Problém pro Rooneyho a spol. Anglický klub se zadlužil natolik, že míří ke krachu

Druholigový anglický klub Derby County, jehož hráče trénuje hráčská legenda Wayne Rooney, se ocitl v problémech až nebývalých pro ostrovní fotbal. Zadlužil se totiž natolik, že v současnosti hledá nového investora, který by byl ochoten dát svých 50 milionů liber (zhruba miliarda a půl korun) na potřeby vyrovnání klubového dluhu. Pokud nikoho takového Derby County nenajde, hrozí mu likvidace.

Wayne Rooney

V současnosti Derby County ocitá uprostřed tabulky druhé nejvyšší anglické fotbalové soutěže, nicméně poté, co do klubu vstoupili insolvenční správci je jasné, že po onci sezóny se mu odečte dvanáct bodů z rozhodnutí vedení soutěže. Protože se navíc objevily nesrovnalosti v klubovém účetnictví, kromě již zmiňovaných dvanácti bodů přijde klub ještě o dalších devět.

Podle současného majitele Mela Morrise je hlavním viníkem neutěšené situace v klubu koronavirová pandemie, která tak Derby County stejně jako všechny další fotbalové kluby odstřihla od příjmů především z prodeje vstupenek. Vedle tohoto celosvětového problému se však na klubu podepsalo i vyšetřování týkajícího se finančního fair-play. Obě dvě komplikace zbrzdilo hledání nového investora. „Je to tragédie, o tom není pochyb. Můžu se všem lidem jen omluvit. Dal jsem do tohoto klubu hodně krve, potu, slz a také pořádný balík peněz. Pod mojí vládou jsme zažili i dobré časy, jenže ve finále jsem totálně selhal," nechal se slyšet v rozhovoru pro BBC Morris.

Ten podle svých slov do klubu nechal ze svého přitéct 200 milionů liber (zhruba 6 miliard korun), přičemž Moriss vstoupil do klubu v roce 2015 a problémy, které aktuálně vrcholí, se začaly objevovat v roce 2019 poté, co Derby County nepostoupilo do Premier League přes Aston Villu.

Jak nformuje server The Athletic, šance, že se kub dostane do insolvence, se v současnosti rovná padesáti procentům. „Nevím, jak se z tohohle mohou dostat. Jsou úplně v prde*i," cituje právě již zmińovaný server svůj dobře informovaný zdroj blízký klubu.

Skutečně tragickou situaci v klubu pochopitelně vnmají i samotní hráči i jejich kouč Wayne Rooney, který se o tom, že se klub dostal do nucené správy, dozvěděl jen z televize a hráči pak v době, kdy absolvovali trénink na duel se Stoke City. Bylo proto až skoro s podivem, že tento zápas Derby County vyhrálo 2:1. Aby hráči měli alespoň trochu klidu na svou práci, podle zákulisních informací měl dokonce bývalý fotbalista Manchesteru United zabránit tomu, aby před utkáním hráčům promlouval právě samotný majitel Moriss, jak tomu jinak bývá zvykem.

Pokud jde o samotného Rooneyho a jeho budoucnosti v klubu, jak sám říká, klubu bude i nadále loajální a to i přesto, že kvůli již zmiňovanému odečtu bodů se Derby County propadn do třetí ligy.

„Jsem oddán klubu, hráčům i realizačnímu týmu. Udělám vše pro to, abychom tímhle prošli se ctí. Čekají nás těžké časy. Tohle je ale velký klub s obrovskou základnou fanoušků a zaslouží si mojí plnou pozornost. Mým úkolem je přebudovat ho po fotbalové stránce a vrátit mu zpět hrdost a pýchu," uvedl konkrétně Rooney a pokračoval: „Situace je taková, že někteří lidé, kteří splácejí půjčky a hypotéky, tady ztratí práci. O celé situaci jsem se dozvěděl z televize, což není ideální. S Melem (majitelem Morrisem) už nějaký čas nemám žádný kontakt. Na své hráče ale můžu být hrdý. Nezajímal mě ani tak výsledek, ale to, aby fanouškům ukázali, jak jim na klubu záleží. Zaslouží si za to velkou chválu."

Češi si z Kazaně odváží povinnou výhru nad Bělorusy. Navzdory ne příliš…

11.10.2021 23:58 Pro české fotbalové reprezentanty je úkol pro zbytek kvalifikace na MS 2022 jasný. Po páteční…

Nejen Holeš neletí do Kazaně. Před duelem s Bělorusy Šilhavý povolal další…

09.10.2021 20:25 Trable kouče českého fotbalového národního týmu Jaroslava Šilhavého stále neberou konce. Před…

Bouře na Ostrovech. Anglický klub převzali Saúdové a účastníci Premier…

09.10.2021 18:08 Během tohoto týdne je hlavním tématem anglického fotbalu v těchto dnech ta skutečnost, že účastníka…

Češi bučeli na poklekávající fotbalisty Walesu, všímají si incidentu…

09.10.2021 12:56 Samou chválu si vysloužil za svůj výkon velšský fotbalový národní tým v pátečním kvalifikačním…

Hráče od vakcíny odrazují konspirační teorie, tvrdí fotbalový trenér

09.10.2021 11:19 Trenér anglické reprezentace Gareth Southgate se domnívá, že někteří fotbalisté se nenechávají…

Čechům v souboji o druhé místo nepomohl ani vlastní gól. S Velšany…

08.10.2021 23:58 Aktualizováno Čeští fotbalisté měli v pátek večer na program v pražském Edenu jeden z veledůležitých soubojů v…

Šilhavý má další problém. Tréninku se nemohl zúčastnit Holeš a je otázka…

07.10.2021 20:00 Jen den před výkopem dalšího a tentokráte opravdu veledůležitého kvalifikačního zápasu mezi Českem…

Do prvoligového fotbalu se vrací Pánik. Extrenér Zlína či Ostravy bude…

07.10.2021 18:48 Hned den poté, co se poslední klub tabulce fotbalové Fortuna ligy Karviná rozhodl odvolat ze svých…

Kauza Kamary vyústila ve Skotsku v tvrdé tresty za rasismus. Co bude…

06.10.2021 19:56 Kauza mezi hráčem Glasgow Ragers a slávistou Ondřejem Kúdelou, která vypukla letos na jaře a která…

Po Hoftychovi a Kučerovi další trenér přes palubu. Karvinou už nebude…

06.10.2021 16:13 Fotbalová Fortuna liga v této sezóně 2021/22 zaznamenává ve středu další konec trenéra. Poté, co…

Související:

Právě se děje

reklama