Po Brentfordu i Bournemouth. V druhé anglické lize se pomalu přestává klekat

Poté, co se k tomu, že se nebudou klekat před zápasem na podporu hnutí "Black Lives Matter" (Na černošských životech záleží), fotbalisté anglického druholigového Brentfordu, se k tomu samému rozhodl v sobotu i další tamní druholigový klub a to Bournemouth. Kapitán mužstva Steve Cook se totiž nechal slyšet, že známé gesto, jež podporovalo boj proti rasismu poté, co loni v květnu byl pokledkem policisty v Americe zabit černoch George Floyde, nyní postrádá efekt a tudíž tak již neplní svou původní funkci.

Black lives matter
doporučujeme

Prakticky od června loňského roku, kdy došlo k restartu všech anglických fotbalových soutěží četně té nejvyšší Premier League, ještě před samotnými  zápasy hráči poklekávají na podporu již zmiňovaného hnutí bojující proti diskriminaci a rasismu "Black Lives Mattter". Nyní to však vypadá na to, že kluby v Anglii začínají od takové podpory ustupovat.

"Na vytváření rovné a inkluzivní společnosti a boji proti všem formám diskriminace nám velmi záleží. Ale je k tomu potřeba víc než gesto, o němž se domníváme, že se dělá jen automaticky a nemá už takový efekt jako před osmi měsíci," řekl konkrétně kapitán Bournemouthu Steve Cook před druholigovým duelem proti Queens Park Rangers.

Svým rozhodnutím tak Bournemouth navazuje na Brentford, jež uvedl, že se bude soustředit na jiné formy podpory boje proti rasismu. A proti klekání se v minulých dnech vyjádřil i útočník prvoligového Crystal Palace Wilfried Zaha. Tento fotbalista původem z Pobřeží slonoviny má za to, že onno pokleknutí je "ponižující".

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělská policie zasahovala ve fotbaové Barceloně. V poutech skončil…

01.03.2021 18:58 V pondělí proběhla v sídle slavného fotbalového katalánského klubu FC Barcelona policejní razie, na…

Trpišovský vs. Gerrard. Slávisté se v osmifinále EL utkají s dalším…

26.02.2021 16:48 Od senzačního postupu fotbalové pražské Slavie přes Leicester do osmifinále Evropské ligy UEFA…

Fantazie! Pražská Slavia v Evropské lize pokořila anglický špičkový tým a…

25.02.2021 23:40 Aktualizováno Fotbalová pražská Slavia píše na evropské scéně další pohádkový příběh. V rámci play-off Evropské…

Tři nejbližší zápasy Sparty se kvůli covidu neodehrají. Její ředitel se…

24.02.2021 18:50 Kvůli zvýšenému výskytu koronaviru v A-týmu fotbalové pražské Sparty, který tak proto musel být…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama