Šéf teplického klubu se rozčílil nad slovy Malíka. Chce rezignaci výkonného výboru

Pondělní slova předsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martina Malíka o tom, že za současnou korupční aféru, která vypukla minulý týden v pátek, kdy detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zadrželi dvacet lidí z fotbalového prostředí včetně místopředsedy FAČR Romana Berbra, jenž pak po vzetí do vazby rezignoval na všechny své funkce ve fotbale a vedle něj pak ve funkci šéfa komise rozhodích skončil i Jozef Chovanec, jsou vinni všichni, kdo v tuzemském fotbale působí, rozčílila šéfa teplického klubu Pavla Šedlbauera. Ten tak vyzval k rezignaaci celý výkonný výbor FAČR v čele s předsedou Martinem Malíkem.

sport

Nejnovější korupční aféra v českém fotbale se má mimo jiné týkat ovlivňování výsledků zápasů ve druhé a třetí lize a vedle Romana Berbra mají být v této kauze namočení ještě mimo jiné i sportovní ředitel druholigového Slavoje Vyšehrad Roman Rogoz, rozhodčí Tomáš Grimm a bývalký ligový fotbalista Michal Káník. Ti všichni byli během víkendu pražským Obvodním soudem vzati do vazby.

Případem se pak v pondělí zabýval i výkonný výbor FAČR v čele s předsedou Martinem Malík, který nakonec rozhodl nejen o rezignaci Romana Berbra ve všech jeho funkcích, ale i o konci dosavadní komise rozhodčích Jozefa Chovance. Na následné tiskové konferenci se pak nechal slyšet, že "my všichni, co ve fotbale působíme, jsme dopustili tuto situaci. Ať už chybou nebo pohodlností, abychom si nepopálili prsty, nebo kvůli nedostatku vlastní síly."

A právě tato slova nenechala v žádném případě chladným šéfa prvoligového klubu FK Teplice Pavla Šedlbauera. "Tato pasáž mě a také náš klub nesmírně uráží, protože jsme na tyto praktiky upozorňovali již velmi dlouhou dobu a vedení FAČR se nikterak nesnažilo s nimi cokoliv udělat. Naopak se před problémy dlouho strkala pouze pomyslná hlava do písku," vyjádřil se konkrétně pro teplický klubový web a pokračoval: "Věřím, že v českém fotbale je více slušných lidí, které muselo toto vyjádření urazit, proto věřím, že i tito slušní lidé se ozvou, protože za vzniklou situaci určitě nejsme vinni všichni."

Po Berbrovi by měla opustit český fotbal i jeho životní partenrka Damková, myslí si Šedlbauer

Připomeňme, že v pondělí z vězení rezignoval na všechny své posty Roman Berbr. Tedy už není ani místopředsedou FAČR, ale ani členem výkonného výboru a šéfem Plzeňského krajského fotbalového svazu. O to víc pak Šedlbauera překvapilo, že stejný krok neučinila ani Berbrova životí partnerka Dagmar Damková. Tato bývalá prvoligová rozhodčí je v současnosti vedle členkou výkonného výboru i předsedkyní řídící komise pro Čechy. Na ajejí adresu se Martin Malík nechal slyšet, že sama o hodně věcí, co páchal její životní partner nevěděla a to prý hlavně proto, že 70 provet roku tráví vzhledem ke své práci v zahraničí.

"Otázkou první je, proč tedy člověk, který je 70 procent času v zahraničí, je předsedou řídící komise pro Čechy. Otázkou druhou, jak by bylo možné, že by o těchto aktivitách svého manžela nevěděla," pokračuje ve svém prohlášení Šedlbauer.

Právě kvůli těmto výrokům Martina Malíka žádá Šedlbauer, jinak dlouhodobý kritik poměrů v českém fotbale, rezignaci celého výkonného výboru. "Každý člen výkonného výboru by měl přijmout za tuto situaci osobní zodpovědnost. Je totiž naprosto nedůležité, zda jednotliví členové situaci pouze mlčky přihlíželi nebo se na ní dokonce aktivně podíleli, popřípadě ji podporovali. Výsledkem by tak jako tak měla být rezignace," řekl a pokračoval: "Věřím, že se ke mně v tomto apelu přidají také další slušní lidé, kteří stejně jako náš klub na toto dění upozorňovali dlouhodobě a osud českého fotbalu jim není lhostejný."

Češi si z Kazaně odváží povinnou výhru nad Bělorusy. Navzdory ne příliš…

11.10.2021 23:58 Pro české fotbalové reprezentanty je úkol pro zbytek kvalifikace na MS 2022 jasný. Po páteční…

Nejen Holeš neletí do Kazaně. Před duelem s Bělorusy Šilhavý povolal další…

09.10.2021 20:25 Trable kouče českého fotbalového národního týmu Jaroslava Šilhavého stále neberou konce. Před…

Bouře na Ostrovech. Anglický klub převzali Saúdové a účastníci Premier…

09.10.2021 18:08 Během tohoto týdne je hlavním tématem anglického fotbalu v těchto dnech ta skutečnost, že účastníka…

Češi bučeli na poklekávající fotbalisty Walesu, všímají si incidentu…

09.10.2021 12:56 Samou chválu si vysloužil za svůj výkon velšský fotbalový národní tým v pátečním kvalifikačním…

Hráče od vakcíny odrazují konspirační teorie, tvrdí fotbalový trenér

09.10.2021 11:19 Trenér anglické reprezentace Gareth Southgate se domnívá, že někteří fotbalisté se nenechávají…

Čechům v souboji o druhé místo nepomohl ani vlastní gól. S Velšany…

08.10.2021 23:58 Aktualizováno Čeští fotbalisté měli v pátek večer na program v pražském Edenu jeden z veledůležitých soubojů v…

Šilhavý má další problém. Tréninku se nemohl zúčastnit Holeš a je otázka…

07.10.2021 20:00 Jen den před výkopem dalšího a tentokráte opravdu veledůležitého kvalifikačního zápasu mezi Českem…

Do prvoligového fotbalu se vrací Pánik. Extrenér Zlína či Ostravy bude…

07.10.2021 18:48 Hned den poté, co se poslední klub tabulce fotbalové Fortuna ligy Karviná rozhodl odvolat ze svých…

Kauza Kamary vyústila ve Skotsku v tvrdé tresty za rasismus. Co bude…

06.10.2021 19:56 Kauza mezi hráčem Glasgow Ragers a slávistou Ondřejem Kúdelou, která vypukla letos na jaře a která…

Po Hoftychovi a Kučerovi další trenér přes palubu. Karvinou už nebude…

06.10.2021 16:13 Fotbalová Fortuna liga v této sezóně 2021/22 zaznamenává ve středu další konec trenéra. Poté, co…

Související:

Právě se děje

reklama