Šéflékař FIFA: Fotbalové soutěže bych teď kvůli nepřipravenosti světa nedohrával

Podle předsedy lékařské komise Mezinárodní fotbalové federace FIFA Michela D´Hoogheho je proti dohrání sezón jakýchkoli světových fotbalových národních soutěží v situaci, kdy svět není připravený a nedisponuje stále ještě vakcínou proti koronaviru. A to i přesto, že by se jednalo o zápasy bez diváků. Připomeňme, že většina fotbalových soutěží je aktuálně od poloviny března přerušena právě kvůli aktuální pandemii.

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

"Není to o penězích, je to otázka života a smrti. Proto žádám všechny, aby byli velmi, velmi opatrní, než zase začnou hrát fotbalové ligy v různých zemích. Momentálně je to hrozná odpovědnost. Svět ještě není na fotbalové soutěže připravený," nechal se konkrétně slyšet D´Hooghe v rozhovoru pro britskou televizní stanici Sky Sports a pro britský deník Daily Telegraph ho doplnil: "Byl bych rád, kdyby se začalo hrát až od příští sezony, takže na konci srpna či na začátku září. V tom případě by se šlo vyhnout i druhé vlně koronaviru, která se nedá vyloučit."

Už v květnu, respektive v červnu se plánuje restart hned několika evropských národních soutěží včetně anglické, německé, italské, ale i české ligy. Takový postup však šéflékař FIFA nepovažuje nikterak za bezpečný. "Téměř všechny země hlásí, že lidé mají dál udržovat sociální odstup. Myslím, že nejde hrát Premier League, když hráči mají být od sebe na dva metry," uvedl D´Hooghe.

Bývalý šéf belgické fotbalové federace pak ještě dodal: "Fotbalisté jsou spolu na hřišti, v šatně i ve sprše. A to nemluvím o shromažďování lidí. I když se bude hrát za zavřenými dveřmi, vytvoří se skupiny fanoušků, kteří se - třeba tajně - budou scházet v místnostech, aby podpořili svůj tým. Proto říkám, že základní podmínky pro fotbal v tuto chvíli ještě nejsou naplněny."

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbalová Slavie předčasně ukončila soustředění v Rakousku. V týmu má…

11.08.2020 21:06 Za normálních okolností by v úterý fotbalisté pražské Slavie nastoupili ke svému dalšímu…

Vicemistr z Plzně začne svou pouť do Ligy mistrů v Nizozemsku. Narazí na…

10.08.2020 19:03 Fotbalisté FC Viktoria Plzeň se jako první český klub představí v předkolech o evropské poháry v…

Do Edenu míří další nabídka z Britských ostrovů. Nováček Premier League…

09.08.2020 22:32 Vedení fotbalové Slavie čelí několikáté nabídce z Britských ostrovů. Tentokrát se zájem týká…

Ronaldinho bude brzy propuštěn z domácího vězení, zaplatí tučnou pokutu

09.08.2020 11:47 Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho se zřejmě v nejbližší době dočká po více než pěti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama