Poborský, Šmicer a Fousek potvrzeni jako kandidáti do čela českého fotbalu

Všichni tři kandidáti na předsedu českého fotbalu Karel Poborský, Vladimír Šmicer a Petr Fousek ve čtvrtek předložili dostatečný počet nominací a tím pádem tak byli potvrzeni jako uchazeči o nejvyšší post v českém fotbale. Kromě toho vyšlo najevo, že dosavadní předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martin Malík sice nebude kandidovat na šéfa fotbalu, ale z fotbalu odejít jen tak nechce.

Eurozpravy.cz

Hodlá totiž kandidovat na post asociačního místopředsedy a člena výkonného výboru a na čena výkonného výboru pak oznámil nově svou kandidaturu také šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík.

Přestože svou kandidaturu na post šéfa FAČR bývalí reprezentanti Karel Poborský a Vladimír Šmicer společně s dlouholetým mezinárodním fotbalovým diplomatem Petrem Fouskem oznámili veřejnosti už před časem, až nyní se stali kandidáty oficiálními, když ke čtvrtečnímu dni, jenž byl dnem uzávěrky, předložili na základě stanov FAČR dostatečný počet nominací. Kdo chce totiž kandidovat na post šéfa českého fotbalu, musí předložit podporu buď alespoň tří krajských svazů, sedmi okresních svazů, anebo 10 klubů od první ligy až po divizi. Všechny tři osobnosti mají nejenže splněné tyto počty podporovatelů, ale všechny je navíc mají splněné i s rezervou.

Někdejšího generálního sekretáře asociace Petra Fouska, který má mnoho diplomatických zkušeností i z řad mezinárodních federací a to díky tomu, že působil několik let jak v Mezinárodní fotbalové federaci FIFA, tak i v Evropské fotbalové unii UEFA podporuje nejen pět krajských čtrnáct okresních fotbalových svazů, ale i 19 klubů, přičemž z těch prvoligových to jsou Slavia, Bohemians 1905, Karviná, Pardubice, Olomouc, Slovácko a Liberec. Připomeňme, že Fousek se pokoušel kandidovat na šéfa českého fotbalu i před čtyřmi lety v roce 2017, tehdy ho až napodruhé porazil Martin Malík.

Co se týče Vladimíra Šmicera, jenž je zástupce fotbalového hnutí „Fotbalová evoluce“ (F-evoluce) usilujícího o změny v tuzemském fotbale, tak ten se pro změnu pyšní podporou od tří krajských a 17 okresních svazů, stejně jako od dvou klubů. Sokem sedmačtyřicetiletého bývalého reprezentanta a vítěze Ligy mistrů s Liverpoolem z roku 2005 bude jeho spoluhráč z národního týmu, se kterým získali stříbro z Eura 1996 v Anglii a bronz na Euru 2004 v Portugalsku, Karel Poborský. I on už dříve uvedl, že má dostatečný počet nominací.

Bylo dlouho jasné, že se český fotbal dočká změny na nejvyšším postu po čtyřech letech, neboť dosavadní šéf Martin Malík už se dříve nechal slyšet, že na post znovu kandidovat nebude. Nyní je ale jasné, že Malík z českého fotbalu nehodlá odejít, jelikož chce kandidovat na post místopředsedy FAČR a člena výkonného výboru. Asociačním místopředsedou pak chtějí i být i další velká jména českého fotbalového zákulisí jako šéf Viktorie Plzeň Adolf Šádek, bývalý generální sekretář FAČR a teplický ředitel Rudolf Řepka a také Vladimír Šmicer.

Zajímavá jména jsou k vidění i mezi těmi, co usilují o post ve výkonném výboru FAČR. Mezi nimi například nalezneme šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka i šéfa Ligové fotbalové asociace Dušana Svobodu. I do výkonného výboru pak kandiduje opět Šmicer.

Témata: EZ

Bude mít majitel Sparty vliv na rivala Pražanů? Křetínský hodlá vstoupit…

20.06.2021 11:53 K zajímavému kroku se schyluje v tuzemském fotbalovém zákulisí, který by mohl ještě víc proti sobě…

Španělé opět nepřesvědčili a opět remizovali. Tentokrát s Poláky 1:1

19.06.2021 23:49 Ani ve druhém kole základních skupin se Španělé nedočkali pvní výhry a tudíž tř bodů za ni. Poté,…

Maďaři doma obrali o body mistry světa Francouze, Němci ve šlágru porazili…

19.06.2021 20:45 Letošní fotbalové mistrovství Evropy se v sobotu dočkalo jednak prvního velkého překvapení a jednak…

Anglické legendy se zlobí. Lovrenův zákrok proti Schickovi penaltový nebyl

19.06.2021 13:03 Na Britských ostrovech vzbudila ohlas penalta, která byla v zápase Česka proti Chorvatsku nařízena…

V derby ostrovních rivalů gól nepadl. Švédové díky penaltě vyhráli duel se…

18.06.2021 23:08 Kromě duelu českých fotbalistů s Chorvatskem se v rámci skupiny D v pátek odehrál i očekávaný duel…

Schick se trefil z penalty, po pauze Chorvaté srovnali. Bod hraje Čechům…

18.06.2021 19:56 Aktualizováno Po vítězném úvodním zápase na ME, kdy Češi porazili Skotsko v Glasgow 2:0 mimo jiné gólem z 45…

Nizozemci si poradili s bezzubým Rakouskem, Ukrajina si připsala první…

17.06.2021 23:54 Hned dva zápasy skupiny C byly na programu ve čtvrtek v rámci letošníhob mistrovství Evropy ve…

Belgie je po Itálii dalším postupujícím do osmifinále. S Dány dokázala…

17.06.2021 21:03 Během čtvrtečního dne se v Kodani odehrál druhý zápas skupiny B v rámci druhého kola základních…

Italové kráčejí vstříc postupu do osmifinále, blízko k němu mají i Velšané

16.06.2021 23:56 Italové opět předvedli hru, na kterou se asi bude snažit najít kdokoli ve zbývajícím průběhu…

Finsko na senzační výrhu nad Dánskem nenavázalo. S Ruskem prohrálo 0:1

16.06.2021 19:26 Ve středu vstoupilo letošní fotbalové mistrovství Evropy do druhého kola základních skupin a právě…

Související:

Právě se děje