Krize nekrize, mezi Mnichovem a Barcelonou se prý schyluje k rekordnímu přestupu

V době, kdy se kvůli aktuální pandemii koronaviru fotbalové kluby po celém světě spíše snaží ušetřit každou korunu a domlouvají se se svými hráči na snížení platů, se ve španělském tisku objevila zpráva o tom, že na trase Bayern Mnichov - Barcelona se schylujue k rekordnímu přestupu. Konkrétně by mělo jít v tomto případě o gólmana katalánského celku Marca-Andrého ter Stegena, jenž by tak měl svým příchodem do bavorského velkoklubu nahradit Manuela Neuera, jemuž končí smlouva s Bayernem v příštím roce.

Přidejte svůj názor

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

Jak známo, když se řekne brankář a Bayern Mnichov, při tomto spojení vyvstane fotbalovým fanouškům v poslední době jméno Manuela Neuera. Jenže tento již čtyřiatřicetiletý německý gólman má s klubem podepsanou smlouvu jen do konce následující sezóny 2020/21. Vedení mnichovského klubu sice nabídlo tomuto zkušenému brankáři prodloužení smlouvy o jeden další rok, to jej ale pro Neuera málo a navíc to bere jako výraz nedůvěry a proto to tedy odmítá.

Proto tedy není divu, že Bayern Mnichov i v těchto těžkých časech pro svět hledá do budoucna někoho do branky. S klubem už podepsal smlouvu teprve třiadvacetiletý gólman Alexander Nübel oblékajícího dosud dres Schalke, jenž je v současnosti považován za největší gólmanskou naději v Německu. Španělský list Diario Sport však i přes tuto skutečnost přináší informaci o zájmu Bayernzu Mnichov o gólmana Ter Stegena z Barcelony.

Do karet tomuto případnému možnému trasferu hraje ten fakt, že má s Barcelonou podepsanou smlouvu do roku 2022 a pak by mohl z klubu odejít dokonce i zadarmo. Proti tomu ovšem mluví skutečnost, že Bayern bude muset za dřívější získání náhrady platit, když před tím nevyšlo prodloužení smlouvy s Neuerem.

Proto je tak Bayern Mnichov alespoň podle již zmíněného španělského deníku ochoten za Ter Stegena zaplatit rekordní sumu ve výši 2,5 miliardy korun. Překonala by tím dosavadní rekordní sumu za koupi gólmana a ta činí 72 milionů liber (cca 2,2 miliardy korun), za kterou si Chelsea koupila Kepu Arrizabalagu z Bilbaa.

Katalánci by pochopitelně byli raději, kdyby o Ter Stegena nepřišli, ovšem je tu příslib rekordních peněz do klubové kasy v době světové krize s tím, že klub stále očekává návrat Brazilce Neymara z Paris Saint Germain. Připomeňme, že Ter Stegen přišel před šesti lety do Barcelony poté, co za něj Katalánci utratili zhruba 327 milionů korun.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloději "vybílili" byt slavného fotbalisty. Přišel o peníze, šperky a…

31.05.2020 12:13 O cennosti za více než půl milionu liber (15 milionů korun) přišel útočník Manchesteru City Rijád…

Španělská fotbalová liga začne 11. června. Prvním zápasem po pauze bude…

30.05.2020 11:01 Na datum 11. června se od pátečního večera mohou těšit španělští fotbaloví fanoušci. Tamní…

Anglická Premier League bude pokračovat 17. června, italská Serie A o tři…

28.05.2020 23:06 Další evropské fotbalové TOP soutěže ohlásily datum svého restartu. Ve čtvrtek tak učinili v Anglii…

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy