Potvrzeno. Holoubek trenérem nového národního A-týmu, Hubník kapitánem

Tak divokou reprezentační pauzu český fotbal ještě nezažil. Česká fotbalová reprezentace pod vedením kouče Jaroslava Šilhavého se musela po dvou pozitivních testech na covid a po páteční výhře nad Slovenskem 3:1 rozpustit a zdálo se, že se pondělní duel Ligy národů se Skotskem vůbec neodehraje a hrozila tak kontumace ve prospěch Skotů. Fotbalová asociace ČR (FAČR) se ale s Evropskou fotbalovou unií UEFA nakonec dohodla na tom, že proti Skotsku bude moct nastoupit naprosto jiný tým, neboť ten původní musel po návratu do Čech do karantény. V neděli večer se tedy potvrdilo, že zbrusu nový národní A-tým povede trenér reprezentace do 18 let David Holoubek. Kapitánem týmu pak bude olomoucký obránce Roman Hubník.

Roman Hubník, kapitán nového reprezentačního týmu

Přestože se původně očekávalo, že se v náhradním týmu neobjeví žádní hráči Sparty, Plzně a Slavie, neboť si to tak přálo vedení těchto prvoligových klubů vzhledem k objevení nákazy v původním národním týmu, nakonec i v tomto náhradním se objeví jeden sparťan a to teprve sedmmnáctiletý Adam Karabec a pět slávistů, tedy Jakub Markovič Ondřej Karafiát, Tomáš Malinský, Tomáš Holeš a Stanislav Tecl.

Kapitánské céčko bude nově nosit olomoucký bek Roman Hubník a součástí týmu bude i další olomoucký obránce Václav Jemelka. Ten už byl sice jednou do A-týmu povolán, zápas za něj ale ještě nehrál.

Náhradní tým je pak sestaven z hráčů hrající českou první ligu a žádné české legionáře ze zahraničí tak v tomto unikátním mužstvu nenalezneme. Vedle olomouckých a slávistických hráčů a pak také jednoho spartana náhradní tým tvoří ještě fotbalisté Ostravy, Mladé Boleslavi, Jablonce, Slovácka a určitě stojí za pozornost i zástupce prvoligového nováčka z Pardubic Tomáš Solil, stejně jako brněnský útočník Antonín Růsek.

"Situace, která nastala, byla velice zvláštní. Dostali jsme úkol sestavit tým na zápas se Skotskem. Měli jsme na to zhruba pět hodin. Bylo to velice dynamické, rychlé. Chtěl bych poděkovat všem klubům a trenérům, kteří mi umožnili, abychom vůbec byli schopni nominovat tyto hráče,"  nechal se slyšet na sobotní tiskové konferenci Holoubek a pokračoval: "Chtěl bych poděkovat hráčům, kteří v tu dobu měli volné víkendy, s nominací nepočítali a přijížděli sem ze všech koutů republiky. Jejich odezva byla velice pozitivní. Mají chuť, ochotu a touhu hrát za Českou republiku. Myslím si, že ač je Skotsko zřejmě favorit, nenecháme nikomu nic zadarmo."

Skotové se i tak jako favorité necítí. Kouč Clark mluvil o kvalitních hráčích

Nejednomu českému fanouškovi je tak jasné, že překopání celého národního týmu tak dává ještě větší šanci pondělnímu soupeři, tedy Skotům, na výhru v zápase hraném v Olomouci. Kouč Ostrovanů Steve Clarke se ale nechal slyšet, že si nemyslí, že by byli Skotové favoriti.

"Očekáváme, že i tak nastoupí kvalitní hráči, protože v české lize jich je spousta. Nic nepodceňujeme. Je to jiný tým, ale úroveň bude vysoká. Očekáváme těžký zápas proti hráčům, na které bude menší tlak. Kvalitních českých hráčů je spousta, takže se jako favorité necítíme. Nastupujeme do zápasu, jako kdyby se nic nedělo," řekl Clarke.

"Na internetu je spousta cest, jak najít informace. Teď o českých hráčích víme víc než včera. Zjišťujeme si o jednotlivcích detaily, jak jsou kvalitní, jaký je jejich profil, jestli hrají vlevo nebo vpravo. Poskládáme kousky informací dohromady," pokračoval skotský trenér, jenž tak vysvětloval, jak získává informace o novém českém týmu.

Ani podle skotského záložníka Stuarta Armstronga nečeká v pondělí večer Skoty nic jednoduchého. "Čeští hráči budou odpočatí a připraveni odehrát výborný zápas. Soustředíme se sami na sebe, a to je nejdůležitější," uvedl konkrétně osmadvacetiletý fotbalista Southamptonu a dodal: "Byl bych radši, kdybychom hráli proti původnímu českému výběru, ale doba je zvláštní. Musíte se jí přizpůsobit a zvyknout si."

