Udělej suchej záchod, slyšel sudí Královec od Berbra. A Sparta vyhrála český pohár

Pomalu ale jistě se na veřejnost dostávají odposlechy z nejnovější české fotbalové kauzy, která vypukla v polovině letošního října, kdy detektivové zatkli vedle dalších 19 lidí z tuzemského fotbalu ataké již bývalého místopředsedu Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romana Berbra. Z nich podle serveru efotbal.cz vyplývá, že měl právě Roman Berbr, jenž aktuálně ve vazbě a obviněn nejen z ovlivňování zápasů, ale i ze zpronevěry, před letošním finálovým zápasem českého poháru MOL Cup volat sudímu tohoto zápasu Pavlu Královcovi. Mělo se tak stát jen krátce poté, co měl Berbr volat i sportovnímu manažerovi pražské Sparty Josefu Krulovi. Finálový zápas mezi Spartou a Libercem nakonec 1. července letošního roku vyhráli Pražané. Ti nicméně nyní odmítají možné ovlivňování delegace sudích z její strany.

sport
doporučujeme

Přpomeňme, že tedy Sparta ve finále MOL Cupu letos porazila Liberec výsledkem 2:1 a díky tomu se tak dostala do základních skupin Evropské ligy. Po tomto zápase byl Královec kritizován ze strany libereckých hráčů za to, že v duelu nevyloučil Martina Frýdka za ostrý faul. Za tuto svoji chybu se pak sudí s mezinárodními zkušenostmi omluvil.

"Jenom jednoduše, jenom jednu politickou věc potřebuju, jo? Ty to pochopíš. V pondělí byl za mnou Pepa Krula. Jenom ho potřebuju (Krulu), ho pozdravuj potom. A ze zbytku udělej suchej záchod," volal podle zveřejněných odposlechů Berbr Královcovi. Ten měl pak podle nich odvětit následovně: "Nedělá nám to problém. Ať mají o čem psát."

Je rozhodně zajímavostí, že zatímco někdejší faktický šéf českého fotbalu Roman Berbr tedy sedí aktuálně za mřížemi ve vazební věznici, Královec v úzterý večer pískal duel Ligy mistrů mezi Chelsea a Krasnodarem.

A kdo je Josef Krula, současný sportovní manažer Sparty? Je to také mimo to bývalý rozhodčí z doby, kdy sudím byl i Berbr a který v minulosti figuroval i v komisi rozhodčích. Krula se odmítl k těmto zveřejněným informací zatím jakkoli vyjadřovat.

Samotný sparťanský klub pak odmítá, že by jakkoli ovlivňovala delegaci sudích a věří v potrestání všech viníků v nejnovější fotbalové aféře. "Klub reaguje na informace, pocházející údajně z vyšetřovacího spisu, které se objevily v médiích. Odmítáme být spojováni s kauzou Romana Berbra. Klub neovlivňoval delegaci sudích na konkrétní zápasy, Sparta si naopak přeje důkladné prošetření celé kauzy a věří, že všichni, kteří se dopustili protiprávního a korupčního jednání, budou potrestáni," napsal klub na svém twitterovém účtu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Jozef Vengloš. Trenér československého mužstva, jenž získal na ME…

26.01.2021 22:57 Především slovenský, ale potažmo i český fotbal truchlí. Ve věku 84 let zemřel Jozef Vengloš,…

Jindy rivalové, nyní jsou za jedno. Fotbalová Sparta i Slavia zkritizovaly…

26.01.2021 21:02 Společné prohlášení vydaly v úterý fotbalová Sparta i Slavia, ve kterém se oba slavné české kluby…

U fotbalistů Chelsea skončil trenér Lampard. Na Stamford Bridge už vědí o…

25.01.2021 19:11 Londýnský fotbalový klub Chelsea FC se rozhodla v pondělí odvolat trenéra, kterým byl její bývalý…

Podezřelý fotbalový sudí. Rejžek měl ovlivnit hned dvě prvoligová utkání

21.01.2021 20:45 Jméno prvního fotbalového rozhodčího bylo ve čtvrtek večer zveřejněno Etickou komisí Fotbalové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama