Jak to dopadne s důležitým zasedáním výkonného výboru FAČR? Šéf Malík má covid

Český fotbal prochází v posledních dnech turbulentním děním. Všechno to začalo v pátek 16. října, kdy detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zadrželo celkem 20 lidí z tuzemského fotbalového prostředí včetně již bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra. Ten byl pak vzat do vazby spolu se sportovním ředitelem druholigového Slavoje Vyšehrad Romana Rogoze, s rozhodčím Tomášem Grimmem a bývalým ligovým fotbalistou a nynějším funkcionářem Domažlic Michalem Káníkem. Jedná se o podezření o o ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí ligy a v případě Romana Berbra i o defraudaci peněz Plzeňského fotbalového krajského svazu. Právě na to všechno musí v nejbližších dnech reagovat vedení českého fotbalu v čele s Martinem Malíkem. Ovšem právě šéf českého fotbalu byl nyní pozitivně testován na covid-19. Jak to tedy dopadne s důležitým zasedáním výkonného výboru FAČR, které by se mělo uskutečnit v úterý?

sport
doporučujeme

Martin Malík se ho nakonec zúčastní na dálku pomocí videokonference a stejně tak tomu bude u dalších členů výkonného výboru. "Předseda je v karanténním režimu a plánovaného výkonného výboru se zúčastní, podobně jako nakonec všichni jeho členové, vzdáleným přístupem pomocí videokonference," potvrdil asociační mluvčí Michal Jurman.

„Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval předseda Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní," uvedl pak dále k pozitivnímu testu Jurman.

Minulý týden v pondělí v reakci na zatčení Romana Berbra a spol. představil Martin Malík sedmero opatření. Následně byl vyzván i kvůli jeho výrokům z týden staré tiskové konference k rezignaci ze strany jak teplického klubu, tak i dalších lidí. Sparta i Slavia je však proto, že by měl Malík ve funkci setrvat do volební valné hromady v příštím roce a udělat potřebné kroky.

Těmi jsou třeba reakce na rezignace Romana Berbra a jeho životní partnerky Dagmar Damkové na všechny jejich funkce v českém fotbale, ale i ustanovení nové komise rozhodčích, neboť i ta po skandálu skončila v čele s Jozefem Chovancem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úřady vyšetřují lékaře Maradony. Je podezřelý ze zabití, policie u něj…

29.11.2020 20:57 Aktualizováno Argentinské úřady podezírají osobního lékaře fotbalové legendy Diega Maradony Leopolda Luqueho ze…

Gesto fair-play karvinského fotbalisty nemá v Česku obdoby. Po přiznání…

28.11.2020 21:47 Česká nejvyšší fotbalová Fortuna liga během svého sobotního programu, kdy se hrály duely 9. kola,…

Fotbal, nebo válka? Historik vysvětluje, proč se Maradona zapsal do dějin…

28.11.2020 19:54 Aktualizováno NÁZOR - Smrt nejlepšího hráče fotbalové historie Diega Armanda Maradony vyvolala smutek i nostalgii…

Dres Diega Maradony nyní může stát až dva miliony dolarů, tvrdí expert

28.11.2020 12:46 Za dres Diega Maradony, v němž dal slavný argentinský fotbalista ve čtvrtfinále mistrovství světa v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama