S koronavirem bojuje další bývalý šéf Realu Madrid i vyhlášený turecký trenér

Koronavirus, to je prostě nemoc, která se nevyhýbá nikomu, ani známým osobnostem. Zatímco ve společenském světě už se koronavirus objevil třeba u herce Toma Hankse a jeho manželky, monackého knížete Alberta, u britského i evropského vyjednavače o Brexitu, operního pěvce Plácida Dominga nebo také u odsouzeného filmového producenta známého z kauzy MeToo Harveyho Weinsteina, ve sportu se najde mnoho například fotbalových osobností, které taktéž s koronavirem bojují, dokonce i takové, které mu bohužel podlehli. Řeč je v tomto případě o bývalém šéfovi Realu Madrid Lorenzu Sanzovi. A o to je následující zpráva ještě víc šokující. S koronavirem totiž nově bojuje další bývalý šéf tohoto španělského velkoklubu Fernando Martín a nyní přišla zpráva z Turecka, kde má koronavirus i známý turecký fotbalový stratég Fatih Terim.

Přidejte svůj názor

sport
doporučujeme

Dvaasedmdesátiletý bývalý prezident Realu Madrid Fernando Martín je nyní kvůli koronaviru v madridské nemocnici a jeho stav je vážný. Bílému baletu šéfoval na rozdíl od Lorenza Sanze jen ppár měsíců a to od února do dubna roku 2006. Tehdy nahradil Florentina Péreze, současného šéfa klubu, který ale tehdy končil své první funkční období.

Čísla související s pandemií koronaviru, která ze Španělska přicházejí, jsou následující: je zde přes 33 000 nakažených a skoro 2200 mrtvých, přičemž právě Madrid je ve Španělsku nejzasaženější oblastí.

Novým typem koronaviru se jen krátce poté, co byla oznámena tato zpráva z Madrid, nakazila další fotbalová osobnost a to turecký kouč Fatih Terim, který v současnosti působí v Galatasaray Istanbul. I šestašedesátiletý stratég musel do nemocnice, přičemž tuto skutečnost oznámil veřejnosti na sociálních sítích. "Jsem v dobrých rukou v nemocnici. Nemějte obavy," napsal konkrétně bývalý trenér tureckého národního týmu. V minulosti pak trénoval třeba i AC Milán.

Právě turecká nejvyšší fotbalová soutěž byla jednou z těch posledních, která nakonec musela být přerušena kvůli aktuální pandemii. Stalo se tak minulý čtvrtek. Dalšími ligami, které takto dlouho odolávaly pak byla ruská a ukrajinská. Za to běloruská se před pár dny po pauze opět rozeběhla a to i s diváky na tribuně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbalisté AS Řím uspořádají první zápas po pandemii pro 5000 lékařů

29.03.2020 17:04 Fotbalový klub AS Řím se rozhodl první zápas po skončení pandemie koronaviru věnovat lékařům a…

Čeferin: Ligy musí začít do konce června, jinak se nedohrají

29.03.2020 08:20 Předseda UEFA Aleksander Čeferin se obává, že pokud se fotbalové soutěže nepodaří obnovit do konce…

Jak se dohraje přerušená fotbalová sezóna? UEFA už má první plány

28.03.2020 20:15 Jak známo, aktuální pandemie koronaviru přerušila v Evropě většinu národních fotbalových soutěží.…

Krize nekrize, mezi Mnichovem a Barcelonou se prý schyluje k rekordnímu…

28.03.2020 10:43 V době, kdy se kvůli aktuální pandemii koronaviru fotbalové kluby po celém světě spíše snaží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama