Po výhře v Bratislavě byla reprezentace rozpuštěna. Na Skoty musí Šilhavý s jiným týmem

Euforie z dobrého vstupu do nového ročníku Ligy národů UEFA, kdy česká reprezentace vyhrála v Bratislavě nad Slovenskem 3:1, opadla poté, co se Fotbalová asociace ČR (FAČR) rozhodla po jednání s hygienou ukončit předčasně reprezentační sraz a umožnit tak prvoligovým klubům, aby se jim vrátili jejich hráči. Důvodem byli dva pozitivně testovaní v realizačním týmu. Zprvu to tak tedy vypadalo, že se druhý duel českého národního týmu o této reprezentační pauze, jenž má být na programu v pondělí večer v Olomouci, kde se mají svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého utkat se Skotskem, vůbec neodehraje a hrozila tak kontumace ve prospěch ostrovního týmu, nyní je ale po jednání mezi FAČR a Evropskou fotbalovou unií UEFA všechno jinak. Zápas se Skoty se sice nakonec odehraje v původním termínu, Češi ale musejí přijít s jiným výběrem.

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

Překotné dění kolem koronavirové nákazy v české fotbalové reprezentaci začalo krátce po vyhraném patečním zápase nad Slovenskem (3:1), kdy tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman uvedl novinářům následující: "Reprezentační sraz českého národního týmu se rozpouští ihned po utkání na Slovensku a hráči se vracejí domů. Důvodem je rozhodnutí paní hygieničky Marešové, která byla už po prvním pozitivním případu přidělena české reprezentaci. Z páteční komunikace paní Marešové s panem předsedu FAČR Martinem Malíkem po druhém případu vyplynula obava, že by se koronavirus mohl šířit dále v týmu."

Hráči, kteří byli součástí týmu v Bratislavě, tak tedy byli rozpuštěni a po návratu buudou muset jít do zkrácené karantény a následné přetestování. "Co se týká dalších opatření, máme informaci, že na hráče se bude v následujících dnech vztahovat režim vyplývající obecně z hygienického manuálu LFA (Ligové fotbalové asociace), tedy zkrácená karanténa a následné přetestovaní. Na zbytek týmu s výjimkou hráčů bude uvalena karanténa dle konkrétních pokynů jednotlivých místních hygienických stanic," řekl Jurman.

"Pondělní zápas proti Skotsku se v daném termínu neuskuteční. Je to čerstvá informace i pro nás samotné, zatím bych určitě nepředbíhal. Varianty znáte, naší maximální snahou bude, aby zápas kontumován nebyl," tvrdil Jurman ještě v pátek pozdě večer. FAČR pak jednala o osudu pondělního zápasu se Skotskem, neboť zde hrozilo, že Češi kontumačně prohrají.

Nakonec se tedy v pondělí zápas odehraje, ovšem, jak bylo již uvedene, národní tým bude muset nastoupit s naprosto jinými hráči.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Expert O2 TV sport ve studiu v přímém přenosu zkolaboval. Svěcený pohotově…

18.09.2020 21:50 Kritická situace se v pražském Edenu odehrála v pátek večer ještě před začátkem předehrávky 4. kola…

Koronavirus opět zasahuje do programu Fortuna ligy. Objevil se v Příbrami

17.09.2020 21:55 O nadcházejícím víkendu je na programu 4. kolo české fotbalové ligy a původně se v rámci něho…

Bývalý kouč Plzně i reprezentace Vrba převezen v Bulharsku do nemocnice!…

16.09.2020 21:29 Trenér Pavel Vrba, jenž aktuálně působí na lavičce bulharského Ludogorce Razgrad, musel být ve…

Exsparťanský rebel Hašek promluvil otevřeně o jeho vztazích s vedením…

15.09.2020 14:08 Od zimní pauzy minulé fotbalové sezóny 2019/20 se táhne spor mezi pražskou Spartou a jejím nyní již…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama