Odpískal na Stamford Bridge Královec svůj poslední zápas v kariéře? Možná že ano

Dlouho byl považován za nejepšího českého rozhodčího v současnosti se zkušenostmi s mezinárodním fotbalem. Nyní to vypadá, že se nad jeho kariérou pomalu ale jistě smráká. Poté, co vyšlo najevo, že Pavla Královce podle všeho bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr úkoloval před letošním finále MOL Cupu, který nakonec vyhrála pražská Sparta, si už zřejmě nezapíská vůbec. Rozhodně ne do konce tohoto kalendářního roku, o čemž rozhodl ve středu výkonný výbor FAČR v čele s Martinem Malíkem. A je otázkou, zda se objeví Královec i v listině pro jarní část sezóny 2020/21.

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

Připomeňme, že se už v úterý večer objevila informace vycházející ze zveřejněných odposlechů v rámci nejnovější české fotbalové kauze o tom, že již bývalý místopředseda FAČR Roman Berbr měl před letošním finále MOL Cupu volat Pavlu Královcovi a to poté, co ještě před tím telefonoval spotovnímu manažerovi pražské Sparty Josefem Krulou. Následně finálový duel Sparta nad Libercem vyhrála 2:1 a tím pádem se tak kvalifikovala do základních skupin Evropské ligy.

Tehdy byl kritizován především proto, že ještě za vyrovnaného stavu za ostrý zákrok nevyloučil sparťanského Martina Frýdka. Že se tak nakonec nestalo, za to se pak sám Královec omluvil.

Na základě tohoto zjištění se ve středu výkonný výbor FAČR rozhodl, že si Královec dokonce letošního roku 2020 nezapíská, přičemž na programu jsou právě do konce roku ještě čtyři ligová kola. „Nemáme žádné oficiální a konkrétní informace od orgánů činných v trestním řízení, ale bereme to velmi vážně. Osoby pověřené vedením komise rozhodčích stáhly Pavla Královce ze zápasů profesionálních soutěží do konce podzimu," oznámil ve středu šéf českého fotbalu Martin Malík. „Pokusíme se získat oficiální informace. Jakmile je budeme mít, k řešení celé věci se vrátíme. V tuto chvíli platí, že rozhodčí Královec nebude nominován k utkáním," dodal.

O tom, zda se Královec objeví v listině pro jaro 2021, rozhodne nová komise rozhodčích, která by měla fungovat od ledna. Ovšem jisté to rozhodně není, zda se tak stane.

S největší pravděpodobností to vypadá na to, že si Královec v úterý večer v rámci Ligy mistrů, kde pískal duel mezi Chelsea a Krasnodarem, užil poslední svůj zápas v roli rozhodčího ve své kariéře. Dál by totiž nepokračoval ani na mezinárodní scéně a to už jen kvůli věku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fanoušci chtějí po Tvrdíkovi čínskou nebo ruskou vakcínu. Jen aby mohli na…

15.01.2021 11:29 Někteří fanoušci pražské Slavie vyzývají na Twitteru slávistického šéfa Jaroslava Tvrdíka, aby…

Sudí z odposlechů nebudou na zápasy delegováni, ujišťuje komise vedená…

14.01.2021 15:58 Nový předseda rozhodcovské komise Fotbalové asociace ČR (FAČR), kterým je od Nového roku Vítor…

Roman Berbr už opustil vazební věznici. Bude tak stíhán na svobodě

13.01.2021 15:19 Po bezmála třech měsících se bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr dostal z…

Proč Messi zvažuje odchod z Barcelony? Španělská média zjistila, že mu…

13.01.2021 11:13 O tom, proč Lionel Messi po letech strávených v Barceloně hodlá z tohoto katalánského velkoklubu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama