Viktoria Plzeň má nového majitele. Paclíka po skoro 11 letech střídá Adolf Šádek

Ze zdravotních a osobních důvodů se ve čtvrtek rozhodl po skoro jedenácti letech Tomáš Paclík opustit pozici vastníka fotbalové Viktorie Plzeň, přičemž ho nově nahradí dosavadní generální ředitel klubu Adolf Šádek.Ten je nyní jediným akcionářem společnosti Viktoria Plzeň 1911, a.s., jež západočeský klub vlastní. "Klub je pro mě naprostou prioritou, mám k němu srdečný vztah a jeho budoucnost mi není lhostejná. Po zralé úvaze jsem se tedy rozhodl jej převzít. Primárním cílem zůstává, aby klub fungoval co nejlépe i v době, která je kvůli covidu nejen pro oblast sportu velmi složitá," uvedl Šádek.

FC Viktoria Plzeň
doporučujeme

Zároveň šestačtyřicetiletý funkcionář oznámil plzeňské veřejnosti, tedy jak partnerům, tak i fanouškům Západočechů, že jeho příchodem do čela klubu se nic zásadního měnit nebude. "Na jejich podporu jsem se vždy spoléhal z pozice statutárního ředitele a věřím, že se na ni budu moci spolehnout i v nové roli. Panu Tomáši Paclíkovi bych chtěl za celý klub poděkovat, v Doosan Areně bude i nadále čestným a vítaným hostem," řekl Šádek.

A proč ke změně na postu majitel plzeňské Viktorky dochází. Dosavadní šéf Plzně Tomáš Paclík, který byl v této pozici od srpna 2010, uvedl, že se rozhodl skončit v čele klubu ze zdravotních a osobních důvodů a ze stejných důvodů také omezit své dosavadní podnikatelské aktivity. "Z nich tou nejviditelnější byl samozřejmě fotbal a vlastnictví Viktorie Plzeň. Jedenáct let jsme klub společně s Adolfem Šádkem budovali a byli jsme po celou dobu jeho řízení partnery. Při rozhodování o budoucnosti klubu byl tedy právě on pro mě jedinou variantou, která zaručuje kontinuitu," uvedl Paclík, podnikatel pocházející z Olomouce.

I díky jeho angažmá v čele klubu se Západočeši postupně stali špičkou v českém fotbale a nejenže za jeho éry vyhrála Plzeń pětkrát ligový titul, ale hned třikrát se představila také v základních skupinách Ligy mistrů. "Při mém příchodu do Plzně jsem si nedovedl představit, jak významných úspěchů se nám společně podaří dosáhnout. Na klub, město i všechny partnery či fanoušky budu vždy vzpomínat v tom nejlepším. V tuto chvíli jsem se rozhodl učinit tento krok, jenž je dle mého názoru nejlepším možným řešením," zakončil Paclík.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slováci po výhře nad Polskem vedou skupinu E. Španělé marně dobývali…

14.06.2021 23:52 Kromě zápasu Česka se Skotskem v rámci skupiny D byly v pondělí na programu v rámci evropského…

Češi vstoupili do Eura výhrou nad Skotskem. Schick ohromil svět krásným…

14.06.2021 22:00 Aktualizováno Český národní tým dnes vstoupil do o rok odloženého mistrovství Evropy ve fotbale, které se…

Ukrajina zdramatizovala duel s Nizozemci, nakonec prohrála. Rakušani si…

13.06.2021 23:38 V rámci třetího soutěžního dne letošního mistrovství Evropy se poprvé představili účastnící další…

Anglie na úvod v "české" skupině D porazila Chorvatsko. Rozhodla trefa…

13.06.2021 17:44 Další z velkých favoritů letošního fotbalového evropského šampionátu se představili ve svém prvním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama