Reakce na nevpuštění klubu do ligy: sportovní ředitel pražské Dukly Vandas rezignoval

Fotbalová Dukla měla podle původního plánu hrát baráž o postup do prvníligy, protože v té druhé skončila na třetí příčce. Kvůli nákaze covidem-19 v týmu Opavy však tuzemská nejvyšší soutěž svůj ročník 2019/20 předčasně ukončila a zatímco tak z první ligy nikdo nesestoupil, z druhé ligy postoupili pouze prvnídvě mužstva, tedy Pardubice a Brno. Právě s takovýmto černým scénářem počítal i sám sportovní ředitel Dukly Praha Pavel Vandas. Ten v pondělí nakonec na svůj post oznámil rezignaci, přičemž zároveň skončil i jako člen klubového představenstva.

FK Dukla Praha
doporučujeme

"Dozorčí rada FK Dukla Praha, a.s. vzala na vědomí rezignaci člena představenstva, výkonného a sportovního ředitele Pavla Vandase ke dni 3. srpna. Zároveň se s klubem dohodl na ukončení spolupráce ke shodnému datu,"oznámill klub stručně informaci o konci Pavla Vandase na svých webových stránkách.

"Věřím, že 14 měsíců tvrdé práce posune Duklu výš. Když někdo tvrdě maká pro klub, tak kolem sebe musí mít buď profíky, nebo loajální lidi. Přeji Dukle jen to nejlepší," uvedl pak po svém rozhodnutí rezignovat na svém twitterovém účtu Vandas. Ten se ujal funkce sportovního ředitele v Dukle v květnu 2019, tedy pouze krátce poté, co legendární český klub sestoupil do druhé ligy.

Jeho cílem tak samozřejmě bylo vrátit klub do české elity, k čemuž byl po základní části druhé ligy sezóny 2019/20 skutečně blízko, neboť Dukla skončila na třetí příčce. Normálně by tato skutečnost znamenala postup tohoto klubu do baráže o postup dio první ligy, ale kvůli již zmíněným okolnostem kolem koronaviru se tak nakonec nestalo.

"Spíš jsem zklamaný. My jsme neoslavovali, doopravdy jsme čekali na definitivní rozhodnutí, jestli se nadstavba dohraje, nebo ne. Z toho důvodu jsme vyčkávali a rozuzlení bereme jako realitu. Já byl pesimista, dával jsem tomu deset procent," prozradil Vandas.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teplický Kučera oslabil svůj tým rapem. Před zápasem vystoupil v pražském…

19.09.2020 12:40 Fotbalové Teplice byly od počátku páteční předehrávky v pražském Edenu jasným papírovým outsiderem,…

Expert O2 TV sport ve studiu v přímém přenosu zkolaboval. Svěcený pohotově…

18.09.2020 21:50 Kritická situace se v pražském Edenu odehrála v pátek večer ještě před začátkem předehrávky 4. kola…

Koronavirus opět zasahuje do programu Fortuna ligy. Objevil se v Příbrami

17.09.2020 21:55 O nadcházejícím víkendu je na programu 4. kolo české fotbalové ligy a původně se v rámci něho…

Bývalý kouč Plzně i reprezentace Vrba převezen v Bulharsku do nemocnice!…

16.09.2020 21:29 Trenér Pavel Vrba, jenž aktuálně působí na lavičce bulharského Ludogorce Razgrad, musel být ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama