Snižování platů fotbalistů v Česku pokračuje. Přidala se Sparta i Budějovice

Poté, co se v předešlých dnech odhodlaly ke snižování platů svých fotbalistů prvoligové kluby jako Jablonec, Mladá Boleslav, Zlín a Ostrava a také druholigové Brno, se ke stejnému kroku rozhodly další dva prvoligové kluby. A to pražská Sparta s Českými Budějovicemi. Zatímco Pražané se dohodli na snížení platů s platností od 1. dubna at o o 20 až 30 procent podle výše fixní částky měsíční výplaty, jihočeská dohoda mezi vedením a hráči se vztahuje dokonce k březnovým odměnám, přičemž se snižování týká nejen platů u fotbalistů, ale i dalších zaměstnanců klubu včetně generálního manažera.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

AC Sparta Praha
doporučujeme

Do poslední chvíle si na pražské Letné mysleli, že nouzový stav, ve kterém se v současnosti země nachází kvůli aktuální pandemii koronaviru, zvládnou v normálním režimu. Přesto i jeden z nejslavnějších a největších českých klubů musí utáhnout opasky a šetřit. Nakonec i on se s hráči dohodl na snížení platů. „Finanční ztráty jsou pro nás složité, ale v danou chvíli ne neřešitelné. Proto jsme zatím nevstoupili a ani se nechystáme vstoupit do žádného jednání s týmem, že bychom měli snižovat plnění uzavřených smluv," řekl mluvčí Sparty Ondřej Kasík ke stanovisku Sparty ještě během minulého týdne.

Nyní je ale už situace v klubu diametrálně odlišná. Ke snížení platů mohlo ve Spartě dojít pouze tehdy, když k tomuto kroku kladně přiastoupili i samotní hráči. "K těmto opatřením klub přistoupil s ohledem na omezení sportovní činnosti. Ta je způsobena vládními nařízeními, která se týkají pandemie nového typu koronaviru a šíření onemocnění COVID-19," uvádí klub.

Hráči se společně s vedením, tedy s generálním ředitelem Františkem Čuprem a sportovním ředitelem Tomáše Rosickým, dohodli na snížení platů do doby, než nastane standardní tréninkový režim.

V Budějovicích budou mít nižší plat všichni. I generální manažer

Šetřit bude i dosavadní nejpříjemnější překvapení sezóny 2019/20 fotbalové Fortuna ligy, tedy nováček z Českých Budějovic. Tam bude mít nejen za duben, ale už i za březen tenčí peněženku i generální manažer, neboť tam se dohoda o snížení platů vztahuje na všechny zaměstnance v klubu.

„Situace, která okolo onemocnění koronavirem nastala, samozřejmě velkou měrou zasáhla i náš klub. Stejně jako ostatní kluby v České republice i po celé Evropy jsme okamžitě pocítili ekonomické dopady vzniklé krize. Po rozhodnutí akcionářů a dohodě s hráči a zaměstnanci jsme se rozhodli všem v klubu snížit mzdy za měsíc březen," sdělil pro klubový web sám generální manažer Jihočechů Martin Vozábal a dodal: "Celou situaci samozřejmě i v dalších dnech a týdnech budeme řešit. Uvidíme, jaké budou v dalším období dopady na sport."

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Schváleno. Saúdskoarabský korunní princ může vstoupit do Premier League

22.05.2020 18:44 Možnost prodeje anglického klubu Newcastlu United investiční skupině PIF, která je v držení…

Restart ligy v ohrožení? Po Mladé Boleslavi je pozitivně testovaný na…

19.05.2020 19:08 V sobotu 23. května má začít dohrávkou Teplice vs. Liberec dlouho očekávaný restart české Fortuna…

Přijde Sparta o svého kanonýra? O Tetteha mají zájem v Turecku a nejen o…

18.05.2020 21:37 Jen krátce před restartem ligy řeší pražskká Spata hned několik nově zraněných hráčů včetně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy