Petr Čech se vrací do akce? Byl zapsán na soupisku Chelsea pro Premier League

Zní to až neuvěřitelně, ale fotbaloví fanoušci a především pak ti, co fandí londýnské Chelsea a kteří pocházejí z České republiky, tuto zprávu budou mít za hodně zajímavou. Petr Čech se možná vrátí zpátky do branky, neboť bývalého reprezentačního gólmana, jenž loni v květnu ukončil svou hráčskou kariéru zapsala na svou soupisku pro duely anglické Premier League. Možná je to odpověď klubu na nikterak ohromující výkony současné gólmanské jedničky Chelsea Kepy Arrizabalagy, ale podle všeho je to reakce na současnou pandemii koronaviru, kdy bude Čech pojistkou v případě vypadnutí současných gólmanů Londýňanů.

Petr Čech | Daniel Katona, HDMovieTV
doporučujeme

Po skončení fotbalové kariéry Petra Ćecha v loňském roce jsme mohli českého gólmana vidět v  hokejové výstroji, nikoho by však v životě neapadlo, že se někdy bude mlivit o jeho možném náratu na fotbalové hřiště na nejvyšší úrovni.

Nyní je to ale skutečností, neboť současného poradce sportovního a technického úseku londýnské Chelsea, kde se coby hráč nejvíce zapsal do paměti fotbalových fanoušků a pak do srdcí především těch, dko fandí Blues, doplinili Londýňané na svou soupisku pro zápasy anglické nejvyšší soutěže.

"Důvodem je určitě pandemie, jelikož jsme sami viděli, že týmy musely dávat pozitivní hráče do izolace. Samozřejmě v současnosti máme brankářů dost, ale člověk nikdy neví. Tím, že bylo místo na soupisce a já jsem coby nouzová varianta připraven, tak jsme se tak rozhodli. Každopádně doufáme, že to nebude potřeba," podal k tomuto nečekanému kroku ze strany Chelsea vysvětlení v rozhovoru pro agenturu Sport Invest, jež ho zastupuje.

Zapsání Petra Čecha na soupisku tedy nutně neznamená, že by se mohl v nějakém zápase anglické ligy objevit. Při nejmenším by se ale mohl ocitnout na lavičce. "Pravděpodobnost je malá, ale může se stát, že někteří hráči se zraní, jiní se budou muset izolovat a v dnešní době, kdy je zápasů hodně a hodně se cestuje, tak tam malá pravděpodobnost zkrátka je. Nechceme riskovat, že bychom pak měli problémy, abychom zápasy dohráli. I přesto, že je to nouzová varianta a pravděpodobnost velice malá, chceme být pojištění," pokračuje ve vysvětlení tohoto kroku Čech.

Ten naposledy hrál ostrý zápas loni v květnu, kdy také svou dlouholetou hráčskou kariéru skončil a je tak tedy na místě se ptát, v jaké kondici je a zda by ostrý zápas zvládl. "Věřím, že bych zápas zvládl, jelikož trénuji a udržuji se v kondici, a navíc v průběhu letošního roku, kdy se vytvářely bubliny a lidé se nemohli mísit, tak jsem s týmem trénoval. Pokud by opravdu došlo na variantu, že bych musel zápas odehrát, tak bych ho zvládl," nechal se slyšet bývalý gólman Blšan, Sparty, Rennes, Chelsea a Arsenalu.

Prozradil také, že to byl společný nápad s Frankem Lampardem, jeho bývalým dlouhohletým spoluhráčem z Chelsea a současným trenérem tohoto londýnského klubu. "Největší slovo má trenér, který samozřejmě rozhoduje, kdo na soupisku jde a nejde, jaké jsou nouzové varianty a možnosti. Nakonec jsme se dohodli a byl to vlastně i jeho nápad, že když už s týmem trénuji, tak by bylo rozumné mě pro jakýsi nouzový případ napsat. I když samozřejmě doufáme, že mě nebudeme potřebovat," řekl Čech s úsměvem na tváři.

Pro zajímavost, Čech si vybral pro mimořádnou situace dres s číslem 39, tedy stejné číslo jaké nastoupil před časem v hokejové brance. "Potřeboval jsem volné číslo a ze všech bylo volné to, se kterým hraju hokejové zápasy. Takže jsem neměnil a vybral si ho taky," řekl gólman, jenž v Chelsea zažil největší úspěchy. Vždyť s ní coby gólman vyhrál nejen Ligu mistrů a Evropskou ligu, ale i čtyři ligové tituly, čtyři Anglické poháry, tři Ligov poháry a Superpohár.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný anglický klub se stal terčem hackerů. Jejich útok byl ale včas…

21.11.2020 13:05 V pátek se stal terčem hackerských útok jeden z nejslavnějších anglických fotbalových klubů…

Čeští fotbalisté se přiblížili baráži o MS. Před losem jeho kvalifikace…

19.11.2020 20:09 Česká fotbalová reprezentace se díky středeční výhře nad Slovenskem 2:0 a prohře Skotska v Izraeli…

První podmínka pro Messiho přestup do Anglie splněna. Guardiola zůstává u …

19.11.2020 16:53 Fotbaloví fanoušci fandící Manchesteru City budou i v dalších dvou sezónách sledovat na lavičce…

Češi mezi reprezentační elitou! Pomohla k tomu výhra nad Slováky i…

18.11.2020 23:13 Aktualizováno Čeští fotbalisté se v příštím ročníku Ligy národů UEFA představí v elitní Lize A, do které se jim…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama