Messi se měl prodat, nechal se slyšet dočasný šéf Barcelony. Co na to Koeman?

Ani poté, co koncem října odešel šéf katalánské Barcelony Josep Bartomeu, nezmizely spory v tomto slavném fotbalovém klubu. Ty nové se rozvřily po nedávném rozhovoru dočasného šéfa Katalánců Carlese Tusquetse, který se v něm nechal slyšet, že bylo chynou, když klub v létě neprodal jeho největší hvězdu Lionela Messiho. Podle něj by právě prodej tohoto Argentince značně velkoklubu, pohybujícímu se aktuálně na hraně bankrotu, finančně pomohl. Tato slova však rozohnila kouče Barcelony Ronalda Koemana, který proti nim ohradil.

Lionel Messi
doporučujeme

To, že se slavná fotbalová značka v současnosti topí v dluzích a je tedy na hraně bankrotu, je podle Carlese Tusquetse vina jeho předchůdce Josepa Bartomeua. „Držet za každou cenu Messiho byla Bartomeuova poslední chyba, kterou udělal," řekl konkrétně ve svém posledním rozhovoru.

Připomněl v něm také nedávné odsouhlasení snížení platů v celkové výši 122 milionů eur (v přepočtu zhruba 3,2 miliardy korun) ze strany jak hráčů, tak trenérů Barcelony, nicméně ani tento krok podle Tusquetse nemusí stačit a po Novém roce i tak může Barcelona přestat platit své závazky a tím pádem se dostat i do insolvence.

Pouze odchod Lionela Messiho je tak podle dočasného šéfa Katalánců jediným možným řešení této nepříznivé finanční situace. Připomněl, že nejlépe placený fotbalista světa přijde klubovou kasu na cca. 100 milionů eur (zhruba 2,6 miliardy korun) a to si zkrátka Barcelona v současné době nemůže dovolit.

Taková vyjádření nadzvedla ze židle trenéra Ronalda Koemana, jenž tak na ně reagoval následujícími slovy: "Vyjádření prezidenta považuji za jeho osobní názor a já respektuju každý názor, ale Leo hraje tuto sezonu za Barcu a jen on rozhodne o své budoucnosti. Doufám, že ji spojí s námi. Neznám detaily o peněžních tocích v klubu, to není moje úloha. Moje práce je připravit tým, hrát dobře a vyhrávat."

Připmeňme, že po skončení sezóny 2019/20, během které se Barceloně po delší době nepovedlo vyhrát ani jednu trofej a po které se klub rozhodl ke své přestavbě, chtěl Lionel Messi Barcelonu opustit, přičemž se spekulovalo třeba o Paris Saint Germain či Manchesteru City, kam by mohly vést jeho další kroky. Proti tomu však byl tehdejší šéf klubu Bartomeu a hrozilo tak právní řešení sporu mezi ním a Messim.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fanoušci chtějí po Tvrdíkovi čínskou nebo ruskou vakcínu. Jen aby mohli na…

15.01.2021 11:29 Někteří fanoušci pražské Slavie vyzývají na Twitteru slávistického šéfa Jaroslava Tvrdíka, aby…

Sudí z odposlechů nebudou na zápasy delegováni, ujišťuje komise vedená…

14.01.2021 15:58 Nový předseda rozhodcovské komise Fotbalové asociace ČR (FAČR), kterým je od Nového roku Vítor…

Roman Berbr už opustil vazební věznici. Bude tak stíhán na svobodě

13.01.2021 15:19 Po bezmála třech měsících se bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr dostal z…

Proč Messi zvažuje odchod z Barcelony? Španělská média zjistila, že mu…

13.01.2021 11:13 O tom, proč Lionel Messi po letech strávených v Barceloně hodlá z tohoto katalánského velkoklubu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama