Větší zodpovědnost pro Rosického. Ve Spartě skončí člen představenstva Kotalík

Fotbalové Spartě se dlouhodobě nedaří a proto není divu, že se šéf klubu Daniel Křetínský v pondělí rozhodl ke změně. Ve vedení letenského klubu totiž končí Adam Kotalík, člen představenstva, který byl zodpovědný za transfery. Dohodl se na tom s ním právě Daniel Křetínský. Nyní bude mít transfery na starost sportovní ředitel Tomáš Rosický.

AC Sparta Praha
doporučujeme

Adam Kotalík, jenž zprvu v klubu fungoval jako generální ředitel, se poprvé objevil na pražské Letné před čtyřmi lety a od té doby byl u několika jednání o nových posilách. Za jeho éry tak do klubu přišla atková jména jako Bořek Dočkal, Guélor Kanga, Srdjan Plavšič, Tomáš Koubek či Martin Dúbravka. Teď už se chystá ukončit své působení ve všech exekutivních funkcích, které zastával. Do konce právě probíhajícího ročníku bude pak v klubu jako poradce představenstva vzhledem k tomu, že ho čeká předání veškeré své agendy. Následně se dá na jiné projekty.

„Adam působil na Spartě ve složitém období, které pro nás, s výjimkou účasti ve čtvrtfinále Evropské ligy a vítězství v základní skupině Evropské ligy v následujícím ročníku, nebylo úspěšné. Přesto mu patří za jeho práci pro Spartu velké poděkování. Často čelil velkému tlaku, který v mnoha případech nebyl spravedlivý," uvedl ve svém prohlášení Křetínský.

Podle něj je největším Kotalíkovým přínosem pro klub to, že se Sparta ohlížela po nových posilách i ve vícero destinacích, než jak tomu bylo obvykle. „Byli jsme schopni získat kvalitní hráče z různých zahraničních soutěží a realizovat ekonomicky velmi úspěšné transfery směrem ven z klubu. Nicméně nastal čas na změnu, jejímž základem je ještě větší samostatná odpovědnost Tomáše Rosického za sportovní úsek a především A-tým," sdělil Křetínský

To ostatně potvrzuje i generální ředitel František Čupr: „Veškeré Adamovy kompetence, kromě samotného vyjednávání transferů a smluv hráčů, přebírá Tomáš Rosický," a pokračoval: „V oblasti významných transferů a hráčských smluv budeme spolupracovat s vybraným advokátem, který agendu jako expert na kontraktaci a vyjednávání převezme. Jeho jméno oznámíme v průběhu krátké doby. Menší transfery a smlouvy bude realizovat sportovní úsek Sparty v koordinaci s úsekem mládeže."

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kouč Vrba bez angažmá. Předčasně končí svou misi v bulharském Ludogorci…

24.10.2020 15:26 Bývalý trenér Viktorie Plzeň i české fotbalové reprezentace Pavel Vrba předčasně končí na lavičce…

Konec nejen v českém fotbale. Damková rezignovala i na funkci v komisi…

23.10.2020 12:10 Poté, co před týdnem zadrželi detektivové z Národní centrály proti organiziovanému zločinu dvacet…

Tvrdík nechápe rozhodnutí UEFA. Slavie prý nastoupí proti nakaženým hráčům…

22.10.2020 13:35 Šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík se před blížícím se duelem Evropské ligy s izraelským Hapoelem…

Po Berbrovi mizí z českého fotbalu i jeho životní partnerka Dagmar Damková

21.10.2020 14:07 Aktualizováno V reakci na páteční zadržení a následného vzetí do vazby již bývalého místopředsedy Fotbalové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama