Ligové grémium rozhodlo o restartu ligy. První kolo po pauze se bude konat 26. května

Dlouho očekávaný výsledek Ligového grémia, jež v úterý rozhodovalo o pokračování tuzemských profesionálních fotbalových soutěží, tedy první i druhé ligy, je tady. Zástupci 32 profesionálních klubů naší první a druhé ligy rozhodli o tom, že první fotbalová liga bude pokračovat po vynucené pauze kvůli pandemii koronaviru svým 25. kolem 26. května. Ještě tři dny před tím bude na pořadu dne již dvakrát odložená dohrávka Teplice vs. Liberec. Z úterního jednání Ligového grémia také vyplývá, že závěr fotablové sezóny u nás je naplánovaný na 18. července.

Přidejte svůj názor

sport
doporučujeme

Přestože se před tolik očekávaným jednáním Ligového grémia ozývaly hlasy proti restartu soutěže, nakonec jeho hlasování skončilo jednoznačně. Z celkových šestnácti prvoligových zástupců jich bylo pro pokračování Fortuna ligy třináct, přičemž se zdržely hlasování kluby Karviné, Zlína a Opravy. I o pokračování druhé ligy se rozhodlo jednoznačným způsobem. Z šestnácti účastníků bylo pro patnáct. Akorát Sokolov byl proti.

I když byli na jednání Ligového grémia přítomni zástupci všech 32 profesionálních klubů u nás, na jednání v pražském O2 Universum chyběl na rozdíl od slávistického bosse Jaroslava Tvrdíka první muž pražské Sparty Daniel Křetínský.

Dohodl se i způsob testování fotbalistůa členů realizačních týmů. Ministerstvo zdravotnictví totiž uznalo, že by nedávalo smysl, kdyby se pravidelně testovalo před každým zápasem a tak každý z aktérů nakonec podstoupí pouze tři testy. A co se týče maximálního počtu osob na každém utkání, od 25. května se počítá s 300 až 500 lidmi na stadionu, od 8. června pak až s tisícovkou.

Dalším bodem jednání byla i problematika smluv související s prodloužením sezóny přes obvyklý konec 30. června. Právě hráčské smlouvy uzavřené do tohoto datumu budou nakonec prodlouženy až do konce soutěžního ročníku, samozřejmě v případě, že se na tom spolu dohodnou jak hráč, tak vedení daného klubu. Co se pak týká smluv uzavřených s hráči od 1. července, tak tito hráči budou týmům k dispozici až se zahájením nové sezóny 2020/21.

Nový plán počítá s tím, že se první liga dohraje 15. července s tím, že o tři později budou na programu poslední zápasy baráže. Počítá se i s tím, pokud by se u některého z aktérů objevil pozitivní test na koronavirus. V takovém případě by se sezóna mohla prodloužit až do 2. srpna.Takovou možnost by ale musely kluby na dalším Ligovém grémiu nejprve odhlasovat.

Dodejme, že sezóna 2019/20 tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna ligy byla pozastavena v době, kdy je odehráno 24 kol ze základní části a kdy vede ligovou tabulku Slavia o osm bodů před druhou Plzní. Zbývá ještě odehrát posledních šest kol základní části a následně pak i nadstavbu (boj o titul, o záchranu a baráž).

Nejbližší program první fotbalové ligy v Česku je tak následující: V sobotu 23. května se v dohrávce 23. kola utkají Teplice s Libercem, v úterý 26. května a ve středu 27. května budou na programu zápasy Sparta - Plzeň, Jablonec - Zlín, Mladá Boleslav - Slavia, Slovácko - Olomouc, Příbram - Ostrava, Opava - Karviná, České Budějovice - Liberec, Bohemians - Teplice.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloději "vybílili" byt slavného fotbalisty. Přišel o peníze, šperky a…

31.05.2020 12:13 O cennosti za více než půl milionu liber (15 milionů korun) přišel útočník Manchesteru City Rijád…

Španělská fotbalová liga začne 11. června. Prvním zápasem po pauze bude…

30.05.2020 11:01 Na datum 11. června se od pátečního večera mohou těšit španělští fotbaloví fanoušci. Tamní…

Anglická Premier League bude pokračovat 17. června, italská Serie A o tři…

28.05.2020 23:06 Další evropské fotbalové TOP soutěže ohlásily datum svého restartu. Ve čtvrtek tak učinili v Anglii…

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy