Remíza s Příbramí byla poslední kapkou. Ve fotbalové Plzni skončil trenér Adrián Gula

Poté, co v sobotu v rámci 31. kola fotbalové Fortuna ligy překvapivě Plzeň před domácím publikem remizovala s Příbramí 3:3, přičemž v první půli dokonce se zachraňujícími se Středočechy dokonce prohrávala 0:2, už vedení západočeského klubu rázně bouchlo do stolu a v neděli se tak rozhodlo odvolat slovenského kouče Adriána Gulu. V následujících dnech se tak tedy bude hledat jeho nástupce.

Eurozpravy.cz

„Pro odvolání trenéra jsme se rozhodli na základě neuspokojivých výsledků, a především špatného herního projevu, s nímž jsme nebyli spokojeni delší dobu," uvedl na klubovém webu ve svém prohlášení majitel plzeňské Viktorie Adolf Šádek a pokračoval: „Po sobotním zápase jsme se situací intenzivně zabývali a po vzájemné dohodě s trenérem jsme dospěli k závěru, že se naše cesty rozejdou. Adrianu Guľovi i jeho kolegům se sluší poděkovat za práci, kterou zde za rok a půl odvedli a popřát jim vše dobré jak v osobním, tak i profesním životě."

V této sezóně se dlouhodobě pod Adriánem Gulou Plzni nedařilo podle představ, dokonce jednou figurovala až na devátém místě ligové tabulky. V současnosti vůbec bojují o to, aby si v příští sezóně zahrála při nejmenším Evropskou konferenční ligu, ovšem právě remíza s Příbramí boj o poháry značně zkomplikovala.

Kromě Guly pak v klubu končí i jeho dosavadní asistenti Marián Zimen, Ladislav Kubalík a Martin Kojnok. „Chtěl bych poděkovat celému klubu, všem lidem v něm a speciálně panu Šádkovi za to, že jsem měl možnost vést takový klub. Dělali jsme maximum, ale sám cítím, že to zatím nepřinášelo očekávané výsledky. Věřím, že je v silách Viktorky, aby nad hlavu zvedla trofej a v příští sezoně hrála evropské poháry. Zůstanu i nadále fanouškem klubu i všech hráčů, které jsem zde mohl vést," uvedl ke svému konci v Plzni Adrián Gula.

Poprvé se Gula v Plzni představil v lednu roku 2020 a poté, co v následné první polovině jara se Západočechům výkonnostně dařilo lépe, následoval pak sešup. Vedle toho, že se během zimní pauzy této sezóny ocitala Plzeň na 9. místě, tak ještě před tím vypadla z bojů o evropské poháry. Přestože se letos na jaře zdálo, že se klub opět zvedá, poslední dobou už se Plzni opět nedařilo. Nedávno s mistrovskou Slavií prohrála 1:5 a nyní s Příbramí tedy remizovala.

Viktoriány čekají nejen poslední čtyři zápasy v sezóně včetně odloženého duelu se Spartou, ale i finále MOL Cupu, kde se utká se Slavií. Otázkou tak je, kdo v těchto zápasech povede Plzeň jako trenér. V zákulisí se čile spekuluje o Pavlu Horváthovi, hráčské legendě Západočechů, který v této sezóně vedl poprvé coby kouč prvoligový celek a to Příbram. Po jeho konci u Středočechů nyní figuruje v Plzni jako trenér tamní mládeže.

Témata: EZ

Belgie je po Itálii dalším postupujícím do osmifinále. S Dány dokázala…

17.06.2021 21:03 Během čtvrtečního dne se v Kodani odehrál druhý zápas skupiny B v rámci druhého kola základních…

Italové kráčejí vstříc postupu do osmifinále, blízko k němu mají i Velšané

16.06.2021 23:56 Italové opět předvedli hru, na kterou se asi bude snažit najít kdokoli ve zbývajícím průběhu…

Finsko na senzační výrhu nad Dánskem nenavázalo. S Ruskem prohrálo 0:1

16.06.2021 19:26 Ve středu vstoupilo letošní fotbalové mistrovství Evropy do druhého kola základních skupin a právě…

Portugalci našli recept na maďarskou obranu až v závěru, Francie porazila…

15.06.2021 23:54 První kolo základních skupin uzavřely dva zápasy skupiny F mistrovství Evropy ve fotbale. V úterý…

Patrik Schick a gól, který ohromil svět. Práskl jsem to tam, vypověděl…

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Český fotbal opět přispěchal s geniálním momentem, který se zapíše do historie evropských…

Slováci po výhře nad Polskem vedou skupinu E. Španělé marně dobývali…

14.06.2021 23:52 Kromě zápasu Česka se Skotskem v rámci skupiny D byly v pondělí na programu v rámci evropského…

Češi vstoupili do Eura výhrou nad Skotskem. Schick ohromil svět krásným…

14.06.2021 22:00 Aktualizováno Český národní tým dnes vstoupil do o rok odloženého mistrovství Evropy ve fotbale, které se…

Ukrajina zdramatizovala duel s Nizozemci, nakonec prohrála. Rakušani si…

13.06.2021 23:38 V rámci třetího soutěžního dne letošního mistrovství Evropy se poprvé představili účastnící další…

Anglie na úvod v "české" skupině D porazila Chorvatsko. Rozhodla trefa…

13.06.2021 17:44 Další z velkých favoritů letošního fotbalového evropského šampionátu se představili ve svém prvním…

Velšané na úvod se Švýcary měli na mále, nakonec remizovali. Belgie…

12.06.2021 23:48 V rámci druhého soutěžního dne letošního evropského fotbalového šampionátu se ještě v rámci skupiny…

Související:

Právě se děje