Restart ligy v ohrožení? Po Mladé Boleslavi je pozitivně testovaný na koronavirus i ve Slavii

V sobotu 23. května má začít dohrávkou Teplice vs. Liberec dlouho očekávaný restart české Fortuna ligy, přičemž další týden v úterý 26. května by měla pokračovat svým dalším již 25. kolem. Otázkou však nyní je jak to celé bude poté, co se počátkem tohoto týdne objevil pozitivní test na koronavirus v týmu Mladé Boleslavi a nejen to. V úterý přišel šéf Slavie Jaroslav Tvrdík na svém twitterovém účtu s oznámením, že i v jeho klubu se objevil hhráč pozitivně testovaný na koronavirus. Podle hygienické stanice celý pražský klub do karantény jít nemusí, Slavii teď ovšem čeká do čtvrtka preventivně klidový režim. Navíc je tento týden v pátek na programu první kontrolní test, který musí Slávisté podstoupit, v pondělí pak ještě podstoupí druhý takový a v úterý by měla Slavia odehrát svůj první zápas po více než dvouměsíční pauze. A jak se nechal slyšet šéf Slavie Tvrdík, pokud páteční kontrolní testy dopadnou v případě vršovického klubu negativně, mohl by sešívaný tým už v pátek odpoledne trénovat.

SK Slavia Praha
doporučujeme

Fotbalisté Slavie měli v úterý odpoledne podle původního programu mít na pořadu dne přípravný zápas s druholigovou Jihlavu, což měl být mimochodem jejich první přípravný zápas před oním restartem ligy, ten ale musel být kvůli novým okolnostem odložen. Jak informuje server isport.cz, podle jeho zdrojů by měl mít pozitivní test na koronavirus ve Slavii jeden z mladých hráčů tohoto celku.

"Hráč se nyní nachází v domácí izolaci a je mimo veškerý kontakt s ostatními hráči, u kterých naopak včera provedené testy skončily s negativním výsledkem. Negativní výsledek testu měli i členové realizačního týmu a další pracovníci zajišťující chod A-mužstva," uvedl k testování v pražské Slavii mluvčí pražské hygienické stanice Zbyněk Boublík a pokračoval: "V rámci daného případu provedla hygienická stanice detailní epidemiologické šetření, z jehož dosavadních výsledků neplyne nutnost nařízení karanténních opatření pro ostatní hráče. Hygienická stanice je v úzkém kontaktu s vedením Slavie, které poskytuje adekvátní součinnost."

Probíhající trénink slávistů na blížící se restart ligy klub přerušil a to už jen z preventivních důvodů. "Aktuálně je v rámci předběžné opatrnosti s klubem domluven do čtvrtka tohoto týdne klidový režim pro všechny hráče. Dále rovněž zvýšený zdravotně-preventivní dohled, spočívající v navazující trojfázové sérii testů všech hráčů, vždy v několikadenních časových odstupech, zatím s časovým horizontem do 1. června," řekl ještě Boublík.

Kromě jednoho slávisty je v karanténě i jeden fotbalista z Mladé Boleslavi. Negativních testů je 1442

Právě se Slavií by měli hrát v rámci 25. kola v úterý 26. května fotbalisté Mladé Boleslavi a i Středočeši mají ve svém kádru od tohoto týdne jednoho svého fotbalistu v karanténě kvůli pozitivního testu na koronavirus. Jeho spoluhráči jsou ovšem opět testováni. "Výsledek jeho testu byl k dispozici v sobotu, ještě se v ten den vyskytoval na přípravném utkání, ale hráči nebyli v kabinách, jen venku. Proto zatím nebylo třeba vyhlásit karanténu i pro další hráče. Je do ní umístěn toliko ten jeden pozitivně testovaný. A také osoby, se kterými v předepsaném období přišel do blízkého styku, to ovšem není nikdo z fotbalového oddílu," uvedla k mladoboleslavkému případu v pondělí Dana Šalamunová, mluvčí středočeské hygienické stanice.

Ta také uvedl pro Seznam zprávy, že ostatní hráče Mladé Boleslavi čeká další test. "Ten by měl být proveden v úterý. A jeho výsledky pak budou známy podle toho, jak bude zatížena kapacita laboratoře, orientačně by to ale mělo být zhruba do 24 hodin."

"Věříme, že v případě negativních výsledků všech zúčastněných se klub brzy vrátí do plné přípravy. Ligová fotbalová asociace ani klub nebude zveřejňovat identitu pozitivně testované osoby ani dále celý případ komentovat," uvedla k prvnímu pozitivnímu testovanému fotbalistovi v české lize Ligová fotbalová asociace.

Připomeňme, že na základě nařízení ministerstva zdravotnictví musejí tuzemští profesionální fotbalisté podstoupit před restartem soutěže dva testy v rozmezí pěti až šesti dnů. Výsledky tohoto druhého testování konajícího se příští týden v pondělí by pak měly být k dispozici 24 hodin před zápasem. Třetí test by pak měl být na programu mezi základní částí a nadstavbou.

Kromě dvou pozitivních testů je výsledkem první vlny testování českých profesionálních fotbalových týmů i 1442 negativních. Kromě samotných fotbalistů a členů realizačních týmů testem prošli i vybraní pracovníci jednotlivých klubů. Ani LFA, ani kluby nebudou pak identitu jakýchkoli případně pozitivně testovaných osob zveřejňovat.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po Berbrovi mizí z českého fotbalu i jeho životní partnerka Dagmar Damková

21.10.2020 14:07 Aktualizováno V reakci na páteční zadržení a následného vzetí do vazby již bývalého místopředsedy Fotbalové…

Liga mistrů jako druhá nejprestižnější soutěž? Jedná se o Evropské Premier…

21.10.2020 11:36 Spekuluje se o tom už delší dobu, nyní podle všeho byla zahájena jednání více než dvanácti…

Petr Čech se vrací do akce? Byl zapsán na soupisku Chelsea pro Premier…

20.10.2020 21:10 Aktualizováno Zní to až neuvěřitelně, ale fotbaloví fanoušci a především pak ti, co fandí londýnské Chelsea a…

Nejen ovlivňování výsledků. Berbr má podle policie na svědomí i zpronevěru

20.10.2020 15:43 Již bývaý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr, jenž byl minulý týden v pátek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama