Petr Čech se vrací do akce? Byl zapsán na soupisku Chelsea pro Premier League

Zní to až neuvěřitelně, ale fotbaloví fanoušci a především pak ti, co fandí londýnské Chelsea a kteří pocházejí z České republiky, tuto zprávu budou mít za hodně zajímavou. Petr Čech se možná vrátí zpátky do branky, neboť bývalého reprezentačního gólmana, jenž loni v květnu ukončil svou hráčskou kariéru zapsala na svou soupisku pro duely anglické Premier League. Možná je to odpověď klubu na nikterak ohromující výkony současné gólmanské jedničky Chelsea Kepy Arrizabalagy, ale podle všeho je to reakce na současnou pandemii koronaviru, kdy bude Čech pojistkou v případě vypadnutí současných gólmanů Londýňanů.

Petr Čech | Daniel Katona, HDMovieTV

Po skončení fotbalové kariéry Petra Ćecha v loňském roce jsme mohli českého gólmana vidět v  hokejové výstroji, nikoho by však v životě neapadlo, že se někdy bude mlivit o jeho možném náratu na fotbalové hřiště na nejvyšší úrovni.

Nyní je to ale skutečností, neboť současného poradce sportovního a technického úseku londýnské Chelsea, kde se coby hráč nejvíce zapsal do paměti fotbalových fanoušků a pak do srdcí především těch, dko fandí Blues, doplinili Londýňané na svou soupisku pro zápasy anglické nejvyšší soutěže.

"Důvodem je určitě pandemie, jelikož jsme sami viděli, že týmy musely dávat pozitivní hráče do izolace. Samozřejmě v současnosti máme brankářů dost, ale člověk nikdy neví. Tím, že bylo místo na soupisce a já jsem coby nouzová varianta připraven, tak jsme se tak rozhodli. Každopádně doufáme, že to nebude potřeba," podal k tomuto nečekanému kroku ze strany Chelsea vysvětlení v rozhovoru pro agenturu Sport Invest, jež ho zastupuje.

Zapsání Petra Čecha na soupisku tedy nutně neznamená, že by se mohl v nějakém zápase anglické ligy objevit. Při nejmenším by se ale mohl ocitnout na lavičce. "Pravděpodobnost je malá, ale může se stát, že někteří hráči se zraní, jiní se budou muset izolovat a v dnešní době, kdy je zápasů hodně a hodně se cestuje, tak tam malá pravděpodobnost zkrátka je. Nechceme riskovat, že bychom pak měli problémy, abychom zápasy dohráli. I přesto, že je to nouzová varianta a pravděpodobnost velice malá, chceme být pojištění," pokračuje ve vysvětlení tohoto kroku Čech.

Ten naposledy hrál ostrý zápas loni v květnu, kdy také svou dlouholetou hráčskou kariéru skončil a je tak tedy na místě se ptát, v jaké kondici je a zda by ostrý zápas zvládl. "Věřím, že bych zápas zvládl, jelikož trénuji a udržuji se v kondici, a navíc v průběhu letošního roku, kdy se vytvářely bubliny a lidé se nemohli mísit, tak jsem s týmem trénoval. Pokud by opravdu došlo na variantu, že bych musel zápas odehrát, tak bych ho zvládl," nechal se slyšet bývalý gólman Blšan, Sparty, Rennes, Chelsea a Arsenalu.

Prozradil také, že to byl společný nápad s Frankem Lampardem, jeho bývalým dlouhohletým spoluhráčem z Chelsea a současným trenérem tohoto londýnského klubu. "Největší slovo má trenér, který samozřejmě rozhoduje, kdo na soupisku jde a nejde, jaké jsou nouzové varianty a možnosti. Nakonec jsme se dohodli a byl to vlastně i jeho nápad, že když už s týmem trénuji, tak by bylo rozumné mě pro jakýsi nouzový případ napsat. I když samozřejmě doufáme, že mě nebudeme potřebovat," řekl Čech s úsměvem na tváři.

Pro zajímavost, Čech si vybral pro mimořádnou situace dres s číslem 39, tedy stejné číslo jaké nastoupil před časem v hokejové brance. "Potřeboval jsem volné číslo a ze všech bylo volné to, se kterým hraju hokejové zápasy. Takže jsem neměnil a vybral si ho taky," řekl gólman, jenž v Chelsea zažil největší úspěchy. Vždyť s ní coby gólman vyhrál nejen Ligu mistrů a Evropskou ligu, ale i čtyři ligové tituly, čtyři Anglické poháry, tři Ligov poháry a Superpohár.

Klubové vedení ztratilo trpělivost. Po prohře s Vallecanem už Koeman…

28.10.2021 10:17 Slavnému katalánskému velkoklubu FC Barcelona se, jak známo, výsledkově ani výkonnostně poslední…

Rána pro reprezentaci. Závěr kvalifikace odehraje zřejmě bez Schicka, je…

25.10.2021 18:35 Na nedělní bundesligové utkání mezi Leverkusenem a Kolínem nad Rýnem nebude vzpomínat český…

Bývalý fotbalista Patrice Evra přiznal, že byl v dětství sexuálně zneužíván

24.10.2021 11:50 Svého času byl jednou z velkých fotbalových hvězd, především v letech 2006 až 2014, kdy oblékal…

Vrátí se Mourinho do Premier League? Oslovil ho tamní nově nejbohatší klub

23.10.2021 11:18 V souvislosti s posledním vystoupením AS Řím v Evropské konferenční lize, ve kterém ve čtvrtek…

Češi si z Kazaně odváží povinnou výhru nad Bělorusy. Navzdory ne příliš…

11.10.2021 23:58 Pro české fotbalové reprezentanty je úkol pro zbytek kvalifikace na MS 2022 jasný. Po páteční…

Nejen Holeš neletí do Kazaně. Před duelem s Bělorusy Šilhavý povolal další…

09.10.2021 20:25 Trable kouče českého fotbalového národního týmu Jaroslava Šilhavého stále neberou konce. Před…

Bouře na Ostrovech. Anglický klub převzali Saúdové a účastníci Premier…

09.10.2021 18:08 Během tohoto týdne je hlavním tématem anglického fotbalu v těchto dnech ta skutečnost, že účastníka…

Češi bučeli na poklekávající fotbalisty Walesu, všímají si incidentu…

09.10.2021 12:56 Samou chválu si vysloužil za svůj výkon velšský fotbalový národní tým v pátečním kvalifikačním…

Hráče od vakcíny odrazují konspirační teorie, tvrdí fotbalový trenér

09.10.2021 11:19 Trenér anglické reprezentace Gareth Southgate se domnívá, že někteří fotbalisté se nenechávají…

Čechům v souboji o druhé místo nepomohl ani vlastní gól. S Velšany…

08.10.2021 23:58 Aktualizováno Čeští fotbalisté měli v pátek večer na program v pražském Edenu jeden z veledůležitých soubojů v…

Související:

Právě se děje

reklama