Všichni členové nového týmu mají negativní testy na covid

Že se skutečně v pondělí večer bude hrát i s tímto zbrusu novým reprezentačním týmem, který budou vést tedy trenéři David Holoubek a Jiří Žilák, to potvrdily i odpolední testy na koronavirus.

Připomeňme, tedy že v původním reprezentačním výběru byl nejprve koronavirus nalezen u maséra Eduarda Poustky a kvůli tomu nejen, že se tak opozdil odjezd reprezentace na Slovensko, ale také nemohli odcestovat Patriok Schick s Tomášem Součkem, kteří museli do karantény.

Následně se objevil druhý pozitivní test u dalšího člena realizačního týmu (podle šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka šlo o manažera Libora Sionka). Přestože se nakonec páteční duel na Slovensku odehrál, jak bylo již zmíněno, půvdní reprezentace se pak musela rozpustit a jít do karantény.

Nominace české fotbalové reprezentace na zápas se Skotskem:

Brankáři: Filip Nguyen (Liberec), Aleš Mandous (Olomouc), Jakub Markovič (Slavia)

Obránci: Jan Juroška (Ostrava), Ondřej Karafiát (Slavia), Šimon Gabriel (Mladá Boleslav), Roman Hubník (Olomouc), Václav Jemelka (Olomouc), Jaroslav Zelený (Jablonec), Daniel Holzer (Ostrava)

Záložníci: Jakub Pešek (Liberec), Tomáš Malinský (Slavia), Adam Jánoš (Ostrava), Adam Karabec (Sparta), Marek Havlík (Slovácko), Radim Breite (Olomouc), Tomáš Holeš (Slavia), Tomáš Solil (Pardubice), Lukáš Budínský (Mladá Boleslav), Jáchym Šíp (Olomouc)

Útočníci: Roman Potočný (Ostrava), Antonín Růsek (Brno), Stanislav Tecl (Slavia)

Češi si z Kazaně odváží povinnou výhru nad Bělorusy. Navzdory ne příliš…

11.10.2021 23:58 Pro české fotbalové reprezentanty je úkol pro zbytek kvalifikace na MS 2022 jasný. Po páteční…

Nejen Holeš neletí do Kazaně. Před duelem s Bělorusy Šilhavý povolal další…

09.10.2021 20:25 Trable kouče českého fotbalového národního týmu Jaroslava Šilhavého stále neberou konce. Před…

Bouře na Ostrovech. Anglický klub převzali Saúdové a účastníci Premier…

09.10.2021 18:08 Během tohoto týdne je hlavním tématem anglického fotbalu v těchto dnech ta skutečnost, že účastníka…

Češi bučeli na poklekávající fotbalisty Walesu, všímají si incidentu…

09.10.2021 12:56 Samou chválu si vysloužil za svůj výkon velšský fotbalový národní tým v pátečním kvalifikačním…

Hráče od vakcíny odrazují konspirační teorie, tvrdí fotbalový trenér

09.10.2021 11:19 Trenér anglické reprezentace Gareth Southgate se domnívá, že někteří fotbalisté se nenechávají…

Čechům v souboji o druhé místo nepomohl ani vlastní gól. S Velšany…

08.10.2021 23:58 Aktualizováno Čeští fotbalisté měli v pátek večer na program v pražském Edenu jeden z veledůležitých soubojů v…

Šilhavý má další problém. Tréninku se nemohl zúčastnit Holeš a je otázka…

07.10.2021 20:00 Jen den před výkopem dalšího a tentokráte opravdu veledůležitého kvalifikačního zápasu mezi Českem…

Do prvoligového fotbalu se vrací Pánik. Extrenér Zlína či Ostravy bude…

07.10.2021 18:48 Hned den poté, co se poslední klub tabulce fotbalové Fortuna ligy Karviná rozhodl odvolat ze svých…

Kauza Kamary vyústila ve Skotsku v tvrdé tresty za rasismus. Co bude…

06.10.2021 19:56 Kauza mezi hráčem Glasgow Ragers a slávistou Ondřejem Kúdelou, která vypukla letos na jaře a která…

Po Hoftychovi a Kučerovi další trenér přes palubu. Karvinou už nebude…

06.10.2021 16:13 Fotbalová Fortuna liga v této sezóně 2021/22 zaznamenává ve středu další konec trenéra. Poté, co…

Související:

Právě se děje

reklama