.05.2020 19:08 V sobotu 23. května má začít dohrávkou Teplice vs. Liberec dlouho očekávaný restart české Fortuna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy