Španělská liga by se mohla znovu rozehrát 12. června, uvedl šéf La Ligy

Šéf španělské nejvyšší fotbalové soutěže La Ligy Javier Tebas v pondělí oznámil, že by se mohla právě La Liga znovu rozehrát za měsíc, konkrétně 12. června. Učinil tak jen pár dní poté, co byla v zemi otevřena centra většiny španělských klubů a fotbalisté tam tak proto mohou po dlouhodobé celostátní karanténě přistoupit konečně alespoň k individuálním tréninkům. "Snažíme se soutěž znovu rozjet," řekl k tomu Tebas.

Přidejte svůj názor

sport
doporučujeme

"Virus je tady pořád, ale 12. června bychom chtěli začít. Bude to záviset na spoustě věcí. Pokud ale budeme všichni nadále dodržovat opatření na ochranu zdraví, nemyslím si, že budeme mít problémy," nechal se ještě slyšet šéf La Ligy Tebas.

Jak známo, právě tato země z Pyrenejského poloostrova patří mezi nejzasaženější státy v Evropě, co se týče nemoce COVID-19. V neděli vedení soutěže navíc oznámilo, že v první vlně testování hráčů bylo hned pět pozitivních výsledků z první i druhé ligy, přesto se ale budou snažit ve Španělsku své profesionální soutěže rozjet.

Javier Tebas totiž oněch pět pozitivních výsledků označil za velmi nízké, přičemž původně počítal, že takovýchto pozitivních výsledků bude po první plošném testování hráčů až třicet. Tomuto plošnému testování podstoupilo celkem 2500 lidí včetně členů realizačních týmů. "To je dobrá zpráva pro celý fotbalový průmysl i španělskou společnost," řekl Tebas, jenž tak tedy nadále počítá s restartem ligy.

Od soboty španělské kluby mohou trénovat v omezené míře a malých skupinkách a nejinak je tomu i v případě Sevilly, kde působí mimo jiné i český reprezentační gólman Tomáš Vaclík. Dodejme, že k dohrání sezóny zbývá ve Španělsku odehrát ještě 11 kol.

Připomeňme, že první světovou fotbalovou soutěží, která se poprvé od poloviny března konečně rozjede, bude německá Bundesliga, kde je restart naplánovaný na nadcházející víkend, konkrétně na 16. května. O devět dní později by pak měla znovu pokračovat i česká liga, musejí však o tom ještě rozhodnout tuzemské profesionální kluby na Ligovém grémiu v úterý 12. května.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zloději "vybílili" byt slavného fotbalisty. Přišel o peníze, šperky a…

31.05.2020 12:13 O cennosti za více než půl milionu liber (15 milionů korun) přišel útočník Manchesteru City Rijád…

Španělská fotbalová liga začne 11. června. Prvním zápasem po pauze bude…

30.05.2020 11:01 Na datum 11. června se od pátečního večera mohou těšit španělští fotbaloví fanoušci. Tamní…

Anglická Premier League bude pokračovat 17. června, italská Serie A o tři…

28.05.2020 23:06 Další evropské fotbalové TOP soutěže ohlásily datum svého restartu. Ve čtvrtek tak učinili v Anglii…

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy