Jak to dopadne s Messim? Do Barcelony měl z Argentiny odletět jeho otec

Nemuselo by to trvat nijak dlouho a fotbalová veřejnost i fanoušci budou mít jasněji o budoucnosti Argentince Lionela Messiho. Tento hvězdný útočník, jak známo, před týdnem oznámil nečekaně svoji touhu o odchod z Barcelony, kde působil doposud od roku 2004. Pro Messiho, který se v poslední době v mnohém neshodoval s vedením katalánského velkoklubu, byla poslední kapkou uplynulá sezóna 2019/20, ve které Barcelona poprvé od roku 2008 zůstala bez jediné trofeje a z Ligy misrů pak vypadla poté, co ji ve čtvrtfinále potupně porazil Bayern Mnichov 2:8. Jak totiž informuje argentinská televize TyC Sports, z rodného Rosaria totiž do Barcelony odletěl Messiho otec a zároveň jeho manažer Jorge Messi, jenž chce jednat s prezidentem klubu Josepem Bartomeuem.

Lionel Messi
doporučujeme

Katalánci v posledních dnech procházejí několika změnami, mezi kterými můžeme zařadit změnu na postu sportovního ředitele či hlavního trenéra, kterým se před nedávnem stal Ronald Koeman. Ten se sice v předešlých dnech nechal slyšet, že by rád s Messim dál spolupracoval, ale sám Argentinec se neukázal na prvních dvou trénincích vedených tímto nizozemským stratégem.

Přestože má Messi s velkoklubem uzavřenou smlouvu ještě do roku 2021, nejraději by Messi Barcelonu opustil zadarmo. Právě to mu umožňovala výstupní klauzule hovořící o tom, že zadarmo by mohl z Barcelony odejít rok před vypršením smouvy. Jenže tato lhůta pro uplatnění této možnosti vypršela už 10. června.

Tehdy měla končit sezóna španělské ligy, jenomže do toho všeho zasáhla koronavirová pandemie a sezóně se tak protáhla až do července,Liga mistrů se pak dohrávala až v srpnu. Proto se nyní Messiho právníci nechávají slyšet, že právě tuto klauzuli má argentinský fotbalista právo využít až v těchto dnech po skutečném konci sezóny.

Do sporu mezi Messim a Barcelonou se vložilo i vedrení španělské nejvyšší soutěže. To se postavilo za klub s tím, že Messiho smlouva s Barcelonou je stále platná i přes neočekávané prodloužení sezóny. Podle ligy je pak jedinou možností jak získat Messiho ten, pokud zájemce zaplatí výstupní klauzuli v astronomické výši 700 milionů eur.

Kam by tesy mohl Messi odejít? Nejvíce se mluví o jeho odchodu do Premier League, konkrétně do Manchesteru City, neboť s tamním koučem Pepem Guardiolou měl už jednat. Navíc se Guardiolou Messi dobře zná, z jejich společného působení v Barceloně.

Kdo ví? Třeba už bude veřejnost v této otázce daleko moudřejší hned ve středu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podezřelý fotbalový sudí. Rejžek měl ovlivnit hned dvě prvoligová utkání

21.01.2021 20:45 Jméno prvního fotbalového rozhodčího bylo ve čtvrtek večer zveřejněno Etickou komisí Fotbalové…

Překonal Ronaldo Bicana, nebo ne? FAČR vypátrala v archivech ještě více…

21.01.2021 16:20 Poté, co jeden z nejlepších fotbalistů světa Portugalec Cristiano Ronaldo vstřelil branku ve…

Jak to bude s trestem pro Berbra? FAČR není poškozenou stranou a nesmí…

20.01.2021 12:19 Fotbalová asociace ČR (FAČR) není v nejnovější české fotbalové kauze, která vypukla mimo jiné…

Už devátý hráč na sparťanské marodce. Nově přibyl Krejčí starší se…

18.01.2021 14:11 Fotbalovou pražskou Spartu trápí už dlouhodobě rozsáhla marodka. Kvůli tomu tak nemohl kouč…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama