Na Beauguela opět rasisticky nadávali, tentokrát na Spartě. Francouz má chuť odejít

Jen několik dní poté, co se francouzský útočník ve službách Viktorie Plzeň Jean-David Beauguel stal v Olomouci terčem rasistických útoků ze strany fanoušků hanáckého klubu, zažil si to samé tento Francouz ve středu na pražské Letné a to v rámci semifinálového souboje se Spartou v rámci MOL Cupu. I tentokrát mělo jít ze strany fanoušků Sparty o opičí skřeky, které měly být adresovány nejen jemu, ale i jeho dalšímu spoluhráči tmavé pleti Joelu Kayambovi. „Jsem absolutně smutný a znechucený. Nevidím důvod, proč tady zůstávat,“ vyjádřil se pak k tomu na svém twitterovém účtu Beauguel.

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

Takovéto chování je ze strany fanoušků pražského klubu o to překvapivější, když si vezmeme v potaz ten fakt, že to je právě pražská Sparta, která patří v boji proti rasismu k nejaktivnějším tuzemským fotbalovým klubům. V její kampani proti rasismu se například objevil i herec a zároveň její příznivec Jakub Štáfek. „Zvolili jsme syrovou a poměrně provokativní formu. Štve nás, v jakém prostředí někdy musejí podávat výkony naši hráči, kteří sem přišli například z Afriky. Chtěli jsme být kontroverzní. Právě to má někdy nejvýraznější efekt," uvedl tehdy k této letenské akci ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.

Nejen Beauguel, ale nově i Kayamba se tentokrát stali terčem rasismu na Letné. Jen krátce před závěrečným hvizdem si právě Kayamba musel vytrpět hučení sparťanských příznivců. „Znovu a znovu. Během zápasu. Ultras Sparty vydávali k mému spoluhráči Kayambovi opičí zvuky. Nikdo se nad tím nepozastavil. Copak Kanga, Costa, Tetteh nejsou černí? Jsou to přece hráči Sparty. Co je to s vámi lidi?" napsal mimo jiné po zápase na Twitter Beauguel.

„Klub se dlouhodobě a prokazatelně distancuje od jakýchkoli projevů rasismu," reagoval na věc Ondřej Kasík.

Smutné je to, že se takové rasistické výjevy objevují na českých stadionech jen pár dní poté, co vláda po koronavirové pauze rozvolnila opatření a dovolila tak na stadiony vpustit až 2000 lidí. Od toho si veřejnost slibovala daleko lepší atmosféru, pochopitelně nikterak doprovázenou rasistickými pokřiky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zamíří rebel Hašek nakonec skutečně do Turecka? S otcem navštívil ambasádu

05.07.2020 17:53 Další angažmá již exsparťanského fotbalisty Martina Haška mladšího by mohlo být přeci jenom opravdu…

Achilovky byly proti. Milan Baroš se definitivně rozhodl ukončit svou…

03.07.2020 16:05 Svou bohatou dlouholetou hráčskou kariéru po této fotbalové sezóně 2019/20 se rozhodl ukončit Milan…

Hned sedm členů fotbalové Karviné má covid-19. Přesto chce vedení ligy…

02.07.2020 20:50 Možnost, že by po sezóně fotbalové Fortuna ligy 2019/20 ze soutěže nikdo nesestoupil, se ve čtvrtek…

Plzeň půjde do další sezóny již bez svého kapitána. Hubník se totiž vrátí…

29.06.2020 21:03 Fotbalová Viktoria Plzeň se bude muset v následující sezóně 2020/21 obejít bez svého kapitána,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy