Kvůli pandemii přijde český fotbal o tradici. Na Silvestra se nestřetnou pražská "S"

V roce 2020 si všichni museli zvyknout, že na světě už není v těchto dobách kvůli pandemii koronaviru nic jistého a tak možná nikoho nepřekvapí ani ta skutečnost, že se o letošním Silvestru poprvé po 34 letech neuskuteční tradiční Silvestrovské derby pražských "S". V pondělí tuto zprávu potvrdili samotní pořadatelé této akce s tím, že douají v setkání legend obou klubů v červnu příštího roku.

sport
doporučujeme

O tom, že se tedy letos Silvestrovské derby Sparty a Slavie konat nebude, infor,movali organizátoři na svém facebookovém profilu.

"Vzhledem k současné situaci v naší zemi a především k vývoji protiepidemického systému jsme bohužel nuceni zrušit Silvestrovské derby v letošním roce. Aktuálně se PES nachází ve čtvrtém stupni, byť svou hodnotou 76 bodů spadá do pátého. I kdyby se dokázal dostat do třetího stupně, není možné při omezení počtu 50 osob derby uspořádat," napsali na něm konkrétně a v prohlášení dodali: "Proto jsme byli nuceni učinit toto smutné rozhodnutí. Pevně věříme, že situace dovolí, abychom si letošní derby vynahradili v červnu příštího roku, kdy bychom rádi uspořádali setkání legend Slavie a Sparty."

Připomeňme na závěr, že tradiční souboj internacionálů slavných pražských klubů, tedy bývalých fotbalistů nad 35 let, se konal každoročně od roku 1986 a již sedmnáct let se také o Silvestru koná duel staré gardy pražských "S", kterých se zúčastňují hráči nad 45 let.

Kvůli koronaviru se pak mimochodem neuskuteční ani vánoční souboj internacionálů. Ten už nekonal loni kvůli technickým důvodům a stalo se tak tehdy poprvé po 24 letech.

Témata: Fotbal | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Jozef Vengloš. Trenér československého mužstva, jenž získal na ME…

26.01.2021 22:57 Především slovenský, ale potažmo i český fotbal truchlí. Ve věku 84 let zemřel Jozef Vengloš,…

Jindy rivalové, nyní jsou za jedno. Fotbalová Sparta i Slavia zkritizovaly…

26.01.2021 21:02 Společné prohlášení vydaly v úterý fotbalová Sparta i Slavia, ve kterém se oba slavné české kluby…

U fotbalistů Chelsea skončil trenér Lampard. Na Stamford Bridge už vědí o…

25.01.2021 19:11 Londýnský fotbalový klub Chelsea FC se rozhodla v pondělí odvolat trenéra, kterým byl její bývalý…

Podezřelý fotbalový sudí. Rejžek měl ovlivnit hned dvě prvoligová utkání

21.01.2021 20:45 Jméno prvního fotbalového rozhodčího bylo ve čtvrtek večer zveřejněno Etickou komisí Fotbalové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama