Podezřelý fotbalový sudí. Rejžek měl ovlivnit hned dvě prvoligová utkání

Jméno prvního fotbalového rozhodčího bylo ve čtvrtek večer zveřejněno Etickou komisí Fotbalové asociace ČR (FAČR) zabývající se aktuální fotbalovou kauzou v Česku zveřejněno a uvedeno jako podezřelé z ovlivňování výsledků zápasů první ligy. Jedná se o Pavla Rejžka, jenž měl ovlivnit dvě prvoligová utkání Opava vs. Zlín ze srpna 2019 a Plzeň vs. Jablonec z loňského podzimu. Následně si měl za to říct o úplatek ze strany bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra.

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Jak uvádí Etická komise FAČR vyšetřující všechny osoby namočené v nejnovější tuzemské fotbalové aféře, sudí Pavel Rejžek si měl po podzimním zápase Plzně s Jablonce nechat "slíbit úplatek v podobě nominace na mezinárodní listinu rozhodčích FIFA".

Právě jméno Pavlůa Rejžka v součsnosti neuvidíme na listině rozhodčích pro jaro 2021. Před několika dny se totiž šéf komise rozhodčích FAČR Portugalec Vítor Manuel de Melo Pereira, delegovaný do této funkce Evropskou fotbalovou unií UEFA, nechal slyšet, že ti rozhodčí, kteří se objevili v odposleších, si minimálně na jaře nezapískají. Týká se to mimo jiné i dvojice Petr Ardeleánu-Pavel Královec. S těmito sudími na rozdíl od Pavla rejžka Etická komise disciplinární řízení nezahájila.

Kromě Rejžka je pak zatím dalších pět podezřelých sudích. Těch se už duely první ligy netýkají, naopak měly svými kroky dopomoct lepším výsledků v současnosti druhligovému Slavoji Vyšehrad. Řeč je třeba o asistentech Zdeňku Mudrovi a Vladimíru Pastýřkovi, kteří měli svým počínáním ovlivnit duel ČFL v květnu 2019 mezi Vltavínem a Vyšehradem. Mimochodem po této sezóně 2018/19 Slavoj Vyšehrad postoupil do druhé ligy.

Mezi podezřelými se objevuje i jméno Patrika Filípka, jenž měl pro změnu z funkce sekretáře komise rozhodčích FAČR ovlivnit delegaci sudích na přípravný zápas Vyšehradu s Motorlem konaného v únoru 2020, přičemž se tak mělo stát na popud tehdejšího sportovního ředitele Vyšehradu Romana Rogoze. Z toho samého je podezřelý i Václav Kohout, akorát se jedná o dva duely Vyšehradu v ČFL z června 2019 proti Živanicím a Litoměřicku.

Z ovlivnění výsledku zápasu ČFL je pak podezřelý i Jan Hořejší, který měl coby sekretář řídící komise pro Čechy v červnu 2019 předat od Romana Rogoze úplatek v minimální výši 100 000 korun sudímu Robertu Hájkovi. Tehdy se ovlivňoval zápas s Živanicemi.

Dodejme, že se Etická komise FAČR bude jednáními těchto podezřelých zabývat na svém zasedání 23. února, přičemž do 16. února se musí podezřelí ke svým činům vyjádřit.

Připomeňme však, že FAČR se zkomplikovalo trestání osob v kauze Berbr poté, co nebyla uznána poškozenou stranou v této kauze a tak nemůže proto nahlížet do vyšetřovacího spisu.

Nejnovější fotbalová aséra vypukla v půlce loňského října policejním zásahem v tuezmském fotbalovém prostředí, po kterém bylo zatčeno celkem 20 osob včetně dvou hlavních aktérů sportovního ředitele Slavoje Vyšehrad Romana Rogoze a místopředsedy FAČR Romana Berbra. Především se měly v předešlých letech ovlivňovat duely Vyšehradu, některé zápasy se prý ovlivňovaly i za účelem sázek a tak mají detektivové za to, že za tím vším stojí organizovaná zločinecká skupina.

Kromě toho je Roman Berbr podezřelý z defraudace peněz Plzeňského krajského fotbalového svazu. Poté, co byl uvalen do vazby, ze které nedávno už ale byl propuštěn, stejně jako Roman Rogoz, rezignoval na všechny své posty v českém fotbale.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Roman Berbr už není členem FAČR. Kvůli trestnímu stíhání se členství vzdal

07.03.2021 12:04 Bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr, jenž byl donedávna považován za…

Španělská policie zasahovala ve fotbaové Barceloně. V poutech skončil…

01.03.2021 18:58 V pondělí proběhla v sídle slavného fotbalového katalánského klubu FC Barcelona policejní razie, na…

Trpišovský vs. Gerrard. Slávisté se v osmifinále EL utkají s dalším…

26.02.2021 16:48 Od senzačního postupu fotbalové pražské Slavie přes Leicester do osmifinále Evropské ligy UEFA…

Fantazie! Pražská Slavia v Evropské lize pokořila anglický špičkový tým a…

25.02.2021 23:40 Aktualizováno Fotbalová pražská Slavia píše na evropské scéně další pohádkový příběh. V rámci play-off Evropské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama