Legendární Panenka byl propuštěn z nemocnice. Nadále ho ale trápí zápal plic

Bývalý československý fotbalový reprezentant Antonín Panenka, jenž se zapsal do paměti fotbalových fanoušků především svou vítěznou penaltou ve finále mistrovství Evropy v roce 1976, byl ve středu propuštěn z benešovské nemocnice, kde ležel od pátku s těžkým průběhem covidu. Nejnovější testy na koronavirus má totiž negativní, nadále ho ale trápí zápal plic.

Antonín Panenka
doporučujeme

Tuto radostnou informaci ve středu potvrdil nejen klubu Bohemians 1905, jehož je Panenka čestným předsedou, jeho syn Tomáš. "Tátu jsem dneska v 11 hodin vyzvedl v nemocnici a odvezl domů. Testy na covid už má naštěstí negativní, ale stále ho trápí zápal plic. Doktoři však uznali, že nemusí být v nemocnici a propustili ho do domácího léčení," řekl wenu zelenobílého vršovckého klubu.

Připomeňme, že v pátek oznámila Panenkova manželka Věra, že se u fotbalového internacionála potvrdila nákaza koronavirem a že byl tak na základě toho převezen do jedné z pražských nemocnic k ošetřujícímu lékaři, následně pak byl převezen do zmiňovaného Benešova. Tam vyšetření ukázalo, že Panenka nejen že má koronavirus, ale i oboustranný zápal plic.

Nyní se tedy bude z nemoci zotavovat Antonín Panenka doma. "Cítím se líp, jinak by mě z nemocnice nepustili. Testy na covid už mám negativní, doktoři se rozhodli, že už v nemocnici být nemusím. Jsem konečně zase doma, to je hlavní. A pochopitelně mnohem příjemnější," neskrýval z toho radost sám Panenka a pokračoval: "Lékaři mi nařídili čtyřdenní domácí klid, potom mě čekají další kontrolní vyšetření, rentgeny. Pak se uvidí. Věřím, že příští týden se budu pomalu začleňovat do normálního života."

V exkluzivním rozhovoru pro Sport.cz také popsal, jak se během kritických dnů s covidem cítil. "Nebylo mi do zpěvu. Měl jsem oboustranný zápal plic, který mě pořád trápí. Beru na to stále léky. Jsem unavený, ospalý. Taková celková nechuť. Ale jak jsem říkal, cítím se už daleko líp."

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak to dopadne s důležitým zasedáním výkonného výboru FAČR? Šéf Malík má…

26.10.2020 20:43 Český fotbal prochází v posledních dnech turbulentním děním. Všechno to začalo v pátek 16. října,…

Ronaldo je vyšetřován kvůli porušení covidových opatření. Nikdo není…

26.10.2020 10:18 Hvězdný portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo z Juventusu Turín je v Itálii vyšetřován kvůli…

Kouč Vrba bez angažmá. Předčasně končí svou misi v bulharském Ludogorci…

24.10.2020 15:26 Bývalý trenér Viktorie Plzeň i české fotbalové reprezentace Pavel Vrba předčasně končí na lavičce…

Konec nejen v českém fotbale. Damková rezignovala i na funkci v komisi…

23.10.2020 12:10 Poté, co před týdnem zadrželi detektivové z Národní centrály proti organiziovanému zločinu dvacet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama