Kamara i Kúdela si trvají na svých tvrzeních. Šéf Slavie Tvrdík mezitím odsoudil ultras

Kauza údajného rasismu, kterého se měl dopustit slávistický obránce Ondřej Kúdela vůči Glenu Kamarovi během čtvrtečního duelu Evropské ligy UEFA s Glasgow Rangers ve Skotsku, pokračuje nadále. Nejenže si oba hráči trvají na svém a zatímco Kamara trvá dle jeho právníka na tom, že mu slávista řekl že je "zasr... opice", Kúdela zase pro změnu tvrdí, že mu řekl pouze "zasr... chlápek". Vedle toho během soboty šéf Slavie Jaroslav Tvrdík odsoudil slávistické ultras, které na své sociální síti rasisticky mělo urážet Kamaru.

SK Slavia Praha
doporučujeme

"(Kúdela) se hádal s hráčem Rangers. Když jsem se pokusil zasáhnout, řekl mi: 'Za vteřinku jsem u tebe, kámo'. Pak ke mně přišel, zakryl si ústa, naklonil se k mému uchu a pronesl: 'You are fuc...g monkey, you know you are (Jsi z...aná opice, ty víš, že jsi)'," stojí v sobotním prohlášení Glena Kamary. Ten ve svém nejnovějším prohlášení několika zmínil Kúdelu, jehož jméno ještě navíc několikrát zkomilil. Podle tohoto záložníka s finským pasem, ovšem s kořeny ze Sierra Leone navíc tato slova zaznamenal i jeho spouhráč z Rangers Bongani Zungu.

To všechno Pražané považují za smyšlené a nechutné nařčení. Nicméně, Kúdela uznal svůj vulgarismus vůči Kamarovi, rasismus však odmítá. "Řekl jsem mu: You are fu..ing guy (Jsi z...aný chlápek). Bylo to řečeno v emocích po těch dvou červených kartách a několika brutálních zákrocích soupeře. Ale naprosto odmítám rasismus," sdělil v nahrávce pro média a pro Mladou frontu Dnes pak pokračoval: "Možná ruce před ústy vzbuzují spekulace, ale já to dělám na hřišti automaticky. Podívejte se na jiné zápasy, je to běžná praxe v komunikaci se spoluhráči, trenéry. Dělá to většina hráčů, kolikrát kvůli taktice. Ten pohyb pak uděláte automaticky."

Inkriminovaný incident se odehrál v 87. minutě a to po sérii několika tvrdých až surových zákroků ze strany hráčů Rangers. Ti navíc šli během zápasu do devíti hráčů, jedním z těch, který dostal červenou, byl i Roofe, jenž po pouhých šesti minutách se pakoval ze hřiště po zákroku kopačkou do obličeje gólmana Ondřeje Koláře. Ten musel být následně odnešen na nosítkách s obličejovou zlomeninou. "Ve strachu o zdraví spoluhráčů jsem neudržel emoce. Měl jsem potřebu se jako zkušený hráč spoluhráčů zastat. Víte, opravdu bych nepřál nikomu být v závěru druhé půle na hřišti, domácím nešlo vůbec o fotbal. Soupeř hrál od začátku velmi tvrdě, vrcholem byly zákeřné zákroky ve druhém poločase, hlavně kriminální faul na Koliho v brance," řekl Kúdela.

Toho navíc měl Kamara napadnout po zápase v útrobách stadionu a to takovým způsobem, že ho měl zmlátit do krve. Navíc ještě za účasti přihlížejícího kouče Rangers Stevena Gerrarda. To všechno se stalo na setkání, které zorganizovala UEFA. "S Kamarou jsem se potkal v tunelu. Před zástupci UEFA a oběma trenéry mě promyšleně a bez jakéhokoliv varování udeřil pěstí do obličeje. Nijak jsem nereagoval, Kamaru pak začala uklidňovat jak ochranka, tak i zástupci UEFA, kteří byli z toho, co viděli, naprosto v šoku a roztřesení. Odešel jsem pryč, navíc jsem pak musel na dopingovou kontrolu," pokračoval slávistický obránce.

Zatímco Kúdelovo chování na hřišti je zatím brán jako údajný rasismus, tak k jistému rasismu došlo v sobotu ze strany slávistických ultras. Ti zveřejnili a zanedlouho smazali na sociální síti fotografii Kamary se vzkazem. Toto počínání ultras šéf Slavie Jaroslav Tvrdík odsoudil. "Strašně se stydím za obsah fotografie, kterou zveřejnila část radikálních fanoušků. Je to naprosto nechutné, ubohé a rasistické," uvedl.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci před derby. Slavia je na vlně, tak Skopečka ani nehecuji, říká…

11.04.2021 22:01 Aktualizováno Pohodlně se uvelebí ve svých křeslech či na pohovkách a budou napjatě sledovat nedělní 298. derby…

Slavia si z Londýna přiveze naději. S Arsenalem na Emirates Stadium…

08.04.2021 23:50 Aktualizováno Fotbalisté Slavie se po pauze opět představili na evropské scéně v rámci Evropské ligy. Ta měla ve…

Další známý kandidát na šéfa FAČR. Proti Poborskému se postaví Petr Fousek

07.04.2021 19:58 Před blížící se červnovou volební valnou hromadou Fotbalové asociace ČR (FAČR), která zvolí…

Etická komise UEFA rozhodla. Na Arsenal Kúdela nesmí, stejně však nemůže…

06.04.2021 20:33 Ostře sledovaný případ údajného rasismu slávistického stopera Ondřeje Kúdely během odvetného…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama