Ve Španělsku odkládají El Clásico. Kvůli demonstracím v Barceloně

Nejsledovanější fotbalový souboj ve Španělsku se nakonec neodehraje v původně stanoveném termínu 26. října, ale až v prosinci, krátce před zimní pauzou. Řeč je o tzv. El Clásicu, souboji mezi věčnými rivaly a to Barcelonou a Realem Madrid. Důvodem tohoto přesunu termínu zápasu, ke kterému sáhlo v pátek vedení španělské nejvyšší soutěže, jsou plánované demonstrace a protesty, které však probíhají v Katalánsku již v těchto dnech. Jde o reakci na pondělní rozsudek Španělského nejvyššího soudu nad katalánskými politiky. Kdy se přesně bude duel nakonec hrát, na tom se budou moct domluvit oba velkokluby.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Nou Camp, domácí hřiště klubu FC Barcelona. Byl dokončen v roce 1957 a nynější kapacita 98 600 diváků ho činí největším fotbalovým stadionem Evropy.
doporučujeme

Nejprve se mluvilo o tom, aby se oba kluby domluvily pouze na výměně pořadatelství, tedy na tom, že by se podzimní El Clásico odehrálo nikoli v Barceloně, ale v Madridu. Tuto možnost ovšem obě strany odmítly, proto se nakonec vedení španělského fotbalu nakonec rozhodlo samotný duel odložit, přičemž až do pondělního dopoledne se mohou domluvit na přesném termínu, kdy tento zápas odehrát. Pokud se tak do té doby nestane, o termínu nakonec rozhodne španělská Fotbalová federace.

Odklad El Clasica se nezamlouvá Barcelona a tak vyjádřila nad tímto krokem zklamání. "Klub si přál hrát v termínu 26. října. Má maximální důvěru v klidný a mírumilovný postoj všech svých členů a fanoušků, kteří se na Camp Nou vždy chovají příkladným způsobem," stojí v klubovém prohlášení, ve kterém navrhuje jako náhradní termín 18. prosinec.

V těchto dnech se po celém Katalánsku demonstruje proti pondělnímu rozsudku Španělského nejvyššího soudu nad katalánskými politiky, přičemž hned devět z nich jich bude podle rozsudku uvězněno devět až 13 let a to kvůli uspořádání (podle španělského soudu nezákonného) referenda o nezávislosti Katalánska, jež se uskutečnilo v říjnu 2017. Během právě probíhajících protestů v Katalánsku není nouze o násílí a potyčky s policisty, kromě toho se kvůli nimm komplikuje i letecká doprava. Organizátoři těchto protestů se navíc nechali slyšet, aby se jejich příznivci sešli právě 26. října, tedy v původní den zápasu mezi Barcelonou a Realem Madrid.

To, že se nakonec El Clásico bude hrát až v prosinci, by mohlo být jistou výhodou pro katalánský velkoklub vzhledemk blížícímu se dvojutkání v lize mistrů proti pražské Slavii. Jednak je totiž první zápas v Praze plánován na středu příštího týdne, odveta je pak na rogramu v Barceloně 5. listopadu.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sudí Proske v Plzni skutečně chyboval, usoudila komise. Jak je to s tresty?

12.11.2019 21:53 Úterní zasedání Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR (FAČR) se usneslo nad tím, co všichni…

Ozvěny šlágru Premier League v reprezentaci. Z té anglické byl vyřazen…

12.11.2019 15:53 V neděli byl na pořadu dne šlágr anglické Premier League mezi Liverpoolem a Manchesterem City a…

Pět porážek v řadě a konec. Fotbalisty Karviné už nevede kouč Straka

11.11.2019 16:57 Po pěti porážkách v řadě se s týmem fotbalistů Karviné loučí trenér František Straka. Aktuálně se…

Wenger zpět na fotbalové scéně? Zájem o něj má Bayern a kouč se mu nebrání

06.11.2019 22:56 V poslední době trápící se Bayern Mnichov hledá nástupce nedávno odvolaného chorvatského stratéga…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama