Konec nejen v českém fotbale. Damková rezignovala i na funkci v komisi sudích UEFA

Poté, co před týdnem zadrželi detektivové z Národní centrály proti organiziovanému zločinu dvacet lidí z českého fotbalového prostředí včetně již bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra, rezignovala nyní životní parnerka Romana Berbra Dagmar Damková na post členky komise rozhoddčích Evropské fotbalové unie UEFA. Stalo se tak po tom, co Damková rezignovala na všechny své funkce v FAČR, stejně tak, jak to před tím tento týden udělal Berbr.

UEFA
doporučujeme

Připomeňme, že Dagmar Damková byla členkou komise rozhodčích UEFA již od roku 2011 a vedle toho tři roky působí tazto bývalá mezinárodní rozhodčí i v komisi sudích Mezinárodní fotbalové federace FIFA.

"Dostal jsem zprávu od předsedy Malíka, že Dagmar Damková odchází na svou žádost z komise rozhodčích UEFA," potvrdil konec Damkové v komisi rozhodčích UEFA ředitel komunikace FAČR Michal Jurman. Sama Damková se k tomu nikterak vyjadřovat zatím nechce.

Nejnovější fotbalová kauza v Česku se týká ovlivňování výsledků v druhé a třetí lize, přičemž hlavními postavami v tomto případu jsou vedle Romana Berbra sportovní ředitel druholigového Slavoje Vyšehrad Roman Rogoz, rozhodčí Tomáš Grimm a bývalý ligový fotbalista a nynější funkcionář Domažlic Michal Káník. Všechny tyto osoby byly o posledním víkendu pražským Obvodním soudem vzati do vazby.

Z policejních spisů pak nadále vzešlo najevo, že vedle ovlivňování výsledků by měl mít Berbr na svědomí i zpronevěru peněz Plzeňského krajského fotbalového svazu, jehož byl do pondělí předsedou.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Messi se měl prodat, nechal se slyšet dočasný šéf Barcelony. Co na to…

04.12.2020 19:50 Ani poté, co koncem října odešel šéf katalánské Barcelony Josep Bartomeu, nezmizely spory v tomto…

Úřady vyšetřují lékaře Maradony. Je podezřelý ze zabití, policie u něj…

29.11.2020 20:57 Aktualizováno Argentinské úřady podezírají osobního lékaře fotbalové legendy Diega Maradony Leopolda Luqueho ze…

Gesto fair-play karvinského fotbalisty nemá v Česku obdoby. Po přiznání…

28.11.2020 21:47 Česká nejvyšší fotbalová Fortuna liga během svého sobotního programu, kdy se hrály duely 9. kola,…

Fotbal, nebo válka? Historik vysvětluje, proč se Maradona zapsal do dějin…

28.11.2020 19:54 Aktualizováno NÁZOR - Smrt nejlepšího hráče fotbalové historie Diega Armanda Maradony vyvolala smutek i nostalgii…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama