Schůzka Poborského s vlivnými lidmi českého fotbalu hýbe před volbami zákulisím. Vysvětlení chtějí protikandidáti i Slavia

Ve čtvrtek 3. června se v Nymburce bude volit nový předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) a třemi zájemci o nejvyšší post v českém fotbale jsou zkušený mezinárodní fotbalový diplomat Petr Fousek a bývalí reprezentační vrstevníci Vladimír Šmicer a Karel Poborský. Zatímco první dva jmenovaní v předešlých dnech zveřejnili své podporovatele napříč kluby, okresními a krajskými fotbalovými svazy, Karel Poborský, jenž dosud jasně neuvedl, kdo za ním stojí, tak neučinil.

Eurozpravy.cz

O to větší bouři vyvolala jeho chystaná schůzka ve strahovském sídle FAČR s vlivnými lidmi tuzemského fotbalu, kterou nyní kritizují nejen Šmicer s Fouskem, ale i pražská Slavia. Ti všichni žádají od FAČR vysvětlení. Proti této kritice se pak ohradil asociační generální sekretář Jan Pauly, jenž měl být taktéž mezi účastníky schůzky.

A kdo další se má inkriminované schůzky, kterou svolal sekretář řídící komise pro Čechy Jan Hořejší, ještě zúčastnit. Pozvánku od něj dostali na pondělí 24. května ještě třetiligové a divizní kluby, končící současný předseda FAČR Martin Malík, majitel a generální manažer Plzně Adolf Šádek i majitel Jablonce.

Ostrá kritika na tuto schůzku na sebe nenechala dlouho čekat. Jedná-li se o volební setkání Karla Poborského, má se z důvodu neutrality a rovné kampaně konat mimo prostory FAČR, a to přesto nebo právě proto, že Karel Poborský je v současnosti svazovým zaměstnancem," řekl k tomu jeden z proreformních kandidátů Petr Fousek a pokračuje: "Naprosto nepřijatelné je, že takovouto klientelistickou akci navíc přímo organizuje zaměstnanec FAČR Hořejší se souhlasem či minimálně s vědomím svého nadřízeného, generálního sekretáře Paulyho, což by v každém normálním svazu muselo vést k rezignacím či k odvoláním z funkcí."

Připomeňme, že právě Fouska podporuje 19 klubů včetně pražské Slavie. "Očekávám, že v rámci narovnání podmínek asociace akci zruší, případně se uskuteční mimo její prostory, či budou pozváni všichni kandidáti," dodává muž, jenž už kandidoval na nejvyšší post českého fotbalu před čtyřmi lety, tehdy ale prohrál.

Generální sekretář FAČR Jan Pauly na kritiku zareagoval následujícími slovy: "Není nic netransparentního na tom, že se takové schůzky účastní pouze někteří z kandidátů na volené funkce. Ostatně byli to pouze tito kandidáti, kteří o schůzku s touto skupinou delegátů požádali aspoň tak, jak je mi známo. Nikdo další o takovou schůzku nepožádal. Samozřejmě pokud k takové žádosti dojde, bude jí okamžitě vyhověno jako u ostatních kandidátů."

"Ani to, že se schůzka koná v sídle Fotbalové asociace, nemá žádný jiný podtext než ten, že sídlo řídicí komise pro Čechy je v sídle Fotbalové asociace a tím pádem je logické, že i tato schůzka bude probíhat na tomto místě. Ostatně jsou tím i kráceny veškeré náklady na takovou schůzku, které by hrazením nájemného nebo jakýchkoli jiných dalších nákladů vznikly," dodal Pauly.

Témata: EZ

Češi jdou v osmifinále Eura na Nizozemce. Rozhodly o tom výsledky ve…

23.06.2021 20:37 Česká fotbalová reprezentace po středečních zápasech skupiny E už vědí koho na letošním mistrovství…

Sterling otevřel skóre hlavičkou. Anglie si vedení 1:0 v duelu s Českem…

22.06.2021 22:53 Aktualizováno V úterý večer má na programu česká fotbalová reprezentace pod vedením kouče Jaroslava Šilhavého…

Na Čechy bez Mounta a Chilwella. Kvůli kontaktu s nakaženým musejí do…

22.06.2021 19:31 Do úterního večerního duelu s Českou republikou, který uzavře pro oba týmy jejich působení ve…

Dánové zažili večer snů. Nad Ruskem vyhráli a k postupu jim pomohli i…

21.06.2021 23:54 Fotbalisté Dánska zažili večer, na který jen tak nezapomenou. V zaplněné kodaňské aréně totiž…

Rakousko poprvé na ME postoupilo ze skupiny, Nizozemci potvrdili roli…

21.06.2021 21:08 Hned dvě skupiny na letošním evropském šampionátu se dohrávají v pondělí. Jako první se od 18:00…

Bude mít majitel Sparty vliv na rivala Pražanů? Křetínský hodlá vstoupit…

20.06.2021 11:53 K zajímavému kroku se schyluje v tuzemském fotbalovém zákulisí, který by mohl ještě víc proti sobě…

Španělé opět nepřesvědčili a opět remizovali. Tentokrát s Poláky 1:1

19.06.2021 23:49 Ani ve druhém kole základních skupin se Španělé nedočkali pvní výhry a tudíž tř bodů za ni. Poté,…

Maďaři doma obrali o body mistry světa Francouze, Němci ve šlágru porazili…

19.06.2021 20:45 Letošní fotbalové mistrovství Evropy se v sobotu dočkalo jednak prvního velkého překvapení a jednak…

Anglické legendy se zlobí. Lovrenův zákrok proti Schickovi penaltový nebyl

19.06.2021 13:03 Na Britských ostrovech vzbudila ohlas penalta, která byla v zápase Česka proti Chorvatsku nařízena…

V derby ostrovních rivalů gól nepadl. Švédové díky penaltě vyhráli duel se…

18.06.2021 23:08 Kromě duelu českých fotbalistů s Chorvatskem se v rámci skupiny D v pátek odehrál i očekávaný duel…

Související:

Právě se děje