Po útocích na Beauguela se hnuly ledy. LFA připravuje přísnější tresty za rasismus

V posledních dnech se v českém fotbalovém prostředí neřešily jenom výkony fotbalistů, mužstev a výsledky zápasů, ale hlavně rasistické útoky především na plzeňského útočníka Jeana-Davida Beauguela. Ten se stal jejich terčem nejprve v Olomouci, následně pak i na Spartě. Tam se rasistických projevů dočkal i jeho týmový spouhráč Joel Kayamba. V reakci na tyto neblahé události se zřizovatel fotbalových profesionálních soutěží u nás Ligová fotbalová asociace (LFA) rozhodl, že přijde s daleko přísnnějšími tresty pro ty, kdo se bude během zápasů jakkoli rasisticky projevovat. Na čtvrtečním výkonném výboru LFA se bude projednávat návrh, ze kterého vyplývá, že by sudí mohl při opakujících se rasistických projevů zápas nejen přerušit, ale dokonce i předčasně ukončit.

sport
doporučujeme

"Rasismus stejně jako další formy diskriminace na fotbalové stadiony nepatří, LFA proto bude i nadále v budoucnu podobné případy tvrdě trestat," nechala se slyšet sama asociace v prohlášení reagující na dění na tuzemských ligových stadionech v posledních dnech.

Poprvé se rasismus po koronavirové pauze na ligových stadionech objevil minulý víkend v neděli během zápasu 30. kola základní části Fortuna ligy Olomouc vs. Plzeň, kdy se stal terčem posměšných opičích skřeků ze strany olomouckých příznivců plzeňský útočník tmavé pleti Jean-David Beauguel. Za tento incident nakonec zaplatil hanácký klub pokutu ve výši 120 000 korun a samotný klub pak uvedl, že se postiženému hráči omlouvá a že viníky odhalil už během zápasu a vyvedl je pak ze stadionu. Zpátky na něj je prý do neurčita je tak nepustí.

Na rasismus v Olomouci reagoval Beauguel ostře na svém twitterovém účtu a stejně tak učinil i poté, co se stal terčem rasistických útoků i ve středu na Spartě. Tam měl být rasisticky urážen i Beauguelův spoluhráč Kayamba a Francouz se tak nechal slyšet, že má chuť kvůli tomuto chování tuzemských fanoušků českou soutěž opustit. Právě s pražským klubem už v této věci zahájila Disciplinární komise řízení.

"Některé profesionální kluby v minulosti realizovaly projekty se společenskou osvětou mezi svými příznivci. LFA se bude v blízké budoucnosti také zabývat možnostmi, jak dlouhodobou kampaní efektivně pomoci v boji proti rasismu a podobně závažným projevům," pokračovala ve svém prohlášení LFA.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další případ nakaženého koronavirem v Karviné? LFA uklidňuje, že se…

09.07.2020 20:25 Fotbalová Karviná nadále nenechává první fotbalovou ligu chladnou. Ve čtvrtek přišla totiž z zpráva…

Zamíří rebel Hašek nakonec skutečně do Turecka? S otcem navštívil ambasádu

05.07.2020 17:53 Další angažmá již exsparťanského fotbalisty Martina Haška mladšího by mohlo být přeci jenom opravdu…

Achilovky byly proti. Milan Baroš se definitivně rozhodl ukončit svou…

03.07.2020 16:05 Svou bohatou dlouholetou hráčskou kariéru po této fotbalové sezóně 2019/20 se rozhodl ukončit Milan…

Hned sedm členů fotbalové Karviné má covid-19. Přesto chce vedení ligy…

02.07.2020 20:50 Možnost, že by po sezóně fotbalové Fortuna ligy 2019/20 ze soutěže nikdo nesestoupil, se ve čtvrtek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy