Italská Serie A je prý blízko kolapsu. Kvůli koronaviru přišla už o 600 milionů eur

Letošní rok je ve znamení pandemie koronaviru a právě tato skutečnost dopadá nejen na život nás všech, ale pochopitelně i na sport. A nejinak tomu je i v Itálii. Tamní nejvyššší fotbalová soutěž Serie podle svých představitelů přišla o 600 milionů eur a hrozí ji kolaps. Italská média navíc poukazují na to, že hned patnáct z dvaceti prvoligových klubů nebude mít na to, aby svým fotbalistům vyplatila výplaty za listopad. Proto se tak vedení soutěže obrací na vládu s prosbou o úlevy.

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

Přestože mohou být kluby rádi, že italská Serie A se bude hrát i přes vyhlášení nových vládních protikoronavirových opatřeních i nadále pokračuje, zase tak do stropu radostí neskáčou. Hrát se totiž bude bez diváků, v uplynulém měsíci mohlo do italských hledišť alespoň tisíc fanoušků.

"Máme velké starosti. Jsme blízko kolapsu a bojím se, že za restriktivní opatření naše ekonomika tvrdě zaplatí. Vedlejší efekty nejnovějších nařízení budou mít vliv na mnoho sektorů včetně toho našeho, jenž už kvůli uzavření stadionů letos přišel o 600 milionů eur," nechal se po tomto rozhodnutí vlády slyšet prezident Serie A Paolo Dal.

Nejeni talská média jako například tamní deník Corriere dello Sport, ale i ta zahraniční jako třeba německé noviny Frankfurter Allgemeine Zeitung upozorňují na fakt, že hned patnáct italských klubů z dvaceti hrající Serii A bude mít problém vyplatit fotbalistům mzdy za listopad. Navíc některé z nich stále ještě nevyplatili ani červnové výplaty, na což mají kluby čas do 16. listopadu.

Na základě toho se tak jak italská federace FIGC, tak i vedení Serie A rozhodly obrátit se na vládu s tím, aby jednak posunula lhůtu pro vyplacení mezd (před tím se na tom musí dohodnout jednotlivé kluby se svými hráči) a jednak aby klubům odpustila daňové odvody v této sezóně.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gesto fair-play karvinského fotbalisty nemá v Česku obdoby. Po přiznání…

28.11.2020 21:47 Česká nejvyšší fotbalová Fortuna liga během svého sobotního programu, kdy se hrály duely 9. kola,…

Fotbal, nebo válka? Historik vysvětluje, proč se Maradona zapsal do dějin…

28.11.2020 19:54 Aktualizováno NÁZOR - Smrt nejlepšího hráče fotbalové historie Diega Armanda Maradony vyvolala smutek i nostalgii…

Dres Diega Maradony nyní může stát až dva miliony dolarů, tvrdí expert

28.11.2020 12:46 Za dres Diega Maradony, v němž dal slavný argentinský fotbalista ve čtvrtfinále mistrovství světa v…

Problém pro počítačovou hru FIFA? Do sporu s EA Sports jde prý 300…

28.11.2020 10:10 Všechno to začalo tento týden v úterý, kdy se jedna ze světových fotbalových hvězd Zlatan…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama