Slavia reaguje na nečinnost LFA. Zakládá fond solidarity a vzdá se části příjmů z pohárů

Fotbalová veřejnost byla v minulých dnech svědky pádů slovenských klubů, jak v případě Žiliny, která šla do likvidace, tak i v případě Petržalky, která rozpustila svůj hráčský kádr, a vedení fotbalové Slavie si toho tak nemohla nevšimnout. Proto se tak inspiruje u čtyřech německých účastníků Ligy mistrů, tedy u Dortmundu, Bayernu Mnichov, Leverkusenu a Lipsku. Ti přišli s tím, že se vzdají části příjmů z evropských pohárů, konkrétně těch přicházejících z jejich podílu na vysílacích právech, a to ve prospěch tamního fondu solidarity. A podobně tak k tomu chce nyní přistoupit i úřadující český mistr pražská Slavia. Svým krokem tak pomůže klubům první a druhé lize.

Přidejte svůj názor

Jaroslav Tvrdík
doporučujeme

Slavia si pak vedle výše zmněného dění na Slovensku nemohla nevšimnout ani nečinnosti ze strany zřizovatele tuzemských profesionálních soutěží, tedy Ligové fotbalové asociace. Její šéf Dušan Svoboda dosud nesvolal žádnou videokonferenci majitelů a prezidentů prvoligových i druholigových klubů, přestože někteří z nich po tomto kroku volali.

Proto tak vedení fotbalové Slavie přišla s vlastní iniciativou, jak českým profesionálním klubům pomoct. „SK Slavia se vzdá 15 procent příjmů z následující dvou ročníků evropských fotbalových soutěží ve prospěch fondu solidarity s ostatními kluby první a druhé české soutěže. K tomuto závazku vyzývá i všechny další případné reprezentanty LFA v soutěžích UEFA - CHL nebo EL," napsal na svůj twitterový účet předseda představenstva pražského klubu Jaroslav Tvrdík.

Inspiroval se tak u německých účastníků Ligy mistrů, kteří k podobnému kroku taktéž sáhli, na rozdíl od německého modelu, nebude u nás o rozdělování peněz rozhodovat vedení první i druhé ligy, tedy Ligová fotbalová asociace. Nyní záleží na tom, kdo se do tuzemského fondu solidarity navrženého pražskou Slavií přidá. Peníze z tohoto fondu solidrity by pak měly pomoct všem profesionálním klubům, tedy účastníkům jak první, tak druhé ligy, které se dostaly kvůli pandemii koronaviru do finančních problémů.

Pokud se ještě vrátíme k německému fondu solidarity, tak tam od zmiňované čtveřice německých klubů přišlo pouze z jejich podílu na vysílacích právech 12,5 milionu eur, přičemž ještě kluby k tomu přidaly 7,5 milionu eur z vlastního.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloději "vybílili" byt slavného fotbalisty. Přišel o peníze, šperky a…

31.05.2020 12:13 O cennosti za více než půl milionu liber (15 milionů korun) přišel útočník Manchesteru City Rijád…

Španělská fotbalová liga začne 11. června. Prvním zápasem po pauze bude…

30.05.2020 11:01 Na datum 11. června se od pátečního večera mohou těšit španělští fotbaloví fanoušci. Tamní…

Anglická Premier League bude pokračovat 17. června, italská Serie A o tři…

28.05.2020 23:06 Další evropské fotbalové TOP soutěže ohlásily datum svého restartu. Ve čtvrtek tak učinili v Anglii…

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy