Medaile z moderního pětiboje pro Česko nakonec není. Kuf ztroskotal na střelbě

V sobotu se konal v rámci olympijského programu v Tokiu mimo jiné i moderní pětiboj. Česká republika měla v tomto sportu na olympiádě hned dvojí zastoupení v podobě Jana Kufa a Martina Vlacha a zvláště prvnímu jmenovanému se dařilo po většinu pětiboje lépe. Po dvou disciplínách byl na sedmé pozici, zatímco jeho kolega Vlach je zatím celkově až sedmadvacátý. Poté si Kuf poradil s parkurem a dostal se na třetí místo. Z něj pak vybíhal do poslední rozhodující disciplíny, kde n atom byl běžecky dobře, ale hůře už střelecky. A právě střelba zapříčinila to, že Kuf nakonec na medaili nedosáhl. Marti Vlach si pak výrazně polepšil, když skončil na výtečném pátém místě.

Olympiáda, ilustrační foto

Už ve čtvrtek začala soutěž moderních pětibojařů základním kolem šermu, po kterém se dostal český reprezentant JanKuf na šestou příčku, hlavní část soutěže ale začala v sobotu plaváním, po kterém se umíístil na 16. místě.Na dvoustoce zaplaval v čase 2:02,32. Nejrychleji se v bazénu dařilo Američanovi Amrovi Elgezirymu, jenž se objevil v poslední rozplavbě a jenž v níí zaznamenal olympijský rekord s časem 1:52,96. Díky tomu si tak do celkové klasifkace zapsal 325 bodů.

V následném bonusovém šermířském kole se ani jednomu českému reprezentantovi nepodařilo přidat ani bod a tak jich má na kontě Jan Kuf po dvou disciplínách 544, zatímco Vlach 492. To vedoucímu Britu Choongovi se dařilo a ov olympiském závodě tak průběžně vede s 573 body, o 19 bodů je za ním druhý Korejec Čong Čin-hwa. Třetí byl tehdy Bělorus Ilja Polozkov.

Následoval parkur, kde si oba Češi poradili na výtečnou. zvláště bylo otázkou, jak Kuf poradí s problémovým koněm, ale zvládl to více než parádně. Zajel čistou jízdu a i když ne v limitu, vyneslo ho to na průběžnou třetí pozici.

V této disciplíně se dařilo i jeho kolegovi Vlachovi, který zajel taktéž čistou jízdu navíc na rozdíl od jeho kolegy i v limitu a poskočil tak díky tomu na průběžnou 19. pozici.

Rozhodovala poslední disciplína, tedy běh kombinovaný s laserovou střelbou. Zatímco v běhu byl na tom Jan Kuf velmi dobře, když díky němu držel krok s medailovými pozicemi, od počátku poslední disciplíny se mu nedařilo příliš střelecky, což tak předurčilo nakonec jeho osud. Na poslední čtvrté střelecké položce totiž totálně pohořel a ztratil tak tehdy šanci na cenný kov, nakonec doběhl do cíle na osmém místě.

To Martinu Vlachovi se v poslední disciplíně dařilo náramně a přestože do ní startoval z devatenáctého místa, probojoval se postupem času až na skvělou pátou pozici. Olympijským vítězem se nakonec stal Brit Joseph Choong

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

Předpověď počasí na víkend: Ochladí se, bude i 15 stupňů

18.09.2021 06:30 O víkendu se citelně ochladí. Teploty během dne podle meteorologů spadnou až na pouhých 15 stupňů.

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

18.09.2021 21:51 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

Zemřel bývalý předseda Mezinárodního olympijského výboru Jaques Rogge

29.08.2021 19:30 Samotný Mezinárodní olympijský výbor (MOV) na svých webových stránkách v neděli zveřejnil smutnou…

Pražský maraton se kvůli omezením nepoběží ani v říjnu

23.08.2021 17:47 Pražský maraton se kvůli omezením spojeným s bojem proti koronaviru nepoběží ani letos. Pořadatelé…

Související:

Právě se děje

reklama