Tvrdá kritika Ligové fotbalové asociace od Tvrdíka. Svoboda to podle něj nezvláldl

Tvrdá slova si vysloužil předseda Ligové fotbalové asociace (LFA) Dušan Svoboda od šéfa pražské Slavie Jaroslava Tvrdíka. Ten se v rozhovoru pro Lidové noviny nechal slyšet, že právě LFA pod Svobodovým vedením koronavirovou krizi, která se dotkla taktéž tuzemského fotbalu, nezvládla. Vytrknul mu třeba fakt, že za dva měsíce, během kterých se tuzemské profesionální fotbalové soutěže nehrály, nesvolal videokonferenci zástupců všech klubů. A není to jediná věc, co Tvrdíkovi vadí na Svobodově postupu v době přerurušení soutěží. Například poukazuje na prakticky žádné informování ze strany LFA o blížícím se ligovém grémiu či na to, že žádá po hráčích podpisy pod revers.

Jaroslav Tvrdík
doporučujeme

Podle slávistického bosse Jaroslava Tvrdíka je to Svobodova ostuda, že neinformoval kluby o podrobnostech blížícího se ligového grémia, které se bude konat v úterý 12. května a kde by se mělo rozhodnout mimo jiné o restartu ligy, jenž je stanoven na 25. května.

Vedle toho, že se Tvrdíkovi nelíbí skutečnost, že Dušan Svoboda nesvolal za dva měsíce, kdy se fotbal v Česku kvůli koronaviru nehraje, videokonferenci zástupců jednotlivých klubů, se také pozastavuje nad tím, že Svoboda uvedl, že v případě pozitivního nálezu bude muset na čtrnáctidenní karanténu pouze daná postižená osoba, nikoli celý tým a to navzdory prohlášení vládních expertů. "Jestliže vedení LFA bude prosazovat jakékoliv výjimky, bude to dělat na svoji odpovědnost a ponese za to právní následky. Absolutně není akceptovatelné přenášet odpovědnost na hráče a žádat po nich podpisy pod revers," řekl k tomu Tvrdík.

Jak známo, liga je přerušená v době, kdy je odehráno 24 kol základní části, přičemž vede Slavia a to o osm bodů před druhou Plzní. Další z papírových favoritů soutěže Sparta figuruje až na deváté příčce. Do konce základní části pak zbývá odehrát posledních šest kol, následovatt bude ještě nadstavba, tedy boj o titul, o záchranu a baráž. Podle Tvrdíka by liga nepokračovala, kdyby na vedoucí pozici nefigurovala jeho Slavia.

"Buďme upřímní, kdyby dnes Plzeň byla první a Sparta druhá, současné vedení LFA by ligu již bez diskuze s kluby dávno ukončilo. Motivem rozhodovacího procesu hrát za každou cenu je přesvědčení Plzně, že může předhonit Slavii, a ambice Sparty dostat se na pohárová místa," nechal se slyšet Tvrdík. "Nemám jim to dokonce ni za zlé. Jen přitom nesmí pošlapávat pravidla férové soutěže anebo hazardovat se zdravím hráčů," dodal.

Právě kvůli nezvládnutí koronavirové krize by měl Dušan  Svoboda z LFA odejít. Mimochodem, onoho 12. května se bude volit jeho nástupce v čele asociace, neboť Svobodovi nyní končí mandát. "Měl by si rozmyslet, co vlastně chce. Jestli chce pokračovat ve vedení LFA způsobem, kterým ji řídil poslední dva měsíce, měl by raději od své kandidatury upustit," řekl Tvrdík, jenž tak připomněl i ten fakt, že Svoboda je vedle šéfa LFA i místopředsedou pražské Sparty a je tak tedy podle Tvrdíka ve střetu zájmů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

AC Milán se bude muset v boji o Evropskou ligu obejít bez hvězdy.…

24.09.2020 17:02 V rámci 3. předkola Evropské ligy se ve čtvrtek večer nepředstaví pouze čeští zástupci z Plzně a…

Hvězdný fotbalista Suárez je podezřelý, že podváděl při zkoušce z italštiny

22.09.2020 15:17 Italské úřady mají podezření, že hvězdný uruguayský fotbalista Luis Suárez minulý týden podváděl…

Teplický Kučera oslabil svůj tým rapem. Před zápasem vystoupil v pražském…

19.09.2020 12:40 Fotbalové Teplice byly od počátku páteční předehrávky v pražském Edenu jasným papírovým outsiderem,…

Expert O2 TV sport ve studiu v přímém přenosu zkolaboval. Svěcený pohotově…

18.09.2020 21:50 Kritická situace se v pražském Edenu odehrála v pátek večer ještě před začátkem předehrávky 4. kola…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama