Objeví se přeci jenom Kúdela na letošním Euru? UEFA bude příští týden řešit jeho odvolání

Ze strany disciplinární komise Evropské fotbalové unie UEFA dostal v dubnu za údajný rasismus vůči Glenu Kamarovi během odvety osmifinále Evropské ligy na hřišti Glasgow Rangers slávistický obránce Ondřej Kúdela desetizápasovou stopku platící pro duely pod hlavičkou UEFA. Tedy nejen pro duely v evropských pohárech, ale i v rámci letošního mistrovství Evropy. Protože je Kúdela zároveň i reprezentační obránce, přišel tak tímto trestem možnost zahrát si na této velké akci.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Nyní ale vysvitla alespoň trocha světla naděje. Příští týden ve středu se totiž bude odvolací komise UEFA ústně projednávat Kúdelovo odvolání proti trestu a může tak přijít zmírnění tohoto trestu.

Toto ústní projednávání Kúdelova odvolání se bude konat formou on-line a to pochopitelně z důvodu koronaviru. Právní zástupci slávistického i reprezentačního obránce pak navrhli nechat vyslechnout několik svědků a expertů.

Připomeňme, že již 14. dubna padlo rozhodnutí UEFA o tom, že kvůli údajnému rasismu vůči záložníkovi Glasgow Rangers Glenu Kamarovi přijde o deset následujících zápasů pod hlavičkou UEFA, tedy včetně i blížícího se evropského šampionátu. Devět dní na to se rozhodl slávistický hráč proti tomuto trestu odvolat. Čtyřiatřicetiletý český obránce pak na začátku tohoto týdne dostal vyjádření vyšetřujícího inspektora UEFA, ve kterém vychází najevo, že se tento inspektor hráčovým odvoláním zabýval a že tak odvolací komise rozhodla o onom ústním projednání.

"Pro ústní jednání jsme navrhli vyslechnutí několika svědků a expertů. Vítáme, že budeme mít prostor projednat věc v širším kontextu, než poskytují písemná vyjádření," řekl k rozhodnutí odvolací komise René Cienciala z právní kanceláře Urban & Hejduk zastupující právě Ondřeje Kúdelu.  Ten pak k tomu sám dodal: "Věříme, že se našimi argumenty a důkazy konečně někdo bude aspoň zabývat."

Ze zákulisních informací vyplývá, že mezi svědky navrhovanými ze strany Kúdelových právních zástupců má figurovat mimo jiné i Kamarův spoluhráč Bongani Zungu. Ten totiž tvrdil, že údajnou rasistickou urážku z úst Kúdely slyšel, přestože říkal úplně jinou větu než tu, kterou měl slyšet sám Kamara. Připomeňme, že jde o inkriminovaný incident z 87. minuty odvetného osmifinálového zápasu Evropské ligy Glasgow Rangers vs. Slavia Praha, kdy během roztržky mezi hráči měla ze strany Kúdely na adresu finského záložníka tmavé pleti zaznít ona urážka. Od samého počátku však Kúdela tvrdí, že o žádný rasismus z jeho strany nešlo. Připustil však, že ho sprostě urazil.

V dubnu disciplinární komise UEFA usoudila, že o rasismus přeci jenom šlo a to i přesto, že samotný vyšetřovatel UEFA na to žádné důkazy nenašel. Alespoň si to tak myslí pražská Slavia a advokátní kancelář Urban & Hejduk. O důkazu proti Kúdelovi nebylo pak nic psáno ani v písemném odůvodnění trestu ze strany disciplinárky UEFA.

Dodejme, že vedle desetizápasové stopky pro Ondřeje Kúdely kvůli jeho údajnému rasismu byl ze strany UEFA potrestán i Glen n Kamara za jeho pozápasové napadení českého obránce a to stopkou na tři utkání.

Trestu se pak nevyhnul ani útočník Rangers Kemar Roofe, jenž za svůj brutální faul proti gólmanu Ondřeji Kolářovi, kterého trefil kopačkou do hlavy a kterému tak způsobil zlomeninu v obličeji. Za to všechno dostal stop na čtyři utkání.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Anglie na úvod v "české" skupině D porazila Chorvatsko. Rozhodla trefa…

13.06.2021 17:44 Další z velkých favoritů letošního fotbalového evropského šampionátu se představili ve svém prvním…

Velšané na úvod se Švýcary měli na mále, nakonec remizovali. Belgie…

12.06.2021 23:48 V rámci druhého soutěžního dne letošního evropského fotbalového šampionátu se ještě v rámci skupiny…

Fotbal na Euru šel stranou. Dánský fotbalista Eriksen bojoval o život, už…

12.06.2021 22:51 Aktualizováno Hrůzný zážitek zažili nejen fotbalisté Dánska a Finska během jejich vzájemného sobotního zápasu v…

Nápis "Sláva hrdinům" na ukrajinských dresech nakonec bude. Ale pouze…

12.06.2021 13:26 Ukrajinské dresy v posledních dnech rovířili vášně mezi znepčátelenými státy, tedy Ukrajinou a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama