Vedení Manchesteru City se kvůli trestu od UEFA odvolalo ke sportovní arbitráži

Před pár dny se objevila informace o tom, že Evropská fotbalová unie UEFA potrestala klub Manchesteru City dvouletým zákezem startu v evropských pohárech počínaje až příští sezónou 2020/21 a to kvůli porušení finančního fair-play, když měl aktuální úřadující anglický šampion podle vyšetřovatelů v letech 2012 až 2016 uměle nadhodnocovat příjmy od sponzorů (zvláště od aerolinky Etihad Airways) nejen na svých účtech, ale i v materiálech, které předkládal UEFA. Nyní se klubové vedení rozhodlo odvolat se k Mezinárodní sportovní arbitráži CAS. Kdy padne v případu definitivní verdikt, to zatím není jasné. "V současnosti nelze ani naznačit, kdy bude konečné rozhodnutí v této záležitosti vydáno," uvedla CAS.

Přidejte svůj názor

Méně slavný z manchesterských týmů se jmenuje City.
doporučujeme

Výkonný ředitel manchesterského klubu Ferran Soriano doufá, že výsledek bude znám do konce této sezóny. Říká to s vědomím toho, že vydání verdiktu ze strany CAS trvá normálně rok, ovšem tak to bývá v případě, kdy se obě strany sporu nedohdnou na rychlejším jednání. Co se týče rozhodování CAS u porušení tzv. finančního fair-play, tak takové případy měly definitivní konec v červnu či červenci. To především proto, aby vše kolem možné (ne)účasti klubů v pohárech bylo jasné před začátkem nové fotbalové sezóny.

Prvním krokem CAS bude vybídnutí obou stran k předložení svých písemných návrhů a mezitím svolá skupinu arbitrů. Pokud se pak obě strany nedohodnou na veřejném projednání, bude pak následovat uzavřené slyšení.

Nebyl by to první trest ze strany UEFA pro Manchester City, tedy kklub, ve kterém je většinovým vlastníkem saúdskoarabský šejk Mansúr. V minulosti už od unie dostal pokutu ve výši 50 milionů liber a opět to za porušení finančních pravidel. I tehdy klub jakákoli obvinění odmítal s tím, že vyšetřovatelům předal jasné důkazy o dodržení těchto pravidel. Tentokrát unie měla vytknout Manchesteru City to, že nebyla u něj vidět ochota s vyšetřovateli spolupracovat.

Když Manchester City u CAS s odvoláním nepochodí, znamená to, že si nejen Ligu mistrů, ale i Evropskou ligu nezahraje v následujících dvou sezónách 2020/21 a 2021/22. Vedle toho by měl ještě zaplatit pokutu 30 milionů eur, v přepočtu zhruba 760 milionů korun.

Připomeňme, že Manchester City dosud nejprestrižnější klubovou evropskou fotbalovou soutěž nevyhrál a pokud by tedy neuspěl s odvoláním, měl by se snažit v této sezóně, aby k ušaté trofeji došel.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel bezprstý hráč NFL Tom Dempsey, nakazil se koronavirem

05.04.2020 19:32 Po nákaze koronavirem zemřel bývalý hráč amerického fotbalu Tom Dempsey. Bylo mu 73 let. V zámořské…

Fotbalista Ronaldinho bude kvůli koronaviru déle ve vězení

05.04.2020 09:58 Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho, který je v Asunciónu ve vězení kvůli falšování dokladů…

Udrží Dortmund největšího talenta v Evropě v současnosti? O Haalanda má…

04.04.2020 20:55 Většina evropských fotbalových národních soutěží je v současnosti sice kvůli pozastavena kvůli…

Fotbalová Olomouc se přidává k dalším klubům utahujícím opasky. I Hanáci…

04.04.2020 16:15 V české fotbalové nejvyšší soutěži se pokračuje po jejím přerušení kvůli pandemii koronaviru ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy