Problém pro počítačovou hru FIFA? Do sporu s EA Sports jde prý 300 fotbalistů

Všechno to začalo tento týden v úterý, kdy se jedna ze světových fotbalových hvězd Zlatan Ibrahimovič nechal slyšet, že bez toho, aniž by se ho někdo na to ptal, hra EA Sports FIFA vydělává na jeho jméně a podobizně. Nevyloučil tak, že půjde se společností EA Sports do sporu. Nyní Ibrahimovičův agent Mino Raiola uvedl, že na jejich straně je hned 300 fotbalistů a podle jeho slov se celá věc bude řešit právně.

sport
doporučujeme

"Kdo dovolil EA Sports FIFA používat mé jméno a podobiznu? FIFPro? Nejsem si vědom, že bych byl členem FIFPro (celosvětová hráčská asociace), a pokud jsem, stalo se tak bez mého vědomí nějakým divným způsobem," uvedl konkréně na svém twitterovém účtu švédský útčník hrající za AC Milán Zlatan Ibrahimovič a pokračoval: "A určitě jsem nedovolil federaci FIFA ani FIFPro, aby na mně vydělávaly peníze. Někdo vydělává celé ty roky na mém jménu a podobizně bez jakékoliv domluvy. Je čas to vyšetřit."

Bez zajímavbosti určitě není ten fakt, že Ibrahimovič figuruje ve hře FIFA už od roku 2002, tedy od dob, kdy ještě oblékal dres Ajaxu Amsterdam.

Na začátku toho všeho mohla být před pár dny uzavřená smlouva na tři roky jiné fotbalové legendy a Zlatanova bývalého spoluhráče Davida Beckhama právě se společností EA Sports. Obě strany smluvně strvdili dohodu o tom, že hra bude mít jeho podobiznu na obalu FIFA 2021. Díky tomu si tak přijde Beckham na 40 milionů liber (cca. 1,2 miliardy korun).

Nyní se ke Zlatanu Ibrahimovičovi přidávají do tohoto sporu dalších 300 fotbalistů a jak prozradil Ibrahimovičův agent Riaola, mezi nimi můžeme nalézt i Garetha Balea. „Není to pouze o Zlatanovi nebo Garethu Baleovi. Máme už asi 300 žádostí od dalších hráčů. Pokud to bude nezbytné, půjdeme proti FIFA (Mezinárodní federace fotbalových asociací) a FIFPro (asociace hráčů) a všem, kteří prodávají něco, na co nemají práva," řekl Riaola v rozhovoru pro britský deník Daily Telegraph.

„Zlatan není loutka. A není někdo, komu můžete říkat, aby dělal něco, co dělat nechce. Otázka je velmi jednoduchá. FIFA a FIFPro těží z toho, že EA od nich vesele kupuje práva, které oni nevlastní," upozornil Riaola a pokračoval: „Pokud chce EA Sports pokračovat v byznysu, jak ho dělá doteď, poženeme je k soudu. A nejen to! Poženeme k soudu každého, kdo prodává práva, které nemá. Pokud je to FIFA, budeme žalovat FIFA, pokud FIFPro, budeme žalovat FIFPro."

Ke kauze se už mezitím stihla vyjádřit samotná společnost EA. „Pro ty, kteří sledují tuto kauzu. Toto není náš boj. Nejde o EA Sports, ani o videohry, hráče nebo fanoušky. Je to bitva mezi fotbalovými agenty a FIFPro," napsala ve svém krátkém prohlášení k celé situaci na svém Twitteru.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podezřelý fotbalový sudí. Rejžek měl ovlivnit hned dvě prvoligová utkání

21.01.2021 20:45 Jméno prvního fotbalového rozhodčího bylo ve čtvrtek večer zveřejněno Etickou komisí Fotbalové…

Překonal Ronaldo Bicana, nebo ne? FAČR vypátrala v archivech ještě více…

21.01.2021 16:20 Poté, co jeden z nejlepších fotbalistů světa Portugalec Cristiano Ronaldo vstřelil branku ve…

Jak to bude s trestem pro Berbra? FAČR není poškozenou stranou a nesmí…

20.01.2021 12:19 Fotbalová asociace ČR (FAČR) není v nejnovější české fotbalové kauze, která vypukla mimo jiné…

Už devátý hráč na sparťanské marodce. Nově přibyl Krejčí starší se…

18.01.2021 14:11 Fotbalovou pražskou Spartu trápí už dlouhodobě rozsáhla marodka. Kvůli tomu tak nemohl kouč…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama