Před blížícím se Ligovým grémiem atmosféra houstne. Na Tvrdíkova slova reaguje Sparta

Příští týden v úterý se schází Ligové grémium, na kterém se rozhodne nejen o restartu ligy napánovaném na 25. květen, ale třeba i o novém vedení Ligové fotbalové asociace (LFA), neboť současnému šéfovi tohoto zřizovatele tuzemských profesionálních fotbalových soutěží, tedy první i druhé ligy, Dušanu Svobodovi vyprší mandát. A jak se rozhodující den, tedy úterý 12. května, pro český fotbal blíží, vře to v něm čím dál víc.V sobotu se samotný šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík totiž nechal slyšet, že nejen že Dušan Svoboda koronavirovou krizi nezvládl a že nutí fotbalisty podepsat se pod revers, ale obvinil ho i ze střetu zájmů, neboť kdyby podle něj ligu vedl někdo jiný než Slavia, soutěž by byla už dávno předčasně ukončena a nedohrávala by se. A to proto, že Dušan Svoboda je vedle šéfa LFA i místopředsedou pražské Sparty. Ta nyní na tato slova reaguje. Podle ní má Tvrdík, jenž si prý protiřečí, jen strach z toho, že by Slavia nemusela získat v případě dohrání titul.

Přidejte svůj názor

AC Sparta Praha
doporučujeme

Podle sparťanského generálního ředitele Františka Čupra se nyní ukázaly Tvrdíkovy zkušenosti z politiky, kde byl zvyklý komunikovat před volbami. "Včetně hojného používání argumentačních podpásových faulů. Především myslím to vyvolávání iracionálního strachu v souvislosti s koronavirem. Politici dobře vědí, že strachem a panikou se to jejich obecenstvo formuje nejlépe," nechal se slyšet Čupr v rozhovoru pro deník Sport a pokračoval: "Naše reakce je jasná. Odmítáme konstrukce pana Tvrdíka. Ligu bychom chtěli dohrávat, i kdybychom byli první nebo druzí, protože jsou pro to podmínky."

Ohledně podpisu pod revers, o který hráče žádá LFA a který by tak samotným hráčům dal větší odpovědnost za své zdraví a zdraví ostatních v případě svého nakažení koronavirem, František Čupr řekl, že žádné velké komplikace pro hráče to znamenat nebude, že půjde spíš o promile. "A navíc - tady jde i o další věci. Fotbal musí minimalizovat ztráty a ukázat svou životaschopnost i kvůli budoucnosti, která nebude vůbec snadná," dodal sparťanský boss.

Ten také poukázal na protiřečnost Tvrdíkových podmínek, kterými podmínil hlasování Slavie pro prodlouřžení sezóny přes 30. červen. Podle Čupra byly formulovány velmi obecně jako třeba ta týkající se zdraví fotbalistů. "Tvrdík si dost protiřečí. Na jedné straně opakovaně a s velkou starostí mluví o ochraně zdraví hráčů a vzápětí sarkasticky řekne, že pokud by Plzeň byla první a Sparta druhá, tak se liga ukončí a nikdo to dál nebude řešit," řekl a pokračoval: "Za touto myšlenkovou konstrukcí je vidět způsob jeho uvažování. To, že u něj jde čistě o vypočítavost pramenící ne ze strachu z viru, protože ten je v současné situaci iracionální, ale nejspíš ze strachu z toho, že Slavia ještě může přijít o první místo v tabulce."

Vedle toho, že se bude v úterý na Ligovém výboru hlasovat o restartu ligy a prodloužení její sezóny, bude se také mimo jiné rozhodovat o novém vedení Ligové fotbalové asociace. Jediným kandidátem na šéfa LFA je dosud dosavadní šéf Dušan Svoboda a právě jeho Slavia žádá, aby se kandidatury vzdal, nenoť prý situaci během koronavirové krize nezvládl. Navíc by klub z Vršovic volbu nového šéfa LFA chtěl odložit o tři až šest měsíců.

"Můj osobní pocit je, že Slavia nebyla schopná za celou dlouhou dobu postavit svého protikandidáta. A tak nyní potřebuje získat čas, aby ho našla. Osobně ale nevidím důvod, proč volby odkládat," uvedl ke kritice ze strany sešívaných Čupr. Podle něj je krok odložení volby šéfa LFA možný jen tehdy, pokud se na tom shodnou dalšěí kluby. "Pokud budou mít všechny zájem volby odložit, tak dobře. Ale nic takového nyní upřímně necítím," zakončil Čupr.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloději "vybílili" byt slavného fotbalisty. Přišel o peníze, šperky a…

31.05.2020 12:13 O cennosti za více než půl milionu liber (15 milionů korun) přišel útočník Manchesteru City Rijád…

Španělská fotbalová liga začne 11. června. Prvním zápasem po pauze bude…

30.05.2020 11:01 Na datum 11. června se od pátečního večera mohou těšit španělští fotbaloví fanoušci. Tamní…

Anglická Premier League bude pokračovat 17. června, italská Serie A o tři…

28.05.2020 23:06 Další evropské fotbalové TOP soutěže ohlásily datum svého restartu. Ve čtvrtek tak učinili v Anglii…

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy