Viktoria Plzeň má nového majitele. Paclíka po skoro 11 letech střídá Adolf Šádek

Ze zdravotních a osobních důvodů se ve čtvrtek rozhodl po skoro jedenácti letech Tomáš Paclík opustit pozici vastníka fotbalové Viktorie Plzeň, přičemž ho nově nahradí dosavadní generální ředitel klubu Adolf Šádek.Ten je nyní jediným akcionářem společnosti Viktoria Plzeň 1911, a.s., jež západočeský klub vlastní. "Klub je pro mě naprostou prioritou, mám k němu srdečný vztah a jeho budoucnost mi není lhostejná. Po zralé úvaze jsem se tedy rozhodl jej převzít. Primárním cílem zůstává, aby klub fungoval co nejlépe i v době, která je kvůli covidu nejen pro oblast sportu velmi složitá," uvedl Šádek.

FC Viktoria Plzeň
doporučujeme

Zároveň šestačtyřicetiletý funkcionář oznámil plzeňské veřejnosti, tedy jak partnerům, tak i fanouškům Západočechů, že jeho příchodem do čela klubu se nic zásadního měnit nebude. "Na jejich podporu jsem se vždy spoléhal z pozice statutárního ředitele a věřím, že se na ni budu moci spolehnout i v nové roli. Panu Tomáši Paclíkovi bych chtěl za celý klub poděkovat, v Doosan Areně bude i nadále čestným a vítaným hostem," řekl Šádek.

A proč ke změně na postu majitel plzeňské Viktorky dochází. Dosavadní šéf Plzně Tomáš Paclík, který byl v této pozici od srpna 2010, uvedl, že se rozhodl skončit v čele klubu ze zdravotních a osobních důvodů a ze stejných důvodů také omezit své dosavadní podnikatelské aktivity. "Z nich tou nejviditelnější byl samozřejmě fotbal a vlastnictví Viktorie Plzeň. Jedenáct let jsme klub společně s Adolfem Šádkem budovali a byli jsme po celou dobu jeho řízení partnery. Při rozhodování o budoucnosti klubu byl tedy právě on pro mě jedinou variantou, která zaručuje kontinuitu," uvedl Paclík, podnikatel pocházející z Olomouce.

I díky jeho angažmá v čele klubu se Západočeši postupně stali špičkou v českém fotbale a nejenže za jeho éry vyhrála Plzeń pětkrát ligový titul, ale hned třikrát se představila také v základních skupinách Ligy mistrů. "Při mém příchodu do Plzně jsem si nedovedl představit, jak významných úspěchů se nám společně podaří dosáhnout. Na klub, město i všechny partnery či fanoušky budu vždy vzpomínat v tom nejlepším. V tuto chvíli jsem se rozhodl učinit tento krok, jenž je dle mého názoru nejlepším možným řešením," zakončil Paclík.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci před derby. Slavia je na vlně, tak Skopečka ani nehecuji, říká…

11.04.2021 22:01 Aktualizováno Pohodlně se uvelebí ve svých křeslech či na pohovkách a budou napjatě sledovat nedělní 298. derby…

Slavia si z Londýna přiveze naději. S Arsenalem na Emirates Stadium…

08.04.2021 23:50 Aktualizováno Fotbalisté Slavie se po pauze opět představili na evropské scéně v rámci Evropské ligy. Ta měla ve…

Další známý kandidát na šéfa FAČR. Proti Poborskému se postaví Petr Fousek

07.04.2021 19:58 Před blížící se červnovou volební valnou hromadou Fotbalové asociace ČR (FAČR), která zvolí…

Etická komise UEFA rozhodla. Na Arsenal Kúdela nesmí, stejně však nemůže…

06.04.2021 20:33 Ostře sledovaný případ údajného rasismu slávistického stopera Ondřeje Kúdely během odvetného…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama