Paráda! Judista Lukáš Krpálek je světovým šampionem

Poté, co olympijský vítěz z Rio de Janeira, judista Lukáš Krpálek, přestoupil do nejtěžší váhové kategorie, slaví v sobotu právě tento český reprezentant svůj první velký úspěch v této kategorii a hned zlatý. V japonském Tokiu, v dějišti nadcházejících Letních olympijských her, se stal mistrem světa, když ve finále dokázal porazit domácího Hisajošiho Harasawu, který doplatil na napomínání za svou pasivitu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Lukáš Krpálek, český sportovec
doporučujeme

Finálovým soupeřem Lukáše Krpálka byl Japonec Harasawa, jenž se v roce 2016 pod pěti kruhy v Riu radoval ze stříbrné medaile a s nímž se český sportovec utkal poprvé ve své kariéře. Přestože český judista měl už po minutě a půl na svém kontě hned dvě napomínání za pasavitu, po tom druhém se rozhodl konečně převít aktivitu. V prodloužení se japonský soupeř nejednou ocitl na zemi, marně se však snažil o bodovanou techniku. I tak se ale nakonec radoval, neboť po třech minutách a 50 vteřinách prodloužení byl Harasawa potřetí napomenut sudím za pasavitu, což pro tohoto závodníka byla konečná.

Pro Lukáše Krpálka se tak jedná o první velký úspěch po jeho přechodu do nejtěžší váhové kategorie. Připomeňme, že na loňském světovém šampionátu skončil český reprezentant na páté pozici.

Na začátku cesty za sobotní zlatou medailí stál Krpálkovi v cestě Srb Žarko Čulum, se kterým tedy bojoval ve 2. kole, jelikož v tom prvním měl Krpálek volný los. I když Čulum má o několik kilogramů daleko více než jihlavský rodák, Krpálkovi nakonec vyšel útok v samotném závěru tohoto souboje. Zbývalka minuta do konce, když svého soupeře dokázal dostat na zem a následným škrcením byl tak Čulum donucen se vzdát. Český závodník tak navázal na předešlé dva vzájemné souboje s tímto soupeřem, během kterých ho také porazil.

V další fázi soutěže na Krpálka vyšel Mirmamadov, jenž překvapivě před tím přešel přes Uzbeka Oltibojeva. Dvaadvacetiletý Asiat však už na Krpálka neměl a tak se mohli čeští fanoušci těšit na čtvrtfinále. Tam byl Krpálkovým dalším soupeřem Roy Meyer z Nizozemska. S tím má také český judista povedenou vzájemnou bilanci a a ni tentokrát to nebylo jiné. Jakkoli Krpálek nedotáhl jakoukoli bodovací techniku do úplného konce, duel došel do zlatého skóre, ve kterém dostal jeho soupeř od sudího třetí napomenutí za pasivitu.

Ve vypjatém a vyrovnaném semifinále se utkal Krpálek s teprve osmnáctiletým, avšak s talentovaným Korejcem Kim Min-čongem. Jako v Grand Prix v Číně to naštěstí s tímto sokem nedopadlo a byl to tentokrát Krpálek, který se radoval z postupu do finále, v němž za celým tímto příběhem učinil zlatou tečku.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko dostalo globální zákaz na sportovní akce. Nesmí ani na olympiády

09.12.2019 21:54 Aktualizováno Světová antidopingová agentura (WADA) udělila Rusku čtyřletý zákaz účasti na jekékoliv sportovní…

Rusku hrozí neúčast na následujících dvou olympiádách. Možná nebude smět…

25.11.2019 22:34 Po zjištění, že Ruská antidopingová agentura RUSADA manipulovala s daty ze své moskevské laboratoře…

Rusko v ohrožení. Přijdou sportovci o olympiádu a atleti o atletické…

23.11.2019 13:29 Světová antidopingová agentura WADA může obnovit suspendaci ruské antidopivé agentuře RUSADA a tím…

Český paralympijský výbor v problémech. Odcestují paralympionici do Tokia?

12.11.2019 18:58 Čeští paralympionici se nacházejí ve stejné situaci, jako tomu bylo před osmi lety. Tehdy byl právě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama