Lionel Messi podpořil anglické kluby. Připojil se k bojkotu sociálních sítí kvůli rasismu

Po anglických fotbalových klubech se k bojkotu sociálních sítí v neděli přidala i jedna z největších fotbalových hvězd Argentinec Lionel Messi. Ten právě na svých sociálních sítích vyzval fanoušky k boji proti šikaně a urážkám v on-line prostoru.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Tímto svým prohlášením, kterým oslovil 200 milionů lidí, kteří Messiho sledují, se tak přidal k již zmiňovaným anglickým fotbalovým klubům, které ke stejnému kroku přikročily již dříve během tohoto týdne. Do bojkotu sociálních sítí se kromě nich ještě přidala i Evropská fotbalová unie UEFA a Mezinárodní fotbalová federace FIFA.

Konkrétně na svém účtu na Instagramu se Messi rozhodl vyzvat své sledující, aby "dbali na význam každého člověka, který je za každým profilem, abychom si všichni uvědomili, že za každým účtem je člověk z masa a krve, který se směje, pláče, užívá si života i trpí.“

Následně poděkoval zástupcům anglického fotbalu, kteří přišli s myšlenkou bojkotovat sociální sítě jako první a zástupce Facebooku, Twitteru a dalších sociálních sítí pak vyzval, aby začali více řešit problém s rasistickými urážkami. "Nikdo si nezaslouží, aby byl napadán. Vidíme a zažíváme urážky, které se neustále rozrůstají a ještě zhoršují na sociálních sítích a nikdo nedělá nic pro to, aby to zastavil. Musíme tento nepřátelský přístup odsoudit a požadovat, aby společnosti, které provozují tyto sítě, začali jednat," napsal Messi.

K tomu samému vyzval před pár dny i výkonný ředitel anglické Premier League Richard Masters. "Nepřestaneme vyzývat společnosti provozující sociální sítě, dokud neuvidíme výrazné zlepšení jejich politik a procesů zaměřených na řešení diskriminačního online zneužívání na jejich platformách," uvedl začátkem týdne.

Vedle Premier League se k bojkotu sociálních sítí na britských ostrovech přidaly ještě tamní samotná Fotbalová asociace (FA), ženská Super League či antidiskriminační skupina Kick It Out. "Bojkot je ukázkou toho, že anglický fotbal se spojuje, aby zdůraznil, že společnosti provozující sociální média musí udělat více pro odstranění nenávisti ve virtuálním prostoru," uvedly tyto organizace ve společném prohlášení.

K bojkotu se přistoupilo poté, co vyšlo najevo, že fotbalistům chodí na těchto platformách od fanoušků výhrůžky, kritiky a rasistické urážky. S těmi se na svém Instagramu setkal třeba i bývalý francouzský fotbalista Thierry Henry.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Patrik Schick a gól, který ohromil svět. Práskl jsem to tam, vypověděl…

15.06.2021 10:20 Český fotbal opět přispěchal s geniálním momentem, který se zapíše do historie evropských…

Slováci po výhře nad Polskem vedou skupinu E. Španělé marně dobývali…

14.06.2021 23:52 Kromě zápasu Česka se Skotskem v rámci skupiny D byly v pondělí na programu v rámci evropského…

Češi vstoupili do Eura výhrou nad Skotskem. Schick ohromil svět krásným…

14.06.2021 22:00 Aktualizováno Český národní tým dnes vstoupil do o rok odloženého mistrovství Evropy ve fotbale, které se…

Ukrajina zdramatizovala duel s Nizozemci, nakonec prohrála. Rakušani si…

13.06.2021 23:38 V rámci třetího soutěžního dne letošního mistrovství Evropy se poprvé představili účastnící další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama