U trápící se Příbrami skončil kouč Horváth. Nahrazuje ho Valachovič

Fotbalová Příbram se neustále potápí a zoufale se krčí na posledním místě ligové tabulky. Naposledy o víkendu dostala výprask od ostravského Baníku, který nad ní vyhrál jasně 5:0. Není tak proto divu, že se v pondělí rozhodl majitel tohoto středočeského klubu Jaroslav Starka bouchnout do stolu a odvolat tak dosavadního trenéra Pavla Horvátha. Toho tak po téměř roce nahradí slovenský stratég Jozef Valachovič. „K ukončení spolupráce nás vedly neuspokojivé výsledky. Odchází Pavel Horváth i jeho asistenti Peter Grajciar a Petr Čuhel," nechal se slyšet konkrétně Starka ve vyjádření pro Sport.cz a Právo.

Pavel Horváth
doporučujeme

Příbram se v současnosti nachází v ligové tabulce stejně jako téměř před rokem, kdy byla kvůli koronaviru tuzemská nejvyšší fotbalová soutěž, respektive boje záchranu předčasně zrušeny a tudíž tak Středočeši zůstali v lize i pro příští ročník. A přestože dokázali pod Pavlem Horváthem remizovata s Plzní nebo se Slavií, je to jen malá útěcha oproti tomu, že příbramští nevyhráli jedenáctkrát za sebou a to i s těmi soupeři nacházejících se kolem nich ve spodku tabulky. Poslední dobou už to byly spíše vysoké prohry jako tomu bylo doma se Slováckem, na Spartě a naposledy tedy v Ostravě. Na první nesestupovou příčku tedy nyní ztráceí Příbram hned sedm bodů.

V pondělí tedy s Příbrami ukončil celý trenérský tým v čele s Pavlem Horváthem včetně jeho dvou asistentů Peterem Grajciarem a Petrem Čuhelem. Tato trojice na lavičce Příbrami působila skoro jeden rok, neboť poprvé se v Příbrami představili veřejnosti 11. března 2020.

„Pavel Horváth u nás byl rok. Šlo o jeho první angažmá v nejvyšší soutěži. Odvedl dobrou práci, ale bohužel výsledky jsou špatné. V hráčské kariéře to byl vynikají hráč, ale ta trenérská nám zatím společně úspěch nepřinesla. Spadli jsme v tabulce na poslední místo, máme nejméně vstřelených a nejvíce obdržených branek. Už ani nepamatuji, kdy jsme vyhráli naposledy. Nemůžu dát pryč jedenáct hráčů, a tak se tentokrát musí stát změna, která se bude týkat celého realizačního týmu. Pavlovi a všem jeho kolegům děkuji. Přeji všem, ať se jim daří v další práci," uvedl ve svém pondělním prohlášení samotný majitel klubu Jaroslav Starka.

Ten už o pár hodin později vyslal do světa zprávu o nástupci Pavla Horvátha. "Týmu se ujímá Jozef Valachovič, první trénink povede v úterý," řekl konkrétně.

Pro Valachoviče nebude Příbram neznámou adresou. Už totiž jednou u Litavky působil a to v letech 2012 až 2014, kdy byl asistentem koučů Karola Marka, Františka Straky a Petra Čuhela. Následně asistoval Samuelu Slovákovi v Liberci, se kterým mimochodem coby hráč v roce 2002 vybojoval ligový titul, poté se ještě na chvíli objevil v Příbrami po boku trenéra Pavla Tobiáše.

Naposledy byl k vidění v řadách Slovenského fotbalového svazu a právě ze Slovenska si do svého aktuálního příbramského angažmá přivede jednoho asistenta. Tím druhým pak bude Daniel Huňa, dosavadní šéftrenér příbramské mládeže.

Nejbližším zápasem Středočechů bude ten sobotní ligový, ve kterém se střetne s dalším týmem ohroženého sestupem a to s Brnem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kúdela dostal za rasismus trest na 10 utkání

14.04.2021 17:11 Disciplinární komise UEFA potrestala slávistického fotbalistu Ondřeje Kúdelu zákazem startu v 10…

Poslanci před derby. Slavia je na vlně, tak Skopečka ani nehecuji, říká…

11.04.2021 22:01 Aktualizováno Pohodlně se uvelebí ve svých křeslech či na pohovkách a budou napjatě sledovat nedělní 298. derby…

Slavia si z Londýna přiveze naději. S Arsenalem na Emirates Stadium…

08.04.2021 23:50 Aktualizováno Fotbalisté Slavie se po pauze opět představili na evropské scéně v rámci Evropské ligy. Ta měla ve…

Další známý kandidát na šéfa FAČR. Proti Poborskému se postaví Petr Fousek

07.04.2021 19:58 Před blížící se červnovou volební valnou hromadou Fotbalové asociace ČR (FAČR), která zvolí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama