Proč Messi zvažuje odchod z Barcelony? Španělská média zjistila, že mu klub dluží

O tom, proč Lionel Messi po letech strávených v Barceloně hodlá z tohoto katalánského velkoklubu odejít, se v předešlých týdnech a měsících spekulovalo hodně. Mluvilo se o neshodách nejen s novým trenérem Ronaldem Koemanem, ale i se samotným klubovým vedením, ale třeba i o špatných výkonech týmu. Messiho nespokojenost má ale nakonec původ úplně někde jinde. Jak zjistil španělský deník "La Vanguardia", Messimu totiž klub nejen že dlužil, ale stále ještě dluží. Jednalo se o nevyplacené bonusy v řádech miliard korun a nyní se mělo najít řešení, jak tyto peníze Messimu vrátit.

Lionel Messi
doporučujeme

Připomeňme, že o Messiho možném odchodu z Barcelony se začalo čile spekulovat loni v létě po skončení sezóny 2019/20, ve kterém katalánský velkoklub po dlouhé době nezískal ani jednu trofej, navíc z Ligy mistrů byl vyřazen ostudně ve čtvrtinále Bayernem Mnichov, se kterým prohrál vysoko 2:8. Messiho nespokojenost byla tehdy na nejvyšším bodě a v médiích se mluvilo nejen o tom, kam by mohl jeden z nejlepších fotbalistů světa přestoupit, ale i co ho k tomuto kroku nakonec vede. Teď se ve Španělsku objevil další možný důvod Messiho nespokojenosti a to klubem nevyplacené peníze, které Messimu měly podle smlouvy náležet.

Na Messiho účet sice přistálo sto milionů eur, což je Argenticův základní plat, nikoli už však nemalé bonusy, které má ve smlouvě. Celkem v rámci nich šlo o 78 milionů eur (v přepočtu více než dvě miliardy korun). Takovou částku doposud nebyl velkoklub schopen Messimu vyplatit. Alespoň se klubu zadařilo vyplatit polovinu této sumy a do nynějška se nevědělo, jak to bude s druhou půlkou.

Nakonec i těch zbývajících 39 milionů eur taktéž konečně dojdou na místo určení, tedy na Messiho účet. Obě strany se domluvily na tom, že tato částka bude uhrazena následujícím způsobem: ve splátkách do roku 2025. Z toho vyplývá, že pokud by po sezóně Messi nakonec Barcelonu opustil, klub by musel i tak dostát těmto svým závazkům.

Dodejme, že Messimu by měl současný kontrakt v Barceloně skončit letos v červnu, ovšem už od Nového roku se může Messi poohlížet za novými možnými zaměstnavateli. Nejčastěji se v tomto ohledu mluví o Manchesteru City.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fanoušci chtějí po Tvrdíkovi čínskou nebo ruskou vakcínu. Jen aby mohli na…

15.01.2021 11:29 Někteří fanoušci pražské Slavie vyzývají na Twitteru slávistického šéfa Jaroslava Tvrdíka, aby…

Sudí z odposlechů nebudou na zápasy delegováni, ujišťuje komise vedená…

14.01.2021 15:58 Nový předseda rozhodcovské komise Fotbalové asociace ČR (FAČR), kterým je od Nového roku Vítor…

Roman Berbr už opustil vazební věznici. Bude tak stíhán na svobodě

13.01.2021 15:19 Po bezmála třech měsících se bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr dostal z…

Rogoz je z vazby venku. Berbr stále na propuštění na svobodu čeká

12.01.2021 18:19 Jeden z obviněných v nejnovější tuzemské fotbalové kauze, konkrétně již bývalý sportovní ředitel…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama