Kolem šéfa FIFA Infantina krouží vyšetřovatelé. Kvůli jeho schůzkám s prokurátorem

Předseda Mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianni Infantino čelí v současnosti vyšetřování ze strany švýcarského státního zástupce Stefana Kellera. Důvodem toho, proč se takto nyní děje, mají být tajné schůzky nejvyššího bosse světového fotbalu se švýcarským generálním prokurátorem Michaelem Lauberem. Ten už na svou funkci již minulý týden rezignoval.

Fotbal, ilustračni fotografie
doporučujeme

Právě již bývalý generální prokurátor Lauber totiž vedl až 25 případů, ve kterých bylo namočeno několik funkcionářů FIFA podezřelých z korupce a to v souvislosti s volbami pořadatelů světových šampionátů v letech 2018 a 2022. 

Již v roce 2016  se měl Infantino sejít s Lauberem nejméně dvakrát, i když nyní se objevují důkazy i o třetí neohlášené schůzce mezi těmito muži. Ke zmiňovaným prvním dvěma schůzkám se dokonce sám Infantino v roce 2018 přiznal a to s tím, že šlo o odůvodněné schůzky s tehdy novým šéfem FIFA, jenž na nich měl řešit vyšetřování korupčních kauz. Co se týče třetí schůzky, která se měla uskutečnit v bernském hotelu v roce 2017, tak tu si ani prokurátor, ani Infantino nepamatují, stejně tak jako téma, kterého se měla tato schůzka dotknout.

Podle federálního švýcarského soudu měl prokurátor Lauber v několika bodech porušit své oficiální povinnosti a také lhát vyšetřovatelům. Lauber, který ve své funkci skončil podle svých slov pro to, aby ochránil pověst úřadu generálního prokurátora, však všechna tato obvinění popírá. A stejně tak je přesvědčen o své nevinně i Infantino.

Už minulý rok v červnu byl uložen Lauberovi trest v podobě zákazu dohlížení na vyšetřování korupčních kauz FIFA. Letos v březnu mu pak byl snížen plat o osm procent, přičemž po Lauberově odvolání byl nakonec snížen  pouze o pět.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbalová Slavie předčasně ukončila soustředění v Rakousku. V týmu má…

11.08.2020 21:06 Za normálních okolností by v úterý fotbalisté pražské Slavie nastoupili ke svému dalšímu…

Vicemistr z Plzně začne svou pouť do Ligy mistrů v Nizozemsku. Narazí na…

10.08.2020 19:03 Fotbalisté FC Viktoria Plzeň se jako první český klub představí v předkolech o evropské poháry v…

Do Edenu míří další nabídka z Britských ostrovů. Nováček Premier League…

09.08.2020 22:32 Vedení fotbalové Slavie čelí několikáté nabídce z Britských ostrovů. Tentokrát se zájem týká…

Ronaldinho bude brzy propuštěn z domácího vězení, zaplatí tučnou pokutu

09.08.2020 11:47 Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho se zřejmě v nejbližší době dočká po více než pěti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama