Maradona skončil krátce po 60. narozeninách v nemocnici

Tři dny po 60. narozeninách skončila fotbalová legenda Diego Maradona v nemocnici. Argentinský mistr světa z roku 1986 byl hospitalizován s neupřesněnými potížemi spíše psychického rázu a jeho stav by neměl být vážný. Maradonův osobní lékař odmítl, že by se jeho problémy týkaly koronaviru.

Diego Maradona se proslavil nejen čistou hrou
doporučujeme

Maradona byl přijat na klinika Ipensa v La Plata, kde trénuje prvoligový klub Gimnasia y Esgrima. Jeden z nejlepších fotbalistů historie se podle svého osobního lékaře Leopolda Luqueho už nějakou dobu necítil dobře a v nemocnici bude minimálně tři dny na pozorování.

"Nebyl v dobrém psychickém stavu a to mělo dopad i na jeho fyzické zdraví. Není na tom tak dobře, jak by mohl být a jak vím, že by mohl být. Potřebuje pomoc a teď je na to ten správný čas," řekl argentinským médiím doktor Luque.

"Diego je člověk, který je občas vynikající a někdy už tolik ne. Mohl by na tom být desetitisíckrát lépe a pobyt v nemocnici mu pomůže," uvedl osobní lékař slavného fotbalisty. "Je velmi náročné být Maradonou," dodal.

Bývalý hvězdný ofenzivní hráč se naposledy objevil na veřejnosti v pátek v den 60. narozenin před zápasem svého týmu proti Patronatu. K jubileu dostal pamětní medaili a dort, ale ještě před začátkem duelu po krátké oslavě ze stadionu odešel. Podle přítomných vypadal slabě a nebyl v pohodě. Dny předtím byl v karanténě kvůli kontaktu s osobou vykazující příznaky koronavirové nákazy.

Maradona strávil v minulých letech v nemocnicích hodně času, často v důsledku svého bouřlivého životního stylu, jenž ho provázel už od dob aktivní kariéry. V roce 2004 byl například v nemocnici se srdečními a respiračními problémy souvisejícími s užíváním kokainu. Později se dvojnásobný mistr italské ligy s Neapolí podrobil odvykacím kůrám kvůli závislosti na drogách a alkoholu. Loni v lednu byl hospitalizován s vnitřním krvácením do břicha.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Messi se měl prodat, nechal se slyšet dočasný šéf Barcelony. Co na to…

04.12.2020 19:50 Ani poté, co koncem října odešel šéf katalánské Barcelony Josep Bartomeu, nezmizely spory v tomto…

Úřady vyšetřují lékaře Maradony. Je podezřelý ze zabití, policie u něj…

29.11.2020 20:57 Aktualizováno Argentinské úřady podezírají osobního lékaře fotbalové legendy Diega Maradony Leopolda Luqueho ze…

Gesto fair-play karvinského fotbalisty nemá v Česku obdoby. Po přiznání…

28.11.2020 21:47 Česká nejvyšší fotbalová Fortuna liga během svého sobotního programu, kdy se hrály duely 9. kola,…

Fotbal, nebo válka? Historik vysvětluje, proč se Maradona zapsal do dějin…

28.11.2020 19:54 Aktualizováno NÁZOR - Smrt nejlepšího hráče fotbalové historie Diega Armanda Maradony vyvolala smutek i nostalgii…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama