Premier League zveřejnila plán, jak by se mohla dohrát. Bez diváků a v tréninkových kempech

Anglická fotbalová Premier League je v současnosti přerušena, ostatně jako ostatní evropské národní fotbalové ligy, kvůli pandemii koronaviru a to konkrétně do konce dubna. I tato fotbalová soutěž by se ale ráda chtěla taktéž dohrát a proto není divu, že nyní přichází s plánem, jak by se tak mělo stát. Do konce sezóny se má odehrát celkem 92 zápasů a vedení této ligové soutěže by ráda těchto 92 utkání sehrála v tréninkových kempech v Londýně a ve střední Anglii a tudíž bez diváků. Mělo by se tak stát ve zběsilém tempu v červnu a červenci kdy by semělo hrát každý den před televizními kamerami. Britská vláda není proti, byla by ráda, kdyby lidé v době opatření proti šíření nákazy mohli sledovat nejpopulárnější sport v zemi. Takovou informaci přinesl deník The Independent.

Premier League (ilustrační foto)
doporučujeme

Součástí nově zveřejněného plánu pro dohrání aktuální sezóny Premier League je třeba i to, kde budou fotbalisté během zmiňovaných dvou měsíců bydlet a jakým způsobem budou jednotliví hráči testováni na koronavirus. Z plánu tedy vyplývá, že kluby a realizační týmy zůstanou během této doby, tedy v červnu a červenci, oděleny od svých rodin v hotelech přesně tak, jak tomu bývá na mezinárodních turnajích. Kromě toho budou muset hráči i trenéři stále dodržovat karanténní opatření, stejně tak budou pravidelně testováni na koronavirus. V případě, že by se snad u jednoho z hráčů či trenérů objevil pozitivní test, znamenalo by to definitivní konec tohoto plánu.

Přestože je aktuálně sezóna Premier League přerušena pouze do konce dubna a tudíž tak by tak v květnu mohla zase pokračovat, vedení soutěže se rozhodlo s tímto plánem začít až od  června, neboť se počítá s tím, že v létě bude mít Británie důkladnější systém testování a vedle toho se očekává i pokles každodenního přírůstku nakažených.

Potíž plánu spočívá v tom, že spolu s kluby budou muset být po celou zmiňovanou dobu i lékaři a mnozí v tom vidí nemorálnost, protože právě tito lékaři by pak chyběli jinde, na daleko potřebnějších místech. "Kam zamíří hráč, který si poraní křížové vazy nebo zlomí nohu, až ho odnesou na nosítkách? Nemocnice budou mít mnohem větší starosti. Premier League by téměř jistě musela mít k dispozici vyhrazenou soukromou nemocnici," pozastavil se nad tímto problémem nejmenovaný zdroj deníku The Independent.

Připomeňme, že akttuální sezóna Premier League je přerušená v momentě, kdy tuto soutěž vede Liverpool s až pětadvacetibodovým náskokem před Manchesterem City. Pokud Liverpool v devíti zápasech, které mu zbývá odehrát do konce sezóny, získá svůj první titul po 30 letech. K přerušení sezóny se v Anglii rozhodli až jako jedni z posledních v Evropě až tehdy, kdy se nakazili trenér Arsenalu Mikel Arteta a útočník Chelsea Callum Hudson-Odoi.

Co se týče koronavirové bilance v Británii, tak koronavirem se zde nakazilo přes 19 500 lidí, z toho jich na nemoc COVID-19 zemřelo 1228.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trpišovský vs. Gerrard. Slávisté se v osmifinále EL utkají s dalším…

26.02.2021 16:48 Od senzačního postupu fotbalové pražské Slavie přes Leicester do osmifinále Evropské ligy UEFA…

Fantazie! Pražská Slavia v Evropské lize pokořila anglický špičkový tým a…

25.02.2021 23:40 Aktualizováno Fotbalová pražská Slavia píše na evropské scéně další pohádkový příběh. V rámci play-off Evropské…

Tři nejbližší zápasy Sparty se kvůli covidu neodehrají. Její ředitel se…

24.02.2021 18:50 Kvůli zvýšenému výskytu koronaviru v A-týmu fotbalové pražské Sparty, který tak proto musel být…

Problém pro fotbalovou Spartu. Její stíhací jízdu za Slavií utnul…

23.02.2021 19:51 Po nedávném příchodu trenéra Pavla Vrby do Sparty se letenský tým výkonnostně vzchopil a zahájil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama