Pražská Sparta ulovila reprezentanta. Uzavřela smlouvu s exslávistou Čelůstkou

Fotbalová Sparta v pátek oznámila další posilu svého týmu před nadcházející sezónou 2020/21 a dá se o ní říct, že jde o posilu nejzajímavější. Po brankáři Dominiku Holcovi ze Žiliny a bulharského ofenzivního fotbalisty Martinu Minčevovi si nově od příští sezóny sparťanský dres oblékne jedenatřicetiletý reprezentant Ondřej Čelůstka. Ten se Spartě nyní upsal až do roku 2023 a vypadá to, že by nemusel být jediným reprezentantem, o kterrého se letenští zajímají. T+mi dalšími jsou podle zákulisních informací Ladislav Krejčí či David Pavelka.

AC Sparta Praha

Právě Ondřej Čelůstka, jemuž se vyvedlo období před koronavirovou pandemií, kdy pomohl svým výkonem reprezentaci k postupu na EURO 2020 a to předevšímsvou vítěznou trefou v kvalifikačním zápase s Kosovem, by měl posílit zadní řady Sparty, kde měl klub z Lezné v poslední době největší problémy. Tento odchovanec zlínského fotbalu by tak měl svým příchodem stoperský post posílit a nejen to. Je o něm známo, že dokáže zahrát i na kraji defenzivní linie.

„Jsme moc rádi, že se nám přestup Ondry podařilo realizovat. Přichází opora reprezentace, hráč, který se v dresu národního týmu výrazně podílel na úspěchu v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy," uvedl pro klubový web k příchodu Ondřeje Čelůstky do klubu sparťanský sportovní ředitel Tomáš Rosický. „Ondra ideálně doplní naše stávající stopery, v kádru tak budeme mít vyvážený mix mladých a zkušených středních obránců. Do zadních řad jsme chtěli přivést někoho s velkými zkušenostmi, Ondra má navíc silné lídrovské schopnosti, je to vítězný typ. To by týmu, který věříme bude nadále společně růst, mělo do budoucna hodně pomoct," pokračoval.

Je to pikantní přestup pak z toho pohledu, že se jedná také o fotbalistu, který mimo jiné v minulosti nastupoval za pražskou Slavii a to v letech 2009 až 2011. Z Edenu pak zamířil do zahraničí, kde tento světoběžník vystřídal pět adres. Postupně se jednalo o Palermo, Trabzonspor, Sunderland a Norimberk. V poslední době byl zaznamenán jako volný hráč poté, co mu skončila smlouva v tureckém Antalyasporu.

Čelůstka bude nastupovat na Letné s číslem 3 a právě vzhledemk jeho zahraničním zkušenostem není divu, že ho Pražané vítají mottem: "Pět řečí, pět zemí. Jedna posila!". „Jsem moc rád, že jsem ve Spartě podepsal dlouholetou smlouvu. Doufám, že budeme úspěšní a potáhneme za jeden provaz od prvního momentu. A taky že budeme vyhrávat trofeje," nechal se slyšet sám Čelůstka.

Co se týče posilování sparťanské obrany, tak klubové vedení nadále vede jednání s Fiorentinou o tom, aby na Letné i nadále pokračoval u fanoušků oblíbený Dávid Hancko. Tomu právě koncem července končí ve Spartě hostování. Právě on byl spolu se svým stopeským kolegou Lukášem Štetinou tou nejdůležitější postavou, který pomohl Spartě se v restartované sezóně zvednout a pomoct jí tak ke třetímu místu v lize. Zmiňovaný Lukáš Štetina si už během sezóny svými výkony vysloužil prodloužení smlouvy.

Češi si z Kazaně odváží povinnou výhru nad Bělorusy. Navzdory ne příliš…

11.10.2021 23:58 Pro české fotbalové reprezentanty je úkol pro zbytek kvalifikace na MS 2022 jasný. Po páteční…

Nejen Holeš neletí do Kazaně. Před duelem s Bělorusy Šilhavý povolal další…

09.10.2021 20:25 Trable kouče českého fotbalového národního týmu Jaroslava Šilhavého stále neberou konce. Před…

Bouře na Ostrovech. Anglický klub převzali Saúdové a účastníci Premier…

09.10.2021 18:08 Během tohoto týdne je hlavním tématem anglického fotbalu v těchto dnech ta skutečnost, že účastníka…

Češi bučeli na poklekávající fotbalisty Walesu, všímají si incidentu…

09.10.2021 12:56 Samou chválu si vysloužil za svůj výkon velšský fotbalový národní tým v pátečním kvalifikačním…

Hráče od vakcíny odrazují konspirační teorie, tvrdí fotbalový trenér

09.10.2021 11:19 Trenér anglické reprezentace Gareth Southgate se domnívá, že někteří fotbalisté se nenechávají…

Čechům v souboji o druhé místo nepomohl ani vlastní gól. S Velšany…

08.10.2021 23:58 Aktualizováno Čeští fotbalisté měli v pátek večer na program v pražském Edenu jeden z veledůležitých soubojů v…

Šilhavý má další problém. Tréninku se nemohl zúčastnit Holeš a je otázka…

07.10.2021 20:00 Jen den před výkopem dalšího a tentokráte opravdu veledůležitého kvalifikačního zápasu mezi Českem…

Do prvoligového fotbalu se vrací Pánik. Extrenér Zlína či Ostravy bude…

07.10.2021 18:48 Hned den poté, co se poslední klub tabulce fotbalové Fortuna ligy Karviná rozhodl odvolat ze svých…

Kauza Kamary vyústila ve Skotsku v tvrdé tresty za rasismus. Co bude…

06.10.2021 19:56 Kauza mezi hráčem Glasgow Ragers a slávistou Ondřejem Kúdelou, která vypukla letos na jaře a která…

Po Hoftychovi a Kučerovi další trenér přes palubu. Karvinou už nebude…

06.10.2021 16:13 Fotbalová Fortuna liga v této sezóně 2021/22 zaznamenává ve středu další konec trenéra. Poté, co…

Související:

Právě se děje

reklama